Çok Yakında Yeni Bir Arayüzle karşınızdayız! http://yeni.delphican.com/

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ÇÖZÜLDÜ] fast report dil hatası
Selamlar

Fast report 4.0 kullanıyorum. Tasarımı yaptım. Ancak Preview olarak ekrana aldığımda raporu, ilginç bir şekilde dil ayarları türkçe yerine alakasız şekilde ispanyolca geliyor. Herhangi bir ayar yapılması gerekiyor mu ya da bu tip bir sorunla karşılaşan olduysa yardımlarınızı rica ederim.

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Merhaba,
Uğraşsan olmaz. Smile
Fast Report'un kurulu olduğu dizinde recompile aracı var. paket dosyalarını istediğiniz dile yeniden derliyor. 

Recompile işleminden sonra uygulamayı yeniden derleyerek, çalıştırın.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(23-09-2019, Saat: 16:03)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,
Uğraşsan olmaz. Smile
Fast Report'un kurulu olduğu dizinde recompile aracı var. paket dosyalarını istediğiniz dile yeniden derliyor. 

Teşekkür ederim hocam :Smile İlginç ama, daha 1 ay önce yazdım başka bir rapor. Ondan sonra herhangi bir güncelleme falan da olmadı. Program da değiştirmedim.

(23-09-2019, Saat: 16:03)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,
Uğraşsan olmaz. Smile

Hocam, compile işlemi tamam. Library içinde D15 içerisine güncellendi diyor. Ancak bende fast report klasöründe D16 mevcut. Sad
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(23-09-2019, Saat: 17:18)wiseman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Uğraşsan olmaz. Smile

Teşekkür ederim hocam :Smile İlginç ama, daha 1 ay önce yazdım başka bir rapor. Ondan sonra herhangi bir güncelleme falan da olmadı. Program da değiştirmedim.

Uğraşsan olmaz. Smile

Hocam, compile işlemi tamam. Library içinde D15 içerisine güncellendi diyor. Ancak bende fast report klasöründe D16 mevcut. Sad

İyi akşamlar @Fesih ARSLAN beyin 1 numaralı işaretlediği Select compiler seçeneğine göre derliyor diye biliyorum
10.3 rio da derleme dizini LibD26
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
Uğraşsan olmaz. Smile

Hocam,
Bende xe2 ve 10.3 var. D9 içine atması gerekirken sanırım D16 yı baz alıyor. Dolayısı ile olmadı. Hala eskisi Gibi. Ayrıca, fastreport içinde bulunan dil klasörlerinden Turkish içindeki bat dosyalarını da çalıştırdım. Yine de bir türlü düzelmedi. Extra yapılması gereken bir işlem mevcut mu acaba Sad
(25-09-2019, Saat: 13:23)wiseman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Uğraşsan olmaz. Smile

Hocam,
Bende xe2 ve 10.3 var. D9 içine atması gerekirken sanırım D16 yı baz alıyor. Dolayısı ile olmadı. Hala eskisi Gibi. Ayrıca, fastreport içinde bulunan dil klasörlerinden Turkish içindeki bat dosyalarını da çalıştırdım. Yine de bir türlü düzelmedi. Extra yapılması gereken bir işlem mevcut mu acaba Sad

Merhaba,
D16 olması normal. Çünkü Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız., Delphi XE2'nin sürüm numarası 16'dır diyor.
@cinarbil in bahsettiği, 1 nolu adıma bak. Sizde o alanda Delphi XE2 seçili olması gerekiyor.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(25-09-2019, Saat: 13:29)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(25-09-2019, Saat: 13:23)wiseman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Hocam,

Merhaba,
D16 olması normal. Çünkü Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız., Delphi XE2'nin sürüm numarası 16'dır diyor.
@cinarbil in bahsettiği, 1 nolu adıma bak. Sizde o alanda Delphi XE2 seçili olması gerekiyor.
sevgili @Fesih ARSLAN hocam,
Bir türlü olmadı bende. Ancak farklı bir yöntemle yapabildim. APPDATA\FastReport klasörü içindeki Turkish.frc dosyasını, programın çalıştığı klasörüme koydum. Formun Oncreate ine;
frxResources.LoadFromFile('turkish.frc');
yazdım. Uses a da, frxres ekledim. Bu şekilde türkçeye dönmüş oldu. Hepinizin ilgi ve yardımlarınıza teşekkür ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  WSDL - SOAP classes must derive from TRemotable hatası pro_imaj 10 237 10-11-2019, Saat: 23:51
Son Yorum: sadettinpolat
  HTTP/1.0 302 moved temporarily. hatası erdogan 5 152 07-11-2019, Saat: 17:24
Son Yorum: uparlayan
Photo Stringlist Hatası bkantur 2 91 04-11-2019, Saat: 16:20
Son Yorum: bkantur
  ÇÖZÜLDÜ-dikdörtgen alanın resim pixel renk değerlerini okuma sadikacar60 2 148 29-10-2019, Saat: 14:48
Son Yorum: sadikacar60
  İlişkili Combobox (Çözüldü) bünyamin68 11 397 23-10-2019, Saat: 11:02
Son Yorum: bünyamin68

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi