Çok Yakında Yeni Bir Arayüzle karşınızdayız! http://yeni.delphican.com/

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IOS Provisioning hatası
Arkadaşlar merhaba. Ben ios için bir uygulama geliştirdim ve virtualbox üzerinde çalıştırdım. Projemi yayınlamak istediğimde ise tools -> options -> Provisioning bölümünde hata alıyorum. IOS 64 bir application development bölümünü seçince "No certificates found for the selected build configuration" hatası alıyorum. Mac taraında ise tüm sertifikalar kurulu ve hepsinin de expire tarihi 2020 sonrası. Bu sorunu nasıl çözebiliriz ?

Bu arada paServer çalışıyor ve yaptığımız test connection işleminde de OK cevabı dönüyor ve Project -> options bölümünde CFBundleIdentifier alanı dolu.

Sorunun çözümü için uzaktan bağlantı da verebilirim. 

Delphi 10.2 Update 2
Win 10 pro
Mac OS Sierra 10.2
Xcode 8.3.2
Merhaba,
Geliştirme ortam sürümleriniz birbirleriyle uyumlu.
Apple geliştirici üyeliğini aldınız mı?
Mac OS X üzerinden bir sertifika isteğinde (key chain access üzerinden) bulundunuz mu?
OS X sertifikası ile Apple developer hesabı üzerinden Geliştirici ve Dağıtıcı sertifikası oluşturdunuz mu?
Apple developer hesabı üzerinden uygulama kaydı oluşturdunuz mu?
Apple developer hesabı üzerinden Geliştirici ve Dağıtıcı provizyonu oluşturdunuz mu?
Tüm bu sertifikaları ve provizyonu Apple hesabınızı kullanarak Mac OS X üzerine yüklediniz mi?
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(29-09-2019, Saat: 13:17)Fesih  ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,
Mac OS X üzerinden bir sertifika isteğinde (key chain access üzerinden) bulundunuz mu?
OS X sertifikası ile Apple developer hesabı üzerinden Geliştirici ve Dağıtıcı sertifikası oluşturdunuz mu?
Apple developer hesabı üzerinden Geliştirici ve Dağıtıcı provizyonu oluşturdunuz mu?
Tüm bu sertifikaları ve provizyonu Apple hesabınızı kullanarak Mac OS X üzerine yüklediniz mi?

Fesih hocam bunların hepsini yaptım veya yaptığımı sanıyorum sanırım birşeyleri eksik yapıyorum. Sizden ricam konunun uzmanı olarak ve forumdaki diğer arkadaşlara yardımcı olması amacı ile bu işlemleri bir video ile anlatabilirmisiniz. Webde izlediğimiz videolar güncel değil veya belirli kısımlar atlanmış bir türlü sonuca ulaşamadım. İsterseniz sizinle iletişime geçerek uzak bağlantı ile sorunu kendi gözlerinizle tespit edebilirsiniz.

İlginiden dolayı teşekkür ederim
(30-09-2019, Saat: 11:33)muratsenocak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(29-09-2019, Saat: 13:17)Fesih  ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,

Fesih hocam bunların hepsini yaptım veya yaptığımı sanıyorum sanırım birşeyleri eksik yapıyorum. Sizden ricam konunun uzmanı olarak ve forumdaki diğer arkadaşlara yardımcı olması amacı ile bu işlemleri bir video ile anlatabilirmisiniz. Webde izlediğimiz videolar güncel değil veya belirli kısımlar atlanmış bir türlü sonuca ulaşamadım. İsterseniz sizinle iletişime geçerek uzak bağlantı ile sorunu kendi gözlerinizle tespit edebilirsiniz.

İlginiden dolayı teşekkür ederim

Daha önce duyurusunu yaptığımız bir eğitim programımız var. 
Bu eğitim programında (Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.) adım adım bir mobil uygulamanın Apple Store ve Google Play üzerinde nasıl yayınlanacağı anlatılacak. 
Son hafta (26 Ekim 2019 tarihinde) eğitim seminerimizde bu konuları anlatacağım.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Hocam, bence sertifikaları doğru oluşturmadınız. Developer tarafında oluşturduğunuz sertifikaları kontrol eder misiniz?
birde o hata kısmının ekran görüntüsünü atar mısınız?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android 9 - Network Bağlantı Hatası (ClearText) Fesih ARSLAN 5 264 26-10-2019, Saat: 08:38
Son Yorum: narkotik
  Listview argument out of range hatası elixir84 7 251 03-10-2019, Saat: 14:41
Son Yorum: elixir84
  Google Play Store'a Uygulama Yükme Hatası glagher 4 358 31-07-2019, Saat: 10:37
Son Yorum: Mr.Developer
  install_failed_older_sdk hatası cinarbil 2 289 27-07-2019, Saat: 14:03
Son Yorum: cinarbil
  Read-Only Hatası arsl01 8 516 15-06-2019, Saat: 16:08
Son Yorum: sabanakman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi