Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linux Sürümleri Farkı
Merhaba arkadaşlar
Malum Microsoftun maliyetlerinden dolayı linux seçimi en akıllıca iş. Ben bir linux kullanıcısı değilim ama arktık geçeceğim.
Merak ettiğim bazı hususları bilen arkadaşlardan öğrenmek istiyorum. Başka sitelerde her kafadan ayrı bir ses çıkıyor karar verebilmiş değilim. DelphiCan sitemizde çok şükürki doğru bilgiye ulaşabiliyoruz. 

1.Sorum şu:
linux server ve linux masaüstü sürümlerinden hangisini tercih etmeliyiz.(ubuntu,redhat, vs..) Bu tercihe normal bir kullanıcı için değilde bizler gibi yazılımla ve derin işlerle uğraşanlar açısından bakın.

2.sorum şu: linuxta yazılımcı olarak windowstan farklı neler yapılabılıyor. yanı açık kaynak kodu yönünü nasıl kullanabılırız. Zorlukları yada kolaylıkları nelerdır.

Güvenılır açıklayıcı kaynakları olan yada bu platformadan bilgisini paylasabilirmisiniz? 

herkese hayırlı işler dilerim
hocam bahsettiğiniz olaylar derya deniz.. Bence ilk aşamada boş da ki bir pc nize linux kurun. aynı windowsda ki gibi dosyalama klasörleme güvenlik vs gibi temel üstü (sistem destek) seviysinde öğrendikden sonra zaten bu soruları sormayacağınıza eminim. öyle 3-5 kullanıcılı sistemlerde server kurmanıza gerek yok diye biliyor ve tahmin ediyorum.

Fakat temelini temiz bir bilgi le youtube daki bir linux kursunda almanız daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

(07-09-2019, Saat: 11:26)serdar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba arkadaşlar
Malum Microsoftun maliyetlerinden dolayı linux seçimi en akıllıca iş. Ben bir linux kullanıcısı değilim ama arktık geçeceğim.
Merak ettiğim bazı hususları bilen arkadaşlardan öğrenmek istiyorum. Başka sitelerde her kafadan ayrı bir ses çıkıyor karar verebilmiş değilim. DelphiCan sitemizde çok şükürki doğru bilgiye ulaşabiliyoruz. 

1.Sorum şu:
linux server ve linux masaüstü sürümlerinden hangisini tercih etmeliyiz.(ubuntu,redhat, vs..) Bu tercihe normal bir kullanıcı için değilde bizler gibi yazılımla ve derin işlerle uğraşanlar açısından bakın.

2.sorum şu: linuxta yazılımcı olarak windowstan farklı neler yapılabılıyor. yanı açık kaynak kodu yönünü nasıl kullanabılırız. Zorlukları yada kolaylıkları nelerdır.

Güvenılır açıklayıcı kaynakları olan yada bu platformadan bilgisini paylasabilirmisiniz? 

herkese hayırlı işler dilerim

1. Eğer Delphi kullanıyorsanız Linux'a geçmeyin. Delphi sadece Windows işletim sistemi altında çalışır.

2. Programcı açısından Linux'ta Windows'tan farklı yapılabilecek bir şey olduğunu sanmıyorum.

Ama eğer son kullanıcı iseniz işte o zaman maliyetleri düşürmek, bazı işleri daha stabil ve daha performanslı çalıştırabilmek için Linux tercih edilebilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi ile Linux Uygulama Geliştirme Abdullah ILGAZ 25 6.698 30-07-2018, Saat: 13:11
Son Yorum: Bay_Y
  Linux ShellExecute API Muadili uparlayan 7 1.739 03-11-2017, Saat: 01:18
Son Yorum: uparlayan
  Linux Cursor Position ve Text Attributte API muadili... uparlayan 11 2.059 01-11-2017, Saat: 07:36
Son Yorum: savasabd
  Hoş Bir Linux Dağıtımı Elementary Os savasabd 3 1.384 23-10-2017, Saat: 22:56
Son Yorum: nguzeller
  Linux Sunucu Önerisi Fesih ARSLAN 22 4.188 18-06-2017, Saat: 17:19
Son Yorum: nguzeller

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi