Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10x Yazılımcı Var mıdır?
Var mıdır?

P.Safa:Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır.Zaman insanları değil,armutları olgunlaştırır
C.Yücel:Toprak gibi olmalısın! Ezildikçe sertleşmelisin!Seni ezenler sana muhtaç kalmalı! Hayatı sende bulmalı
S.Canan:Bildiğini zannettiğin an hiç bir şey öğrenemezsin
Bilgi uçar
Merhaba,
Bir yazılımcı arkadaşımız, konu hakkında daha detaylı bir açıklamada bulunmuş. Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Videoyu tam izleyemedim ama izlediğim karelerden de çok bir şey anlamadım. 
Bu tabir (10x) literatürümüze ne zaman girdi? 
Bir ünvan mıdır yoksa lakap mı?
Personel alımlarında masaya yatırılıyor mu?
Ölçümleme veya test süreci var mı?
9x, 8x gibi varyasyonları var mı yoksa 10x ya olunur ya olunmaz mı?
gibi daha bir çok soru kafamda yanıt bulmadı.  Cool
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
bende yazılım geliştirmede günün günümü pek tutmuyor, bazen 0 iş bazın çok iş şeklinde olabiliyor, günlük stabil ama az olsa daha da iyi olabilir aslında.
(17-07-2019, Saat: 15:41)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,
Bir yazılımcı arkadaşımız, konu hakkında daha detaylı bir açıklamada bulunmuş. Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Videoyu tam izleyemedim ama izlediğim karelerden de çok bir şey anlamadım. 
Bu tabir (10x) literatürümüze ne zaman girdi? 
Bir ünvan mıdır yoksa lakap mı?
Personel alımlarında masaya yatırılıyor mu?
Ölçümleme veya test süreci var mı?
9x, 8x gibi varyasyonları var mı yoksa 10x ya olunur ya olunmaz mı?
gibi daha bir çok soru kafamda yanıt bulmadı.  Cool

Aslında hem paylaştığınız linkteki yazı, hem de yukarıdaki video özünde aynı şeyi söylüyor. Sizin paylaştığınız makalenin son paragrafı da olayı aslında özetlemiş;

"10x mühendis yoktur, iyi mühendis, yeni mühendis vardır. Her işten anlarım diye 10x mühendis olunmuyor" diyor üstat...
P.Safa:Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır.Zaman insanları değil,armutları olgunlaştırır
C.Yücel:Toprak gibi olmalısın! Ezildikçe sertleşmelisin!Seni ezenler sana muhtaç kalmalı! Hayatı sende bulmalı
Bilgi uçar
Kişinin kaç X olduğunu belirleyecek kişi Kaç X acaba asıl cevap bulunması gereken kilit nokta burası bence
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
10x maaş varsa 10x yazılımcı da olur Smile
Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Bilgi uçar

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi