Çok Yakında Yeni Bir Arayüzle karşınızdayız! http://yeni.delphican.com/

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FIREBIRD facebook GROUP daveti
Merhaba arkadaşlar. Firebird veritabanı kullanan arkadaşlar  için facede group kurdum.Devir ihtisas devri mantığından yola çıkarak sadece firebird veritabanı ile ilgili sorunlarınızı paylaşım yapabileceğiniz bir grup bu arkadaşlar..
Grupta firebird  ve firebird ile c# ve delphi  ile firebird  bağlantısı konularında paylaşımlar yapabilirsiniz..

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

"BİLGİ  PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR"  sözünden yola çıkarak bu grubu kurdum arkadaşlar.Sizi de beklerim.
Merhaba,
Firebird ile ilgili DelphiCan üzerinden kaç paylaşım yaptınız?
Firebirde hakim iseniz DelphiCan üzerinden neden paylaşım yapmıyorsunuz?
Not: Bilginizi burada paylaşmayacak iseniz, DelphiCan üzerinden farklı bir platforma davet edemezsiniz. Bu nedenle paylaştığınız link tarafımdan sansürlenmiştir.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Fesih Bey öncelikle amacım reklam yaparak para kazanmak filan değil.Ben yıllardır 2002 den beri firebird veritabanı kullanıyorum.Fakat web ortamına geçmek gibi bazı zorluklardan dolayı c# öğrenmek zorunda kaldım. Fakat yıllardır gözlemlediğim şu benim her tür veritabanında çalışan programlarım var.Bunlardan biride firebird yeterince değer görmediğine ve bilinmediğine inandığım için böyle bir grup kurma gereği hissettim.Amacım sadece insanlara faydalı olmak..
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. benim üye olduğum ilk forum burası.Bu forumun açıldığı zamanları da biliyorum.

Aşağıda site bana ait..Linklerde sizin sitenize de görebilirsiniz.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Bu videoları arkadaşlarla o zamanlar biz çekmiştik.
c# gruplarında firebird ün gerekli önemi görmediği için bu grubu kurdum.

Gelelim paylaşım konusunda Fizik Öğretmeniyim.2002 yılında beri yazılımla uğraşıyorum inanın fazla zamanım yok yorum için.Yıllarca delphi üzerine çalıştım fakat web yüzünden c# geçince sizinle olan bağım koptu gibi..

İstemeden de olsa canınızı sıktım isen kusura bakmayın.Hakkınızı helal edin.
Ben sadece boş zaman bulursam o zamanlarda insanlar için bir şeyler yapabilirim diye düşünmüştüm.
İyi çalışmalar dilerim.
(14-10-2019, Saat: 13:28)softdestek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Fesih Bey öncelikle amacım reklam yaparak para kazanmak filan değil.Ben yıllardır 2002 den beri firebird veritabanı kullanıyorum.Fakat web ortamına geçmek gibi bazı zorluklardan dolayı c# öğrenmek zorunda kaldım. Fakat yıllardır gözlemlediğim şu benim her tür veritabanında çalışan programlarım var.Bunlardan biride firebird yeterince değer görmediğine ve bilinmediğine inandığım için böyle bir grup kurma gereği hissettim.Amacım sadece insanlara faydalı olmak..
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. benim üye olduğum ilk forum burası.Bu forumun açıldığı zamanları da biliyorum.

Aşağıda site bana ait..Linklerde sizin sitenize de görebilirsiniz.

Bu videoları arkadaşlarla o zamanlar biz çekmiştik.
c# gruplarında firebird ün gerekli önemi görmediği için bu grubu kurdum.

Gelelim paylaşım konusunda Fizik Öğretmeniyim.2002 yılında beri yazılımla uğraşıyorum inanın fazla zamanım  yok yorum için.Yıllarca delphi üzerine çalıştım fakat web yüzünden c# geçince sizinle olan bağım koptu gibi..

İstemeden de olsa canınızı sıktım isen kusura bakmayın.Hakkınızı helal edin.
Ben sadece boş zaman bulursam o zamanlarda insanlar için bir şeyler yapabilirim diye düşünmüştüm.
İyi çalışmalar dilerim.

Detaylı ve samimi açıklamalarınız için teşekkür ederim.
Varsa bir hakkım helal olsun. 
Her kes sizin gibi elinden geldiğince (veya bildiğince demek daha doğru olacaktır) bir şeyler yapmaya çalışıyor.  
Fakat bunu tek başına başarmak oldukça zor. Bu nedenle DelphiCan var. 
"Bir elin nesi var iki elin sesi var" demiş atalarımız. Bu eksende bizler de bildiklerimiz ölçüsünde birilerine faydalı olmaya çalışıyoruz. 
Boş zaman mevzusuna gelecek olursak; herkesten fazla dolu olduğumu iddia ediyorum. Beni yakından tanıyanlar biliyordur. 
Şu sıralar vermekte olduğum eğitim seminerlerin (Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.) hazırlığını bile sabaha karşı 05:00-07:00 arası yapıyorum.
Bu eğitimlerden herhangi bir ücret almıyorum, talep de etmedim. 
Kitabı yazarken de hep uykularımdan fedakarlık ettim. 
Belki herkes benim kadar hasta olmayabilir, ama az da olsa bildiklerimizi bu tip platformlarda paylaşmaya gayret edelim. 
Bir gün hepimiz bu dünyadan ayrılacağız. Ardımızda yalnızca eserlerimiz kalacaktır.  
Hayırlı işler.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Öncelikle çalışmalarınızda başarılar dilerim. Firebird veritabanın Türkiyede ve dünyada daha az tanınmasının bence en büyük sebebi diğer veritabanların web tabanlı bile olsa database managemet(Veritabanı yönetim programı) olması bence. Firebirdü geliştirenler bunu yapsa idi şimdiye firebird daha çok tanınırdı. Firebirdü kuran kullanıcının en büyük derdi tamam veritabanı motorum var ama ben şimdi table triger procedure ... bunları nerede nasıl yapacağım oluyor. IBEXPERT gibi programlar olmadan da bu veritabanını kullanmak çok ama çok zor bence..
İnşallah olur diyelim.

İyi çalışmalar dilerim.
P.Safa:Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır.Zaman insanları değil,armutları olgunlaştırır
C.Yücel:Toprak gibi olmalısın! Ezildikçe sertleşmelisin!Seni ezenler sana muhtaç kalmalı! Hayatı sende bulmalı
S.Canan:Bildiğini zannettiğin an hiç bir şey öğrenemezsin
Bilgi uçar
(15-10-2019, Saat: 08:11)uparlayan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Bunların hepsi paralı   yıllarca bende kullandım.Fakat benim favorim ibexpert ücretsiz personel editon  diye bir sürümüde var ..
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. bu  var güzel..Fakat bunlar hep paralı. Ben isterdim ki Firebirdle beraber ücretsiz bir db yönetim aracı olsa vatandaş birde db yönetim programı derdine düşmese...

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. şu da eskilerden..

Yoksa ücretli bir sürü var  fakat önemli olan bedava olanın database ile beraber verilmesi..

Flamerobin var çok kısa bir şekilde deneme yaptığım.
PostgreSQL - Linux - Delphi, Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(15-10-2019, Saat: 12:39)softdestek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(15-10-2019, Saat: 08:11)uparlayan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Bunların hepsi paralı   yıllarca bende kullandım.Fakat benim favorim ibexpert ücretsiz personel editon  diye bir sürümüde var ..
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. bu  var güzel..Fakat bunlar hep paralı. Ben isterdim ki Firebirdle beraber ücretsiz bir db yönetim aracı olsa vatandaş birde db yönetim programı derdine düşmese...

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. şu da eskilerden..

Yoksa ücretli bir sürü var  fakat önemli olan bedava olanın database ile beraber verilmesi..

EMS Sql firebird ve flamerobin kullanıyorum işimi görüyor. Adamlar bence çok güzel bir veri tabanı yapmış. Yönetim yazılımınıda başkası yapıp paylaşsın diye düşünmüş olabilirler.
Topluluk mopluluk yok :/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Firebird Trigger'a parametre gönderme esistem 3 833 15-10-2019, Saat: 22:17
Son Yorum: Aktolgali
  Firebird ile aynı server içindeki iki ayrı database deki tablolar arasında select serkansirin001@gmail.com 6 427 03-09-2019, Saat: 01:05
Son Yorum: mcuyan
  Visual Studio Code kullanıcıları için Firebird Eklentisi rmzgenius 2 428 31-05-2019, Saat: 10:32
Son Yorum: edo
  Firebird Database Oluşturma SercanTEK 6 847 30-05-2019, Saat: 09:18
Son Yorum: rmzgenius
  Interbase/Firebird Veri Aktarımı [Ücretsiz] rmzgenius 0 361 19-03-2019, Saat: 09:11
Son Yorum: rmzgenius

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi