Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seri Barkod Okutma
Merhaba Arkadaşlar,

Android cihaz üzerinden seri bir şekilde barkod nasıl okutabilirim. 

BarkodScanner ile harici barkod tarayıcısı programını çalıştırabiliyorum. 

Fakat barkod okutma geç oluyor. 

İnternette araştırdım. 

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. 
OBR CAMERA UYGULAMASINI BULDUM. ÇOK HIZLI SERİ ŞEKİLDE BARKOD OKUMA YAPIYOR. 

BUNUN GİBİ PROJEME DAHİL EDEBİLECEĞİM BİR COMPONENT VAR MI? üCRETSİZ. 

Yardımcı olur musunuz.
(29-08-2019, Saat: 13:17)seydigozegir@gmail.com Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba Arkadaşlar,

Android cihaz üzerinden seri bir şekilde barkod nasıl okutabilirim. 

BarkodScanner ile harici barkod tarayıcısı programını çalıştırabiliyorum. 

Fakat barkod okutma geç oluyor. 

İnternette araştırdım. 

OBR CAMERA UYGULAMASINI BULDUM. ÇOK HIZLI SERİ ŞEKİLDE BARKOD OKUMA YAPIYOR. 

BUNUN GİBİ PROJEME DAHİL EDEBİLECEĞİM BİR COMPONENT VAR MI? üCRETSİZ. 

Yardımcı olur musunuz.

Kısa süre önce benzer sorunla uğraştım. Component ile net çözüm bulamadım.
Cep telefonu ve tabletlerde otomatik odaklanmadan dolayı çok geç okudu.
Odaklanmayı kapatınca netlik bozukluyor hatalı okumalar çıkıyor.

3 farklı yerde  3 ayrı çözümle  çalışıyor 
1. El terminali android işletim sistemi kendi barkodunu kullanıyor.
2. Cep telefonuna Newland BS8060-3V 1D CCD Barkod Okuyucu  Bluetooth ile bağladım tüm okumalar çok hızlı 
3. Samsung cep telefonuna ve tabletlere otg kablo ile usb barkod okuyucu bağladım.

gecicide olsa çözüm çözümdür. Smile
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
Çözüm çözümdür.

Ben ekstradan cihaz kullanmak istemiyorum.
Telefonun kamerasından hızlı bir şekilde Barkod okutmak istiyorum.
(30-08-2019, Saat: 12:08)seydigozegir@gmail.com Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Çözüm çözümdür.

Ben ekstradan cihaz kullanmak istemiyorum.
Telefonun kamerasından hızlı bir şekilde Barkod okutmak istiyorum.

Telefon'un bahsettiğiniz "seri okuma"yı desteklediğine emin misiniz? Zira kamera dediğimiz şey görüntü olur ve görüntü üzerinden yapılacak her işlem görüntü işleme aşamasından geçer. Bu da sizin bahsettiğiniz "seri okuma" işini engeller.

1. Böyle optimum çözümler için ücretsiz çözümler aramanız yanlış.
2. Özellikle kapalı kaynak ve yüksek bedelli lisansları olan ortamlarda, (Linux'ta python ile açık kaynak olarak bulabilirsiniz.) uzun yoldan çözülen meseleleri kısaltan kişiler bunun karşılığında sizden bir bedel isterler. Bir komponent için min. 25-30$, bir komponent seti için 500-1000$ gibi fiyatlar var.
3. Barkod okuma işine odaklanacağınız durumlarda müşterilerinizi barkod okuyucu dahil edilmiş endüstriyel android terminallere yönlendirmelisiniz. Bu durum geliştiriciden bağımsız bir mesele. 
4. Her istediğinizi, her platformda ve koşulda doğrudan bulamayabilirsiniz. (Hızlı barkod okuma kütüphanesini FMX tabanında ücretsiz olarak ve çok hızlı(!) çalışacak şekilde)
5. Elinizdeki çözüm yöntemlerini masaya yatırıp, doğru kararı verebilmek için, başarıya ulaşan yolları tespit edip, aralarında size en az yükü getireni, müşteriye en az maliyet getireni ve süre olarak en kısa sürede çözüm sağlayanı belirlemelisiniz. Bu üç maddeden en az 2'si varsa öncelik odur. Eğer üçü de bir arada olabiliyorsa düşünmenize gerek yok, çözüm bellidir.
Aradığınız sdk bu ama fmx e uyarlamak için biraz çaba gerekiyor olabilir. ücretine de bakmadım Smile

Hangi sdk yı hangi componenti kullanırsanız kullanın, kameranızın görüntü işleme performansı ile doğru orantıda okuma hızı gerçekleştireceksiniz. Gelişmiş cihazlarda hızlı okuma yapabilseniz bile düşük performanslı cihazlarda randıman alamayacaksınız. En stabil çözüm tabiki donanım yoluyla çözüm olacaktır. Burda artısını eksisini masaya yatırıp karar vermeniz gerekiyor.

Saygılarımla

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  android edit bileşeninde barcod okutma sonrası için cinarbil 2 223 27-07-2019, Saat: 09:24
Son Yorum: cinarbil
  IOS Barkod okuma mcuyan 0 266 02-02-2019, Saat: 21:07
Son Yorum: mcuyan
  DX 10.3 için comport libry bileşeni ekleyip androidde seri porta bilgi gönderme/okuma baloglurecep 2 460 25-01-2019, Saat: 17:45
Son Yorum: baloglurecep
  Bluetooth ile seri haberleşme arsl01 3 615 06-10-2018, Saat: 16:28
Son Yorum: arsl01
  Rad Studio C++ Android iile Editte Barkod Okutma Hatası Ahmet YILMAZ 1 892 19-07-2018, Saat: 17:01
Son Yorum: Abdullah ILGAZ

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi