Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ide'nin açıklamaları silmesi hk.
Merhaba,

Aşağıdaki gibi projeyi exe veya dll olarak derlenmesi için bazı alanları bazen kapatıyor diğerini açıyorum veya bunun tam tersi oluyor. 
IDE Çoğunlukla   //uniGUIISAPI, //DLL  satırını ve bir üst satırdaki //EXE bilgisini siliyor. Bunları tekrar tekrar yazmak çok can sıkıcı oluyor. Sorunu nasıl çözebilirim, benzer durumla karşılaşan var mı acaba.

//library TestB2B; // DLL

program TestB2B; // EXE

uses
  Forms, //EXE
  //uniGUIISAPI, //DLL 

*Delphi 10.3 Update 1 sürümü kullanıyorum

Teşekkürler.
Merhaba,
Açıklama satırlarını süslü parantezler { } veya parantez yıldız ile yaparak  (*  *) deneyin.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Proje (.dpr) dosyasına delphi arayüzü ile ekleme çıkarma v.s. gibi değişiklik yapınca açıklamalar uçabiliyor. Ya bu değişiklikleri elle yapın (dalgınlıkla yine uçurabilirsiniz Big Grin ) ya da açıklama girebilmek için işleminizi farklı bir unit (.pas dosyası) oluşturun.
(19-09-2019, Saat: 16:29)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,
Açıklama satırlarını süslü parantezler { } veya parantez yıldız ile yaparak  (*  *) deneyin.

Teşekkürler. Bir süre deneyim soncu paylaşacağım.

İyi çalışmalar.
(19-09-2019, Saat: 16:29)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,

(**) şekilde testler yaptım, silmiyor gibiydi fakat bu gün açıklamaların yeniden silindindiğini gözlemledim. 
{} ile'de deneyeceğim  onuda netleştirmiş oluruz.

İyi çalışmalar.
Projenin .dpr dosyasında değişiklik yapacak işlemler olan unit, form v.s. gibi eklemeleri ide üzerinden yapınca bu dosya otomatik olarak ilgili .pas dosyalarını eklemesinin yanında bu gibi içerikte bulunan (comments) açıklamaları da siliyor maalesef. Bu eklemeleri elle yaparsanız .dpr de bulunan açıklamalarınızda değişiklik olmayacaktır. O yüzden dalgınlığınıza gelmeyecekse projedeki (ekleme - çıkarma gibi) değişiklikleri elle takip etmelisiniz ya da farklı bir .pas dosyası ile durumu organize etmelisiniz.
(22-09-2019, Saat: 23:40)sabanakman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Projenin .dpr dosyasında değişiklik yapacak işlemler olan unit, form v.s. gibi eklemeleri ide üzerinden yapınca bu dosya otomatik olarak ilgili .pas dosyalarını eklemesinin yanında bu gibi içerikte bulunan (comments) açıklamaları da siliyor maalesef. Bu eklemeleri elle yaparsanız .dpr de bulunan açıklamalarınızda değişiklik olmayacaktır. O yüzden dalgınlığınıza gelmeyecekse projedeki (ekleme - çıkarma gibi) değişiklikleri elle takip etmelisiniz ya da farklı bir .pas dosyası ile durumu organize etmelisiniz.

Cevap için teşekkür ederim, nasıl bir mantıktan dolayı siliyor olabilir anlamlandıramıyorum. Her zaman neden silmiyorda bazen siliyor çok ilginç.

iyi çalışmalar, iyi haftalar.
(19-09-2019, Saat: 16:24)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,

Aşağıdaki gibi projeyi exe veya dll olarak derlenmesi için bazı alanları bazen kapatıyor diğerini açıyorum veya bunun tam tersi oluyor. 
IDE Çoğunlukla   //uniGUIISAPI, //DLL  satırını ve bir üst satırdaki //EXE bilgisini siliyor. Bunları tekrar tekrar yazmak çok can sıkıcı oluyor. Sorunu nasıl çözebilirim, benzer durumla karşılaşan var mı acaba.

program TestB2B; // EXE

uses
  Forms, //EXE
  //uniGUIISAPI, //DLL 

Teşekkürler.

Merhaba,
Derleyici direktifleri ile bu geçişi daha rahat yapabiliyormuşsunuz. 
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(23-09-2019, Saat: 15:26)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(19-09-2019, Saat: 16:24)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,

program TestB2B; // EXE

uses
  Forms, //EXE
  //uniGUIISAPI, //DLL 

Teşekkürler.

Merhaba,
Derleyici direktifleri ile bu geçişi daha rahat yapabiliyormuşsunuz. 
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Merhaba, bilgilendirme için teşekkürler.

Nottaki gibi yapınca çok daha az zahmetle exe/dll dönüştürme işlemi gerçekleşti.

*İşin yine garip tarafı xe2 ve önceki sürümlerde Delphi'yi kapatıp açmaya gerek kalmadan exe/dll dönşümü yapılabiliyorken yeni sürümlerde Delphi'yi kapatıp açmak gerekiyor.

İyi çalışmalar.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi