Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android Platformunun Hazırlanması
Ustad slmlar,

Android icin delphi ortamini nasil hazirlariz, bunun icin yapilmasi gereken ler seklinde bir listesi varmi, forumda aradim fakat kayboldum ve bulamadim.

yardimci olabilirseniz sevinirim
Merhaba,
Yeni kaynak kitabımızda bu konu detaylı bir şekilde anlatılmıştır.
Bu kitaba sahip değilseniz, makale şeklinde olmasa da formda bir çok konu başlığında anlatıldı. 
Delphi kurulumu ile birlikte SDK, NDK ve JDK yükleme işlemi gerçekleşmektedir. Geliştirici araçlarının doğruluğunu kontrol etmek için aşağıdaki linklerde anlatılan işlem adımlarını takip edin.
1- SDK, NDK ve JDK kurulum kontrolleri
2- SDK, NDK ve JDK kurulumu
Yukarıda anlatılan işlem adımlarını doğru bir şekilde tamamladıysanız, herhangi bir android cihazı USB kablosu ile bilgisayara bağlayan
Cihaz Geliştirici ayarlarından USB Debugging özelliğini etkinleştirin.
Project Manager penceresinde, Platforms >Target alanında sağ tuşa basarak Refresh komutunu çalıştırın. Böylece cihazınız bu alanda görünecektir. 
Bir uygulamayı bu cihaz üzerinde çalıştırın. Herhangi bir hata ile karşılaşmıyorsanız Android geliştirici ortamını doğru hazırlamışsınız demektir.
sayın @"Fesih ARSLAN"  hocamın izni ile

Kitabı mutlaka edinin ve okuyun ben çok faydasını gördüm.

konu ile alakalı @Mr.Developer  arkadaşın güzel bir tarifi var

İnşaallah işine yarar.

http://www.delphican.com/showthread.php?...lal%C4%B1m 
http://www.delphican.com/showthread.php?...lal%C4%B1m
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
(23-07-2019, Saat: 17:15)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Yeni kaynak kitabımızda bu konu detaylı bir şekilde anlatılmıştır.
Bu kitaba sahip değilseniz, makale şeklinde olmasa da formda bir çok konu başlığında anlatıldı. 
Delphi kurulumu ile birlikte SDK, NDK ve JDK yükleme işlemi gerçekleşmektedir. Geliştirici araçlarının doğruluğunu kontrol etmek için aşağıdaki linklerde anlatılan işlem adımlarını takip edin.
1- SDK, NDK ve JDK kurulum kontrolleri
2- SDK, NDK ve JDK kurulumu
Yukarıda anlatılan işlem adımlarını doğru bir şekilde tamamladıysanız, herhangi bir android cihazı USB kablosu ile bilgisayara bağlayan
Cihaz Geliştirici ayarlarından USB Debugging özelliğini etkinleştirin.
Project Manager penceresinde, Platforms >Target alanında sağ tuşa basarak Refresh komutunu çalıştırın. Böylece cihazınız bu alanda görünecektir. 
Bir uygulamayı bu cihaz üzerinde çalıştırın. Herhangi bir hata ile karşılaşmıyorsanız Android geliştirici ortamını doğru hazırlamışsınız demektir.

Tesekkurler hemen bakiyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android Rehbere Kayıt Ekleme barissagir 6 300 04-04-2024, Saat: 09:36
Son Yorum: RAD Coder
  Android’de Dosya Depolama ve Paylaşma-2: And 11 SDK 30 Scoped Storage SAF MediaStore emozgun 12 4.903 19-03-2024, Saat: 22:29
Son Yorum: nguzeller
  Android 33 api sdk güncelleme [ÇÖZÜLDÜ] codder71 4 436 19-02-2024, Saat: 22:38
Son Yorum: codder71
  Mobil Android Emulator Altıner 5 388 22-01-2024, Saat: 18:28
Son Yorum: Altıner
  Firebird Android bağlantı aeyeci 2 288 01-01-2024, Saat: 14:41
Son Yorum: nguzeller

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi