Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fetch Rows Hakkında Yardım
Merhaba,

Android platform için bir uygulama yapıyorurm.MSSQL veritabanından UniStoredProc ile verileri çekekip listview bileşeninde listeleyebiliyorum.Ama benim yapmak istediğim sql tablosundaki ilk 50 kayıdı listelesin eğer listenin sonuna gelirsem sonraki 50 kayıdı daha eklesin istiyorum bir türlü yapamadım.İstediğim özellik sahibinden.com un mobil uygulaması gibi.İlanlar listelenince hepsi biranda gelmiyor listenin sonuna gelince otomatik 25 tane daha listeleniyor.Bunun gibi birşeyi nasıl yapabilirim.Yardımlarınızı bekliyorum.
Lazy load diye aratirsaniz yeteri kadar makale bulabilirsiniz
(14-07-2019, Saat: 19:59)barox Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Lazy load diye aratirsaniz yeteri kadar makale bulabilirsiniz
Söylemiş olduğunuz lazy load ı aradım ama fmx için örnek bir makale bulamadım malesef.Hep image ile ilgili makaleler var ben listview ile ilgili makale arıyorum.
Bu tarz bir işlem için verileri clientdatasete alıp FMXUI nin listviewi ile aşağı kaydirdikca yüklenmesini sağlamıştım.
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..
(14-07-2019, Saat: 22:43)narkotik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Bu tarz bir işlem için verileri clientdatasete alıp FMXUI nin listviewi ile aşağı kaydirdikca yüklenmesini sağlamıştım.

Örnek kod parçası paylaşabilirmisin.Dünden beri kafayı yemek üzereyim.Bir türlü beceremedim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Andorid Pdf Oluştuma ve Yazdırma Hakkında glagher 1 194 03-08-2019, Saat: 18:08
Son Yorum: 3ddark
  BaaS Hakkında berk06 4 506 18-05-2019, Saat: 23:27
Son Yorum: berk06
Question Android için AES şifreleme yardım ? Mr.Developer 14 1.813 22-02-2019, Saat: 12:38
Son Yorum: Mr.Developer
  Object Array Onclick Yardım crowlin 1 439 15-12-2018, Saat: 16:42
Son Yorum: SimaWB
  Delphi 10.2 de android yardım borasman 4 577 12-12-2018, Saat: 12:19
Son Yorum: mcuyan

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi