Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alter Table Add Primary key(ID) çalıştıramadım
Merhaba

alter table LIMIT add primary key(ID) komutu hata veriyor. Varolan ve Primary key yapmayı unuttuğum / istemediğim kolonu şimdi primary key yapmak iitiyotum. Bu kod hta veriyor:
örnek
can't format message 13:393 -- message file C:\Users\kk1\Desktop\Vending2\Win32\Debug\firebird.msg not found.
unsuccessful metadata update.
ALTER TABLE LIMIT failed.
unknown ISC error 336068731.

Gözden kaçırdığım nokta nedir?
Merhaba,
LIMIT tablo adı, standart SQL fonksiyon (Limitleme, bir aralıktaki kayıtları sorgulama fonksiyonu) adı ile aynı olduğu için olabilir mi?
(23-06-2019, Saat: 13:47)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
LIMIT tablo adı, standart SQL fonksiyon (Limitleme, bir aralıktaki kayıtları sorgulama fonksiyonu) adı ile aynı olduğu için olabilir mi?

alter table ISCI add primary key(ID)
Bu tablo da aynı hatayı veriyor.
(23-06-2019, Saat: 13:52)41linea41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-06-2019, Saat: 13:47)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

alter table ISCI add primary key(ID)
Bu tablo da aynı hatayı veriyor.

Hataya bakınca, firebird.msg dosyasına ulaşılamadı uyarısını veriyor.
Sanırım Firebird embadded sürümünden kaynaklı bir erişim sorunu var. Firebird client sürücüsünü kurup, test edin.
Yazdığınız kodda herhangi bir sorun yok. Bu şekilde Primary Key'i sorunsuz tanımlayabilirsiniz.

Veritabanını görmeden bir yorum yapmak yanlış olur ama hatanın muhtemel sebepleri şunlar olabilir :
1. Başka bir alan primary key olarak tanımlanmış olabilir.
2. Veritabanında constraint tanımlamaları varsa onlarla ilgili bir sorun yaşanabilir.
3. Alan ismi veya tipi (string,integer vb. ) yanlış tanımlanmış olabilir.

Sanırım IBExpert ile deneme yapıyorsunuz, başka bir programla yada Firebird'ün ISQL komutu ile aynı işlemi yapmayı deneyip çıkan hata mesajını burada paylaşabilir misiniz ?
Firebird Ekipler Amiri. Dmitry Kouzmenko ve Dmitry Yemanov ile çalışmış , Eski IBSurgeon personeli, Kıdemli Firebird Kurtarma Uzmanı, Firebird Foundation bağışçısı...
(25-06-2019, Saat: 10:21)rmzgenius Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yazdığınız kodda herhangi bir sorun yok. Bu şekilde Primary Key'i sorunsuz tanımlayabilirsiniz.

Veritabanını görmeden bir yorum yapmak yanlış olur ama hatanın muhtemel sebepleri şunlar olabilir :
1. Başka bir alan primary key olarak tanımlanmış olabilir.
2. Veritabanında constraint tanımlamaları varsa onlarla ilgili bir sorun yaşanabilir.
3. Alan ismi veya tipi (string,integer vb. ) yanlış tanımlanmış olabilir.

Sanırım IBExpert ile deneme yapıyorsunuz, başka bir programla yada Firebird'ün ISQL komutu ile aynı işlemi yapmayı deneyip çıkan hata mesajını burada paylaşabilir misiniz ?

Merheba sorunu kolonu silip yeniden yükleyerek çözdüm bu komutu bir türlü çalıştıramadım. Bahsettiğiniz ISQL komutnu bilmiyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  violation of primary or unique key hatası baloglurecep 5 3.647 13-05-2020, Saat: 15:26
Son Yorum: baloglurecep
  primary key woywod 6 3.838 07-02-2020, Saat: 14:08
Son Yorum: TescilsizUzman
  Firebird External Table Storage anemos 4 4.193 05-10-2018, Saat: 22:04
Son Yorum: anemos
  Query - Table arasındaki farklar Lord_Ares 6 4.616 05-10-2018, Saat: 08:57
Son Yorum: masteryoda
  table scan yuzdesini almak klavye 0 1.577 12-09-2018, Saat: 12:52
Son Yorum: klavye

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi