Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eğitim İçeriği Ne Olmalı?
Özellikle web tarafında çok çok az doküman ve bilgi mevcut.
Bu işi intrawebbr Brezilya YouTube kanalı çok iyi yapıyor. En azından yapılmış örnekler vs var.

Söylediğim şekilde yapılırsa gerçekten yeni başlayan veya delphi nin yeteneklerini kapasitesini bilmeyenler için referans olacaktır.
PostgreSQL - Linux - Delphi, Poliüretan
(15-08-2019, Saat: 09:18)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14-08-2019, Saat: 19:38)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Böyle bir eğitim içeriği nasıl olur?

Sanki sadece mobil odaklı olmuş. Oysa Delphi'nin en güçlü yanı bu değil Smile
Bence de @3ddarkın dediği gibi hepsini kapsayan bir örnek daha güzel olur.

Kısmen haklısınız.
Önerdiğim planda, FMX uygulaması 4 platformda çalışacak şekilde tasarlanacak. Yalnızca web uygulaması yok. Bunun sebebi ise şu an popüler olan birkaç harici web geliştirme aracını kullanmak istememden kaynaklanıyor. İlerleyen süreçte ExtJS (Sencha) ile Linux üzerinde bir web uygulama geliştirme eğitimi de hazırlayabilirim.
@"Fesih ARSLAN" Hocam

@3ddark üstadımızın fikrine bende katıldığımı belirmek isterim
ve bunu bir adım daha ileri seviye götürüp çevre birimlerini kullanabileceği bir örnekleme yapılabilir düşüncesindeyim.
(Kamera ile barkod/karekod okuma, Kamera ile fotograf çekip kayıt ile ilişkilendirme, bluetooth üzerinden mobil yazıcılara bağlanma gibi, GPRS ile konum imzası gibi) 

Örnek bir kurgu olması açısından 
Müşteri mobil uygulama üzerinden servis kaydı açar.
Yetkili biri bu kaydı değerlendirir ve uygun ise bir personel yönlendirir. (Burada müşteri talep ve ilk yönlendirmede geçen süre performans olarak ölçülebilir)
Personel kaydı aldığını onaylar (Yönlendirme ile kayıt kabul süresi)
İmkan dahilinde ise işe başlamadan önce ürün fotografını kaydeder.
Personel servis yerine gittiğinde servisi başlatır.(GPRS konum bilgisi ile kayıt altına alınır. böylece kabul ve servis noktasına ulaşım süresi bulunabilir)
Personel servisi bitirdiğinde Teknik servis formları mobil olarak doldurulur. 
Yine İmkan dahilinde ise iş bittiğinde ürün fotografını kaydeder.
Doldurulan form mobil cihaz üzerinden imza alınır ve imzalı hali kişiye print edilirerek sahada teslim edilir. (bluetooth alt yapısı kullanılmış olur.)
Aynı zamanda imzanın alındığı yerde GPRS ile data toplanır ve servis formu ile ilişkilendirilir.
print edilen Evrak üzerine karekod yada barkod basılabilir bu sayede ileride kayda daha hızlı ulaşım sağlanabilir.

Biraz karmaşık yazmış olabilirim fakat umarım genel mantığı anlatabilmişimdir.
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
Bence ilk iş , bu forumun bir mobil uygulamasını yapmak olsun, bir taşla iki kuş
(15-08-2019, Saat: 13:19)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence ilk iş , bu forumun bir mobil uygulamasını yapmak olsun, bir taşla iki kuş

Günümüzde popüler olan sektörel - ticari bir uygulama daha çok faydalı olacaktır. 
DelphiCan aklımızda. İlk fırsatta İnşallah ona da el atacağız. Belki de bu eğitimi tamamlayan gönüllü bir DelphiCan grubu da bu projeyi üstlenebilir.
(14-08-2019, Saat: 19:38)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Böyle bir eğitim içeriği nasıl olur?

Süper olur, tek kelimeyle harika olur, 
En kısa zamanda gerçekleşmesi dileğiyle kolaylıklar diliyorum
Genelde öğrenci kayıt uygulaması personel kayıt uygulaması gibi uygulamalar yaparlar. Mysql ya da SQLLite gibi veritabanlı kayıt ekleme çıkarma güncellemenin yapılabildiği listview listbox combobox gibi nesnelerin kullanıldığı if while gibi döngülerin kullanıldığı bir uygulama zaten herşeyi öğretmiş demektir bence. Bu kadarı yeterli olabilir zaten yazılım dediğimiz şey döngüler ve veri tabanı ayrıntılarını zaten kitaptan alıyor kişi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ürün Satış Eğitim Dizisi Web Semineri TescilsizUzman 38 22.687 12-09-2019, Saat: 12:18
Son Yorum: shooterman
  Kitap Eğitim Programı TescilsizUzman 10 7.553 06-09-2019, Saat: 16:42
Son Yorum: hasangoktas
Star Yeni Kaynak Kitap Formatı Nasıl Olmalı? TescilsizUzman 27 22.061 22-07-2017, Saat: 14:29
Son Yorum: TDeveloper

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi