Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eğitim İçeriği Ne Olmalı?
Merhaba,
Daha önceki Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. yeni kaynak kitabımızı satın alan herkese ücretsiz görüntülü eğitim vereceğimizi duyurmuştum. 
Eğitim, bir projenin baştan sona nasıl yazılabileceğini anlatacak.
Mobil uygulama veri tabanına doğrudan bağlantı sağlamayacak. Bu nedenle ikinci bir sunucu uygulaması (back end) da eğitim kapsamında olacak.
Projeyi belirleme konusunda yardımınıza ihtiyacım var.
Sizce eğitimde hangi uygulamayı yazarsak daha faydalı olur?
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Bilindik bir uygulamanın basit bir klonu olabilir.
Mesela çok basit bir instagram uygulaması gibi.
Veya mobil sipariş üzerine, ödeme sistemi olursa dahada iyi olur bir uygulama olabilir.
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..
@sadettinpolat, @narkotik önerileriniz için teşekkür ederim.

(13-08-2019, Saat: 17:45)narkotik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Veya mobil sipariş üzerine, ödeme sistemi olursa dahada iyi olur bir uygulama olabilir.

Mobil siparişe örnek vererek detaylandırabilir misiniz?
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Konuya basit yaklaşmak isterim : 

Fikrimce bir online oyun tasarlamak daha mantıklı bir iştir. hem fantastik hem de eğlenceli olacaktır. böylece daha dikkat çekici ve dikkat çektiği içinde daha öğrenilebilir olacaktır.
Mesela online kafa topu, Online masa tenisi, Online bilgi yarışmaları gibi oyunlar örnek gösterilebilir.

Bir buton koyup "merhaba dünya" yazdırmak yerine bir 3D veyahut 2D karaktere "merhaba" dedirtmek daha mantıklı bir iştir eğer konu öğretmek ise...

Kendi fikrim ; Söz konusu öğretmek ise, Ciddiyet ortadan kaldırılmalıdır...
Hayat bakış açına göredir ; Baktığında gördüğün görmeni istedikleridir...
Mobil,desktop,web uygulamaları olan veri tabanında data saklayan back end, front end gibi yazılım geliştirmenin her kanadını gösteren basit bir teknik servis uygulaması olabilir. Hatta linux tarafı da işin içine katılabilir. All in one paket olur
PostgreSQL - Linux - Delphi, Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(14-08-2019, Saat: 00:32)3ddark Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Mobil,desktop,web uygulamaları olan veri tabanında data saklayan back end, front end gibi yazılım geliştirmenin her kanadını gösteren basit bir teknik servis uygulaması olabilir. Hatta linux tarafı da işin içine katılabilir. All in one paket olur

Bende bu tarz bişi olabileceğini düşünüyorum veya yine mobil Web desktop uygulamaları olan Yemeksepeti, burger King tarzında online satış sitesip
Böyle bir eğitim içeriği nasıl olur?

Hocam elinize sağlık konu başlıklarını uygulayabilirsek birçok kişi ben dahil eğitimden çok fazla sayıda şey öğrenecek bilgi dağarcığını genişletecektir. Sipariş uygulamasından kastım bir restoranın online sipariş alması veya ayakkabı imalatı yapan bir firmanın sanal mağazası ile mobilden online mağaza satışı yapması olabilir. Günlük hayattan kullanılabilecek bir uygulama olması bana daha iyi olur hissiyatı veriyor.
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..
(14-08-2019, Saat: 19:38)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Böyle bir eğitim içeriği nasıl olur?

Sanki sadece mobil odaklı olmuş. Oysa Delphi'nin en güçlü yanı bu değil Smile
Bence de @3ddarkın dediği gibi hepsini kapsayan bir örnek daha güzel olur.
There's no place like 127.0.0.1

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Star Yeni Kaynak Kitap Formatı Nasıl Olmalı? Fesih ARSLAN 27 5.103 22-07-2017, Saat: 14:29
Son Yorum: TDeveloper

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi