Çok Yakında Yeni Bir Arayüzle karşınızdayız! http://yeni.delphican.com/

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi 10.3.1 Overbeyte ICS kütüphanesi hk.
Merhabalar,

Delphi 10.3.1 sürümünü kullanıyorum. Overbeyte ICS (The Internet Component Suite)  kompanentini yükledim ama derlerken hata alıyorum. Kütüphane dosyalarını compile edip, install ettim  yeni projede tool paletten WSocket bileşenin foruma koyduğumda hata aldım. 

Versiyon 8.58 ve 8.61 kullandım sonuç aynı,  bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

bağlantı linki : Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.  

2.png
hata mesajı nerde hocam?
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

(15-07-2019, Saat: 16:28)mcansız Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhabalar,

Delphi 10.3.1 sürümünü kullanıyorum. Overbeyte ICS (The Internet Component Suite)  kompanentini yükledim ama derlerken hata alıyorum. Kütüphane dosyalarını compile edip, install ettim  yeni projede tool paletten WSocket bileşenin foruma koyduğumda hata aldım. 

Versiyon 8.58 ve 8.61 kullandım sonuç aynı,  bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

bağlantı linki : Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.  

2.png

Hata mesajı yok ama sanırsam şunu demek istiyor IDE: Tanımlamış olduğunuz kütüphanelerin dosyalarını lütfen library bölümüne tanıtınız.
Yazılım Topluluğumuz -> Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Kişisel Tanıtım Sitem -> Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
19 y/o, sadece öğrenmeye odaklanmış, insancık..
(15-07-2019, Saat: 16:28)mcansız Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhabalar,

2.png
Hocam sanırım ICS kütüphanesinin kaynak kodlarını ya da DCU'larını bulamıyor. Bunu Tools/Options/Delphi Options/Library içerisinde Selected Platform'da hangi platform için derleyecekseniz onu seçerek aşağıdaki Library Path kısmına sağdaki ... ya tıklayarak bu library'nin klasörünü yazarsanız sanırım sorun ortadan kalkacaktır.
@mcansız, manuel mi yoksa GetIt ile mi kurmayı deniyorsunuz? GetIt denemediyseniz onu deneyin.
There's no place like 127.0.0.1
Thumbs Up 
(16-07-2019, Saat: 09:20)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.@mcansız, manuel mi yoksa GetIt ile mi kurmayı deniyorsunuz? GetIt denemediyseniz onu deneyin.

Yardımlarınız için teşekkür ederim GetIt olayını yeni gördüm. Oradan yükleyince çalıştı.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Question Delphi 10.3 Rio ile Firebird veritabanına android üzerinden erişim budanur 13 896 23-10-2019, Saat: 15:48
Son Yorum: cihankoca
  Delphi 10.3 Android Servis Çalışma Sorunu Halil Han Badem 15 1.672 23-10-2019, Saat: 08:31
Son Yorum: malitutuncu
  Delphi fmx ile Play store uygulama içi satın alma işlemi crowlin 2 224 27-09-2019, Saat: 23:07
Son Yorum: crowlin
  Delphi FMX Server kullanımı mfb23 4 281 27-09-2019, Saat: 14:03
Son Yorum: Halil Han Badem
  Delphi 10.3.2 Firebase H4k4nn 2 295 11-09-2019, Saat: 10:04
Son Yorum: H4k4nn

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi