Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OrangeUIStyles Kurulum hatası
(05-10-2019, Saat: 23:43)serdar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Fesih ARSLAN" hocam  Bugun işyerınde kurmaya calısmıstım. şu an eve yenı geldım evde deneme sansım oldu. dosyayı siteden yeniden indirdim.
Tam dedıgınızı deneyecekken bır baktım bahsettiğim eksik dosya EasyServiceCommonMaterialDataMoudle.pas dosyası içinden çıktı.
Sanırım bır guncelleme yaptılar. Seminerden sonra indirdiğimde yoktu. Demolarıda kurabilmıs oldum.
Belkide orangeui yetkilileri sıtemızı takıp ederken gorduler hatayıSmile)
Hatta 1.77 surumu sadece 10.3.2 için vardı. su anda 10.2.3 - 10.3.2 için yayınlamıslar

Haklısın. DelphiCan sayesinde bir bug buldular ve acil yayınladılar. 
Seminer sırasında OrangeUI geliştiricisi Wang, bir uyarıda bulundu.
Önce OrangeUIStyles paketini kurup, daha sonra OrangeUIDesign paketini kurmalısınız, demişti.
Bende, seminer sonundaki soru cevap bölümünde bunu düzelteyim dedim.
Denedik olmadı. Tekrar denedik, yine olmadı. Önce Design sonra Styles paketlerini install edince yükledi. 
Yani Wang'ın önerisini uygulayamadık. 
Ben de gece fark ettim. Delphi 10.3.2 için yeni sürümü yayınladı. Paket bağımlılıkları ile ilgili bir düzenleme olduğunu düşündüm.
Sizin bahsetmiş olduğunuz paketleri apar, topar (seminer sırasında acele ile) sitesine yerleştirdiği için eksik yüklenmiş de olabilir.
Kısaca sizin fikrinize katılıyorum. DelphiCan'ın OrangeUI'a dolaylı yoldan bir katkısı oldu.
(05-10-2019, Saat: 23:43)serdar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Fesih ARSLAN" hocam  Bugun işyerınde kurmaya calısmıstım. şu an eve yenı geldım evde deneme sansım oldu. dosyayı siteden yeniden indirdim.
Tam dedıgınızı deneyecekken bır baktım bahsettiğim eksik dosya EasyServiceCommonMaterialDataMoudle.pas dosyası içinden çıktı.
Sanırım bır guncelleme yaptılar. Seminerden sonra indirdiğimde yoktu. Demolarıda kurabilmıs oldum.
Belkide orangeui yetkilileri sıtemızı takıp ederken gorduler hatayıSmile)
Hatta 1.77 surumu sadece 10.3.2 için vardı. su anda 10.2.3 - 10.3.2 için yayınlamıslar

Teşekkürler bilgillendirme için bende indirmiştim tekrar indirip kurmayı deneyeyim o halde.
Yeni sürümde (1.77) de ilk olarak OrangeUIStyles'i yükleyemedim. 
OrangeUIDesign paketini yükledikten sonra OrangeUIStyles'i yüklüyor. 
Bu durumu test eden oldu mu?
(07-10-2019, Saat: 09:27)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni sürümde (1.77) de ilk olarak OrangeUIStyles'i yükleyemedim. 
OrangeUIDesign paketini yükledikten sonra OrangeUIStyles'i yüklüyor. 
Bu durumu test eden oldu mu?

Doğrudur @"Fesih ARSLAN" hocam OrangeUIStyles ılk once install edilemiyor. Compile oluyor sacedece.
OrangeUIDesign  yukledıkten sonra yuklenebiliyor.
[DCC Fatal Error] uUIFunction.pas(20): F2613 Unit 'uSkinMaterial' not found.

Hatası Alıyorum. Win32 de çalıyor ama android de bu hatayı veriyor.
(08-10-2019, Saat: 00:21)elixir84 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [DCC Fatal Error] uUIFunction.pas(20): F2613 Unit 'uSkinMaterial' not found.

Hatası Alıyorum. Win32 de çalıyor ama android de bu hatayı veriyor.

Merhaba ben herhangi bir hata almadım. Muhtemelen Library 'e path eklemeniz gerekiyordur.
Aşağıdaki Path leri (Sizde neredeyse) win32 ve android platformuna ekleyin.

Ek Dosyalar Resimler

@serdar yardımlarınız için teşekkürler.
Merhaba.
OrangeUI'ın an itibari ile indirililebilen son sürümünü (1.78.1 Free) Delphi 10.3.1'e yüklemeye çalışıyorum ve alttaki hatayı alıyorum. Bu konuda bahsedilen yolları denedim fakat sonuç alamadım. Önerisi olan var mıdır? Teşekkürler.
[dcc32 Fatal Error] FMX_XE_ConfigDrawPictureSearchPathForm.pas(17): F2051 Unit uBaseHttpControl was compiled with a different version of System.Net.HttpClientComponent.TNetHTTPClientHelper

NVw3RB.png
bu sorun çözüldümü
Merhaba,
Componenti geliştirenlere de mail atmıştım ve ilgili sürümün sadece 10.3.3'ü desteklediğini yazmışlardı.
Bilginize.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Xmlmapper hatası hbulus 1 125 07-03-2024, Saat: 09:45
Son Yorum: RAD Coder
  UrlDownloadFile Hatası mcuyan 7 649 18-02-2024, Saat: 23:06
Son Yorum: mcuyan
  Gmail Mail Gönderirken Connection Gracefuly Hatası COMMANDX 0 182 02-02-2024, Saat: 15:21
Son Yorum: COMMANDX
  PasLibVlc kurulum hatası Altıner 6 818 15-01-2024, Saat: 18:43
Son Yorum: Altıner
  Out of Memory hatası.. enigma 8 623 28-12-2023, Saat: 22:22
Son Yorum: vedat35

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi