Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Deneme süreli lisans kontrolü
#1
Merhaba.

Programımı 10 gün deneme süreli olarak dağıtmak istiyorum. Fakat sistem saatinin geriye alınması durumunda zaman kontrolunun nasıl yapılabileceğini öğrenmek istiyorum. İnternettten kontrol edilebilir ama, internet erişiminin de kapalı olduğunu varsayalım.
Cevapla
#2
(18-07-2019, Saat: 19:46)anemos Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba.

Programımı 10 gün deneme süreli olarak dağıtmak istiyorum. Fakat sistem saatinin geriye alınması durumunda zaman kontrolunun nasıl yapılabileceğini öğrenmek istiyorum. İnternettten kontrol edilebilir ama, internet erişiminin de kapalı olduğunu varsayalım.

İyi akşamlar
bu iş için kullanımı kolay ONGUARD ücretsiz bileşen var.
azda olsa açıklama aşağıda
 
 

Örnek 1: Program Sona Erme Tarihi Ekleme
Bu örnekte, programın yürütülmesi için tarih aralığını sınırlıyoruz. Bu koruma stratejisi bir kullanıcının atlaması kolay olsa da, bazı uygulamalar için yeterlidir ve uygulamanızı korumak için OnGuard'ı kullanmadaki adımların bir gösterimi olarak kesinlikle yararlıdır.
 
1. Yeni bir proje oluşturun.
2. OnGuard sekmesinden, projenin ana formuna bir TOgDateCode bileşeni ekleyin.
3. Yerel menüyü çağırmak için TOgDateCode bileşeninde farenin sağ tuşuna tıklayın ve ardından Anahtar Bakım iletişim kutusunu çağırmak için Anahtar Oluştur seçeneğini belirleyin. Anahtar Bakım iletişim kutusu, Şekil 2.1'de gösterildiği gibi görüntülenir.
 
 
 
 

Şekil 2.1: Anahtar Bakım iletişim kutusu. “Dosya adı” alanı, korumalı tüm projeleriniz için oluşturulan anahtarları tutan INI dosyasını belirtmek için kullanılır. Varsayılan olarak, OnGuard, kurulum sırasında Windows dizininde ONGUARD.INI dosyasını oluşturur. Anahtarlarınızı bu dosyada veya başka bir INI dosyasında saklamayı seçebilirsiniz.
Bakın Proje anahtarlarını depolamak için diğer INI dosyalarını oluşturma ve kullanma hakkında daha fazla bilgi için kullanım kılavuzu. Bu dosyayı herhangi bir uygulamayla dağıtmayın. Bunu yaparsanız, bu ve diğer projelerin anahtarlarını vereceksiniz. Bu örnek, varsayılan INI dosyasını kullanır ancak yeni bir proje ekler.
 
4. Şekil 2.2'de gösterilen Açıklama ve Anahtar iletişim kutusunu görüntülemek için Ekle düğmesine tıklayın.
 
 
Şekil 2.2: Açıklama ve Anahtar iletişim kutusu.
5. “Açıklama” düzenleme kontrolünde uygulamanızın adını girin. Bu örnek için, “MyTest” yazın. Uygulamanız için bir anahtar oluşturmak üzere en sağdaki düğmeye (bir anahtarın resmi ile) tıklayın. Anahtar Üretimi iletişim kutusu, Şekil 2.3'te gösterildiği gibi görüntülenir.
 
 
Şekil 2.3: Anahtar Üretimi iletişim kutusu.
 
6. Anahtar türü olarak “Rastgele” öğesinin seçildiğinden emin olun ve “Anahtar Oluştur” düğmesini tıklayın. Düzenleme denetimlerinde tuşun iki onaltılık gösterimi görüntülenir. Açıklama ve Anahtar iletişim kutusuna dönmek için Tamam'ı tıklayın. Şekil 2.4'te gösterildiği gibi Anahtar Bakım iletişim kutusuna dönmek için Tamam'ı tıklayın.
 
 
Şekil 2.4: Üretilen anahtarların bulunduğu Anahtar Bakım iletişim kutusu.
 

7. “Uygulamalar” liste kutusundan uygulamanızı (MyTest) seçin; oluşturulan anahtar “Anahtar” düzenleme kontrollerinde görüntülenir. Anahtarı panoya kopyalamak için Kopyala düğmesine (alt düzenleme kontrolünün sağındaki ilk hız düğmesi) tıklayın. Alt düzenleme kontrolündeki Kopyala düğmesini kullanın, çünkü bu, bir uygulamadaki sabit bir ifadeye doğrudan yapıştırmak için uygun olan anahtarın onaltılık gösterimidir. İletişim kutusundan çıkmak için Tamam'ı tıklayın.
 
8. Ünitenin uygulama ‘implementation’ bölümüne aşağıdakileri ekleyin:
const
CKey : TKey =
($18,$C1,$99,$64,$3F,$FC,$DA,$6C,$38,$BC,$DF,$CB,$B8,$BE,$DF,$21);

(Bu ifadenin altı çizili kısmı panodan kopyalandı) Dikkat: Anahtarı kayıt defterinde veya bir INI dosyasında saklamayın. Bunu yapmak, uygulamanızın güvenliğini büyük ölçüde azaltır.
 


9. TOgDateCode bileşeni seçiliyken, olay işleyicisinin kabuğunu oluşturmak için Nesne Denetçisi'nin Olaylar sekmesindeki OnGetKey olayını çift tıklatın. Aşağıdaki ifadeyi girin: Anahtar: = CKey;
 

onun olayı, serbest bırakma kodunu kodlamak veya kodunu çözmek için anahtarı almak için TOgDateCode bileşeni tarafından ateşlenir.
 

10. TOgDateCode bileşeni seçiliyken, Kod Oluşturma iletişim kutusunu çağırmak için Nesne Denetçisi'nin Özellikler sekmesindeki Kod özelliğindeki Kod özelliğini çift tıklatın. Kod Üretimi iletişim kutusu görüntülenir ve kullanılacak Anahtar'ı seçebilmeniz için Anahtar Bakım iletişim kutusu otomatik olarak görüntülenir.

Dosya adı düzenleme alanına ONGUARD.INI yazıp, Aç düğmesine basın, “Uygulama” listesinden “MyTest” i seçin ve Tamam'ı tıklayın. Kod Üretimi iletişim kutusu, Şekil 2.5'te gösterilene benzemelidir
 
Şekil 2.5: Kod Üretimi iletişim kutusu.
 
Tarih sekmesinin seçildiğinden emin olun. “Başlangıç tarihi” otomatik olarak bugünün tarihine ayarlanır. “Bitiş tarihi” düzenleme alanına bir tarih girin. Serbest bırakma kodunu oluşturmak ve kodlamak için Oluştur düğmesine basın. Serbest bırakma kodu, Oluştur düğmesinin sağındaki düzenleme kontrolünde görüntülenir. Oluşturulan yayın kodunu kabul etmek için Tamam'ı tıklayın.
Bu örnekte, sürüm kodu uygulama ile birlikte saklanacaktır, bu nedenle Mağaza Kodu özelliğini Doğru olarak ayarlayın ve ardından projeyi kaydedin.
Bu, bu örneğin doğrudan TOgDateCode ile ilgili bölümünü tamamlar. Ancak yapılması gereken çok önemli bir şey daha var. Kodun durumuna göre bir tür işlem yapmanız gerekir. Bu, OnChecked olay işleyicisinde yapılır.
 
11. TOgDateCode bileşeni seçiliyken, olay işleyicisinin kabuğunu oluşturmak için Nesne Denetçisinin Olaylar sekmesindeki OnChecked olayı çift tıklatın. Kodu, olay işleyicisinin şöyle görünmesi için girin:
 
procedure TForm1.OgDateCode1Checked(
Sender: TObject; Status:TCodeStatus);
Begin
case Status of
ogValidCode : ShowMessage('Valid code');
ogPastEndDate : ShowMessage('Date has expired');
ogInvalidCode : ShowMessage('Invalid release code');
end;
if Status <> ogValidCode then
Application.Terminate;
end;
 
12. Uygulamayı derleyin ve çalıştırın “Geçerli kod” mesajını görmelisiniz. Uygulamayı bitiş tarihinden sonraki bir günde çalıştırırsanız, “Tarihin süresi doldu” mesajı görüntülenir ve uygulama sona erer. Bunu, sürüm kodunu oluşturma adımlarını uygulayarak ve geçmişte bir tarih kullanarak bitiş tarihini beklemeden test edebilirsiniz.
 
 
 
 
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ÇÖZÜLDÜ-timer kullanmadan saat kontrolü mümkünmü? sadikacar60 3 129 10-09-2019, Saat: 22:19
Son Yorum: sadettinpolat
  Fastreport nesne kontrolu ve veri yazma cinarbil 3 383 18-04-2019, Saat: 08:16
Son Yorum: cinarbil
  Thread kod kontrolü esistem 2 460 13-02-2019, Saat: 13:42
Son Yorum: esistem
  SQL Tablo Var veya Yok Kontrolu !! OZCANK 8 944 13-02-2019, Saat: 08:30
Son Yorum: Tuğrul HELVACI
  edit.text kontrolü by_software 5 926 24-07-2018, Saat: 14:51
Son Yorum: Tan AyKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi