Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fastreport koşullu rapor hazırlama
hi_selamlar
(17-09-2019, Saat: 09:11)Selen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba bu soruna çok benzer bir sorun yaşıyorum 

Silo_No      MalzemeAdı
1                Malzeme 1
3                Malzeme 2 --------> SİLO NUMARASINA GÖRE ASLINDA MALZEME 3 GELMELİ FAKAT MALZEME İSİMLERİNİ KENDİNCE SIRALIYOR 
2                Malzeme 3              FASTREPORT  VE BU MALZEMEADI COLUMN U DÜZELTEMEDİM Bİ TÜRLÜ.
4                Malzeme 4              FASTREPORT A SQL SORGUSUNU ÇEKERKEN SİLO NO YA GÖRE ÇEKİYORUM VE VERİTABANINDA DA ZATEN 
                                               İSTEDİĞİM ŞEKİLDE SIRALANIYOR İSİMLER AMA BURAYA GELİNCE BÖYLE BİR HAL ALIYOR. YARDIMCI OLUR MUSUNUZ

Veritabanındaki sıralama bu şekilde.            Fast reportta adları kendince sıralıyor. 

Merhabalar,

1. SQL kod örneğinizi paylaşırmısınız?
2. Rapor tasarım ekran görüntüsünü ve var ise raporda ki kod parçacıklarını paylaşırmısınız?

Kolay gelsin.

(17-09-2019, Saat: 10:14)Selen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hi_selamlar
(17-09-2019, Saat: 09:11)Selen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba bu soruna çok benzer bir sorun yaşıyorum 

Silo_No      MalzemeAdı
3                Malzeme 2 --------> SİLO NUMARASINA GÖRE ASLINDA MALZEME 3 GELMELİ FAKAT MALZEME İSİMLERİNİ KENDİNCE SIRALIYOR 
2                Malzeme 3              FASTREPORT  VE BU MALZEMEADI COLUMN U DÜZELTEMEDİM Bİ TÜRLÜ.
4                Malzeme 4              FASTREPORT A SQL SORGUSUNU ÇEKERKEN SİLO NO YA GÖRE ÇEKİYORUM VE VERİTABANINDA DA ZATEN 
                                               İSTEDİĞİM ŞEKİLDE SIRALANIYOR İSİMLER AMA BURAYA GELİNCE BÖYLE BİR HAL ALIYOR. YARDIMCI OLUR MUSUNUZ

Veritabanındaki sıralama bu şekilde.       Fast reportta adları kendince sıralıyor. 

Merhabalar,

2. Rapor tasarım ekran görüntüsünü ve var ise raporda ki kod parçacıklarını paylaşırmısınız?

Kolay gelsin.

Merhaba, 
 Ekran görüntülerini Ekledim.
Raporda kod parçacığı yok bu sorun kodla ilgili olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Fastreportta malzemeAdı column un özelliklerini sıralamasını vs değiştirmem gerekiyor sanırım illaki bir ayarlaması vardır fakat yeni olduğum için bulamadım.

Silo_No      MalzemeAdı

Veritabanındaki sıralama bu şekilde.       Fast reportta adları kendince sıralıyor. 

Merhabalar,

Kolay gelsin.

Merhabalar,

Kolay gelsin.

Merhaba, 
Raporda kod parçacığı yok bu sorun kodla ilgili olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Fastreportta malzemeAdı column un özelliklerini sıralamasını vs değiştirmem gerekiyor sanırım illaki bir ayarlaması vardır fakat yeni olduğum için bulamadım.

Merhabalar,

Herhangi bir resim veya ek dosya göremedim.
SQL kod örneğini de paylaşın lütfen.

Kolay gelsin.
Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.
(17-09-2019, Saat: 10:22)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Merhabalar,

Kolay gelsin.

Merhaba, 

Merhabalar,

Kolay gelsin.

Fast Report da oluşan çıktı bu şekilde.   

Sql de bu şekilde. SQL KOD örneği aşırı uzun bir FUNCTION zaten , sıralama olarak Tum_Silo Asc diyerek Fast report da atıyorum. SQL DE zaten malzeme isimleri doğru şekilde. Sorun kodda değil Fastreport yapısında :/
(17-09-2019, Saat: 11:22)Selen Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(17-09-2019, Saat: 10:22)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Kolay gelsin.

Fast Report da oluşan çıktı bu şekilde.    Sql de bu şekilde. SQL KOD örneği aşırı uzun bir FUNCTION zaten , sıralama olarak Tum_Silo Asc diyerek Fast report da atıyorum. SQL DE zaten malzeme isimleri doğru şekilde. Sorun kodda değil Fastreport yapısında :/

Merhabalar,

Hiç bir özelliğini/ayarı değiştirmeden yeniden Rapor tasarımı yapıp kaydedin ve deneyin.
Sıralama veya başka bir ayar değişikliğiniz olabilir.

Kolay gelsin.
(17-09-2019, Saat: 12:09)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(17-09-2019, Saat: 11:22)Selen Adlı Kullanıcıdan Alıntı:    Fast Report da oluşan çıktı bu şekilde.    Sql de bu şekilde. SQL KOD örneği aşırı uzun bir FUNCTION zaten , sıralama olarak Tum_Silo Asc diyerek Fast report da atıyorum. SQL DE zaten malzeme isimleri doğru şekilde. Sorun kodda değil Fastreport yapısında :/

Merhabalar,

Hiç bir özelliğini/ayarı değiştirmeden yeniden Rapor tasarımı yapıp kaydedin ve deneyin.

Kolay gelsin.

Teşekkür ederim , denedim fakat durum aynı. FastReport'da şöyle bi olay yapabilir miyiz. <Rapor."MalzemeAdi"> datasını <Rapor."Tum_Silo" nosuna göre Sırala diye bi kod oluştabilir miyiz bu şekilde bi çözüm mü gerekiyor acaba diye düşünüyorum
(17-09-2019, Saat: 13:15)Selen Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(17-09-2019, Saat: 12:09)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Kolay gelsin.

Teşekkür ederim , denedim fakat durum aynı. FastReport'da şöyle bi olay yapabilir miyiz. <Rapor."MalzemeAdi"> datasını <Rapor."Tum_Silo" nosuna göre Sırala diye bi kod oluştabilir miyiz bu şekilde bi çözüm mü gerekiyor acaba diye düşünüyorum

Merhabalar,

Gözden kaçırdığınız bir konu olmalı.
Ben basit bir tasarım yaptım. SQL order cari_kodu gayet sağlıklı çalıştı.

oGmcqQ.gif

Kolay gelsin.
(17-09-2019, Saat: 14:06)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(17-09-2019, Saat: 13:15)Selen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim , denedim fakat durum aynı. FastReport'da şöyle bi olay yapabilir miyiz. <Rapor."MalzemeAdi"> datasını <Rapor."Tum_Silo" nosuna göre Sırala diye bi kod oluştabilir miyiz bu şekilde bi çözüm mü gerekiyor acaba diye düşünüyorum

Merhabalar,

oGmcqQ.gif

Kolay gelsin.

Merhaba,

Teşekkür ederim verdiğiniz örnek için, evet gözden kaçırdığım bir durum varmış. Daha doğrusu ihtimal vermediğim bir sıkıntı.

Burada sql function da ' Order By Tum_Silo' dediğim için kodda bu sql function u çağırırken deme gereği duymamıştım. Yani

'Select * from G2019_Uretim_Detay('+Ado_KayitUretimler_Id.AsString+') '; olarak Fast Reporta gönderiyordum.  

Fakat kodu FastReporta gönderirken/açarken sonuna 
'Select * from G2019_Uretim_Detay('+Ado_KayitUretimler_Id.AsString+') Order By Tum_Silo ';  ekledğimde Malzeme adlarının sıralaması düzeldi Smile
(17-09-2019, Saat: 15:05)Selen Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(17-09-2019, Saat: 14:06)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

oGmcqQ.gif

Kolay gelsin.

Merhaba,

Teşekkür ederim verdiğiniz örnek için, evet gözden kaçırdığım bir durum varmış. Daha doğrusu ihtimal vermediğim bir sıkıntı.

Burada sql function da ' Order By Tum_Silo' dediğim için kodda bu sql function u çağırırken deme gereği duymamıştım. Yani

'Select * from G2019_Uretim_Detay('+Ado_KayitUretimler_Id.AsString+') '; olarak Fast Reporta gönderiyordum.  

Fakat kodu FastReporta gönderirken/açarken sonuna 
'Select * from G2019_Uretim_Detay('+Ado_KayitUretimler_Id.AsString+') Order By Tum_Silo ';  ekledğimde Malzeme adlarının sıralaması düzeldi Smile

Merhabalar,

Geçmiş olsun.

Örnek kodlarınızı paylaşılmasını istediğimiz nedenler bunlar aslında.
Gözden kaçan kodlar.

Kolay gelsin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fastreport İçindekiler Sayfası Oluşturma [ÇÖZÜLDÜ] bydelphi 1 239 18-03-2024, Saat: 12:11
Son Yorum: bydelphi
  Fastreport Masterdata Column mukoly 7 575 23-02-2024, Saat: 19:54
Son Yorum: hi_selamlar
  Fastreport Barkod Tasarımı delphiX14 7 485 31-01-2024, Saat: 20:10
Son Yorum: mcuyan
  TfrxReport Rapor dizaynı hakkında yhackup 2 283 24-01-2024, Saat: 11:35
Son Yorum: yhackup
  FastReport etiketi yan yana yazdırma ( Kapandı ) cinarbil 5 440 12-01-2024, Saat: 17:03
Son Yorum: cinarbil

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi