Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FDMemTable1.Filter Sorunu Hk.
Merhaba,

MemTable nesnesine aşağıdaki gibi değer gönderdiğim zaman ilkinde işlem yapıyorken aynı karakter sayısında 1867 yerine yine 4 karakterli bir değer olarak 1869 gönderdiğimde hiçbir işlem yapmıyor. (Karakter sayısını azaltınca veya arttırınca düzgün çalışıyor.) Bu bir bug mu yoksa filter özelliğiyle ilgili bir durum mu, deneyimleyen var mı acaba. Urun Kodu alanı integer bir alan olduğundan Like yanlış gibi algılanabilir aynı sorun string alanlarda da var. 

FDMemTable1.Filtered := False;
FDMemTable1.Filter := UrunKodu > 0 and UrunKodu Like '%1867%' ;
FDMemTable1.Filtered := True;

Konuyla ilgili ikinci ilginç durum; Yukarıdaki kod satırı çalışmadan hemen öncesinde aşağıdaki gibi filter'i temizleyip filter özelliğini aktif etmeme rağmen tüm verileri getirmiyor ve hiçbir işlem yapmıyor.

FDMemTable1.Filtered := False;
FDMemTable1.Filter := '';
FDMemTable1.Filtered := True;

Teşekkürler.
Merhaba,
2. kısım için
sadece filtered := false demen yeterli
Big Grin 
(13-07-2019, Saat: 13:10)meko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
2. kısım için
sadece filtered := false demen yeterli

Sadece onu demem yeterli evet, ben fazlasınıda yapıyorum yine olmuyor demek istiyorum.  Smile
fazlası zararlı Smile
Merhaba,

Sorunun kaynağının Mem Table ile ilgili olmadığını anlayınca unigui projesi olduğu için unigui tarafında bu linkteki konudan yardım yardım istemiştim. Çok ilginç bir şekilde unigui grid nesnesiyle ilgili bir durumdan kaynaklandığını ve sorunun çözümü için aşağıdaki kod bloğunun eklenmesi gerektiğini tecrübe etmiş oldum.

UniDBGrid1.RefreshCurrentRow(); 

İyi çalışmalar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cas Terazi Veri gönderimi Delphi sürüm sorunu KUNTAY 12 4.296 08-11-2023, Saat: 00:06
Son Yorum: berkan
  TCMB Kur Almada Explorer Sertifika Sorunu Adem Kurt 3 579 24-10-2023, Saat: 15:14
Son Yorum: RAD Coder
  program exe icon sorunu cvheneburi 9 2.723 19-10-2023, Saat: 15:04
Son Yorum: harunyl
  TThread.Synchronize çalışmama sorunu muratmutlu 3 587 10-10-2023, Saat: 12:16
Son Yorum: Tuğrul HELVACI
  FastReport detail tablo gösterim sorunu Frrst 12 1.728 14-07-2023, Saat: 17:10
Son Yorum: hi_selamlar

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi