Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Firebird ile aynı server içindeki iki ayrı database deki tablolar arasında select
Merhaba, benim firebird 2.1 server'ım var localhost, iki ayrı database var DataX ve DataY bu iki data içindeki tablolar arasında, select, view gibi işlemler yapmam lazım bunu nasıl yapabilirim. MSSQL server da bu işi [DataX].[dbo].[Tablo1] şeklinde yazarak yapabiliyoruz. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler. MSSQL de çalışan örnek bir SQL cümlesi aşağıda mevcut.

Select D1.Field1, D2.Field2
From [DataX].[dbo].[Tablo1] D1
inner join [DataY].[dbo].[Tablo2] D2 ON D2.Field2=D1.Field1
Firebird 2.1 de bu dediğinizi yapamıyorsunuz, 2.5 veya 3.0 da vardı sanırım ama hangisindeydi hatırlamıyorum.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Farklı bağlantılar olduğu için bunu yapmak mümkün değil diye düşünüyorum. 
SQL server da database  e değilde sunucuya bağlanıyoruz. Ancak firebird de database e bağlanıyoruz.
şu linki
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
ve şu linki
inceleyiniz
Tüm cevaplar için teşekkür ederim, demek istediğinizi anladım. Firma 2.5 veya 3.0 a geçemez ancak ben yapmak istediklerimi onun datasının içinde yaparak sorunu çözmeye çalışacağım.
(27-08-2019, Saat: 17:30)serkansirin001@gmail.com Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba, benim firebird 2.1 server'ım var localhost, iki ayrı database var DataX ve DataY bu iki data içindeki tablolar arasında, select, view gibi işlemler yapmam lazım bunu nasıl yapabilirim. MSSQL server da bu işi [DataX].[dbo].[Tablo1] şeklinde yazarak yapabiliyoruz. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler. MSSQL de çalışan örnek bir SQL cümlesi aşağıda mevcut.

Select D1.Field1, D2.Field2
From [DataX].[dbo].[Tablo1] D1
inner join [DataY].[dbo].[Tablo2] D2 ON D2.Field2=D1.Field1
Delphi 7 de biz bunu yapmıştık.  Datamodul1 ve Datamodul2 diye.  Bence bu  bir inceleyebilirsiniz. Hatta  2 firebird birde MYSQL de yapılmıştı. Ama şimdi 10.3 de nasıl olur .
Hocam mysql mssql gibi dillerde bu var fakat firebird de bunu yapmak deveye hendek anlatmak kadar zor.. (FB3 de sanırmı yapılıyor ama alt versiyonlarda yok bu)

// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  FIREBIRD facebook GROUP daveti softdestek 8 230 17-10-2019, Saat: 10:43
Son Yorum: boreas
  Firebird Trigger'a parametre gönderme esistem 3 758 15-10-2019, Saat: 22:17
Son Yorum: Aktolgali
  Visual Studio Code kullanıcıları için Firebird Eklentisi rmzgenius 2 367 31-05-2019, Saat: 10:32
Son Yorum: edo
  Firebird Database Oluşturma SercanTEK 6 707 30-05-2019, Saat: 09:18
Son Yorum: rmzgenius
  Ayni satirlari silme 41linea41 11 741 24-05-2019, Saat: 10:46
Son Yorum: 41linea41

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi