Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TNotification Kullanımı hk
Delphi sitesindeki aşağıdaki kodu kullanıyorum , MyNotification.free etmiyorum ama yine de windows bildirim barından 1 2 sn sonra kendiliğinden kayboluyor, ben silene kadar orada kalmasını nasıl sağlayabiliirim ?

var
  MyNotification: TNotification; // Defines a TNotification variable
begin
 MyNotification := NotificationCenter1.CreateNotification; // Creates the notification
 try
   MyNotification.Name := 'Windows10Notification'; // Defines the name of the notification.
   MyNotification.Title := 'Windows 10 Notification #1'; // Defines the name that appears when the notification is presented.
   MyNotification.AlertBody := 'RAD Studio 10 Seattle'; // Defines the body of the notification that appears below the title.

NotificationCenter1.PresentNotification(MyNotification); // Presents the notification on the screen.
 finally
   // MyNotification.Free; // Frees the variable
 end;
end;
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(07-08-2019, Saat: 10:29)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Delphi sitesindeki aşağıdaki kodu kullanıyorum , MyNotification.free etmiyorum ama yine de windows bildirim barından 1 2 sn sonra kendiliğinden kayboluyor, ben silene kadar orada kalmasını nasıl sağlayabiliirim ?

var
begin
 MyNotification := NotificationCenter1.CreateNotification; // Creates the notification
 try
   MyNotification.Name := 'Windows10Notification'; // Defines the name of the notification.
   MyNotification.Title := 'Windows 10 Notification #1'; // Defines the name that appears when the notification is presented.
   MyNotification.AlertBody := 'RAD Studio 10 Seattle'; // Defines the body of the notification that appears below the title.

NotificationCenter1.PresentNotification(MyNotification); // Presents the notification on the screen.
 finally
 end;
end;

Merhabalar,

Ek'te gönderdiğim dosyayı Enabled yapıp denermisiniz lütfen.
Class mevcut onuda kullanabilirsiniz.

GZyO2y.png

Kolay gelsin.

Ek Dosyalar
.zip   Notifi.zip (Dosya Boyutu: 54,62 KB / İndirme Sayısı: 16)
.zip   uActionCentre.zip (Dosya Boyutu: 1,51 KB / İndirme Sayısı: 16)
Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.
İşe yarıyor teşekkürler, peki hizmet içerisinden bildirim atabiliyor muyuz denediniz mi hiç ?
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(07-08-2019, Saat: 16:39)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.İşe yarıyor teşekkürler, peki hizmet içerisinden bildirim atabiliyor muyuz denediniz mi hiç ?

Merhabalar,

Denemedim malasef.
Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.
(07-08-2019, Saat: 11:46)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(07-08-2019, Saat: 10:29)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Delphi sitesindeki aşağıdaki kodu kullanıyorum , MyNotification.free etmiyorum ama yine de windows bildirim barından 1 2 sn sonra kendiliğinden kayboluyor, ben silene kadar orada kalmasını nasıl sağlayabiliirim ?

var
begin
 try

finally
 end;
end;

Merhabalar,

Ek'te gönderdiğim dosyayı Enabled yapıp denermisiniz lütfen.
Class mevcut onuda kullanabilirsiniz.

GZyO2y.png

Kolay gelsin.

Paylaşım için Teşekkürler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  cxscheduler bileşen kullanımı KUNTAY 2 149 04-10-2019, Saat: 08:36
Son Yorum: elixir84
  Fdmemtable kullanimi arsl01 8 541 11-09-2019, Saat: 01:32
Son Yorum: Aktolgali
  Thread içerisinde sleep kullanımı berk06 1 203 26-08-2019, Saat: 11:36
Son Yorum: Tuğrul HELVACI
  SQL Kullanımı OZCANK 15 886 26-07-2019, Saat: 18:27
Son Yorum: adelphiforumz
  IDE çoklu monitör kullanımı hakkında adelphiforumz 2 262 10-07-2019, Saat: 12:45
Son Yorum: adelphiforumz

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi