Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphinin Geleceği
#21
App geliştirme işinin geleceği değişiyor. Bu yüzden platform, dil veya uygulama altyapısı vs. durumları kalmayacak gibi. Branşlaşma işi bizim sektöre de geldi çattı. Eskiden WebMaster dediğimiz adam, yakın zaman önce Full Stack Developer olarak ünvan yeniledi. Bunun yaptığı işi de Sistemci, Front-end geliştirici, Back-end geliştirici diye parçaladılar. Artık tek bir geliştiricinin ürün çıkartamayacağı bir düzene doğru yolculuk var. Tek başına ürün çıkartabilene de Full Stack diyorlar.

Angular gibi frameworkler sayesinde tamamen app geliştirmeye odaklanıyorsunuz. Üstüne mobil ve masaüstü frameworkler kullanarak her platforma uygulama geliştirme olanağınız oluyor. NodeJS bu alanda sol kulvardan hızla ilerliyor. Teknoloji şirketleri bu yeniliğe yetişemezse, yarışta artık boy gösteremeyecekler.

Ekosistem tercihinizi de ana kararınız olan framework ile belirliyorsunuz. Angular, Google tarafından geliştiriliyor. Üzerinde TypeScript kullanılıyor. TypeScript, Microsoft'un bir ürünü. Haliyle back-end işini .Net üzerinde geliştirmeniz daha uygun/uyumlu/hızlı/konforlu oluyor. Orada da .Net Core'a ayak uydurmanız gerekiyor çünkü .Net Framework geliştirmesi durdu.

React, Vue gibi alternatifler de var. Toparlarsak; JavaScript üzerinden bir ivme var. Bu ivmeyi güce çeviren NodeJS var. Bunun üstüne de çatı inşa eden devler var.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Idera ve Delphinin gidishati Ugur 4 2.152 24-10-2016, Saat: 08:00
Son Yorum: Fesih ARSLANKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi