Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi Test Otomasyonu
Herkese merhaba.Delphi ile yazılmış masaüstü uygulamanın test otomasyonunu hazırlamaya çalışıyorum.Birsüredir araştırma yapıyorum fakat gerekli kaynağa ve bilgiye ulaşamadım.Delphi ile yazılmış uygulamam için en iyi ideal Test otomasyon aracı nedir? Kullanan deneyimleyen oldumu acaba? Yardımınıza ihtiyacım var.Ücretli lisanslı programlar üzerinden (OTP/UFT) otomasyon hazırlanabiliyor fakat açık kaynak yani ücretsiz bir araç/kutuphane arıyorum.Şuana kadar Winium ile denedim fakat textboxları UISpy veya Inspect ile yakalamıyorum.Yakalasam da otomatik ID atadığı için her seferinden ID 'si değişiyor textboxların.Appium'da karmaşık geldi ve masaüstü otomasyonu için kaynak yok denecek kadar az.Dunit tavsiye eden olacaksa Unit test değil amacım.Regresyon testi yapmak istiyorum otomasyon hazırlayarak.Fikir ve görüşlerinizi bekliyorum teşekkürler.
Ücretsiz olan bir tool var mı bilmiyorum ama ranorex adlı ücretli bir araç var. Bu araç geçtiğimiz aylarda delphinin de sahibi olan firma tarafından satın alındı.
Ücretsiz bir tool bulamazsanız buna göz atabilirsiniz.

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

(17-07-2019, Saat: 14:05)sadettinpolat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Ücretsiz olan bir tool var mı bilmiyorum ama ranorex adlı ücretli bir araç var. Bu araç geçtiğimiz aylarda delphinin de sahibi olan firma tarafından satın alındı.

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Teşekkür ederim.Ranorex'e rastladım evet ama ücretli olduğu için hiç denemedim.Ücretisz araç bulamazsam deneyeceğim.Halen open source arayışındayım
(17-07-2019, Saat: 14:08)baslaner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(17-07-2019, Saat: 14:05)sadettinpolat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Ücretsiz olan bir tool var mı bilmiyorum ama ranorex adlı ücretli bir araç var. Bu araç geçtiğimiz aylarda delphinin de sahibi olan firma tarafından satın alındı.

Teşekkür ederim.Ranorex'e rastladım evet ama ücretli olduğu için hiç denemedim.Ücretisz araç bulamazsam deneyeceğim.Halen open source arayışındayım

Malesef Delphi tarafında open source, eli yüzü düzgün bir araç bulma ihtimalinizin çok yüksek olmadığını düşünüyorum  Sad
(18-07-2019, Saat: 13:12)edo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Malesef Delphi tarafında open source, eli yüzü düzgün bir araç bulma ihtimalinizin çok yüksek olmadığını düşünüyorum  Sad

Yazalım Smile
There's no place like 127.0.0.1

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi Örnek Login Ekranı mehmetalpgozbasi 9 1.242 Dün, Saat: 12:55
Son Yorum: wiseman
  Delphi ile Webserverlar icin cache server yapimi TheEAK 0 69 12-09-2019, Saat: 16:36
Son Yorum: TheEAK
  Delphi 10.3 Community Edition IBX seti yok KUNTAY 7 398 27-07-2019, Saat: 16:51
Son Yorum: KUNTAY
  Delphi Date - Sql Datetime HuseyinF 6 404 19-07-2019, Saat: 16:11
Son Yorum: adelphiforumz
  Delphi'den Python'a Parametre Gönderme Hayati 11 703 04-07-2019, Saat: 09:41
Son Yorum: Halil Han Badem

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi