Çok Yakında Yeni Bir Arayüzle karşınızdayız! http://yeni.delphican.com/

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android 9 - Network Bağlantı Hatası (ClearText)
Merhaba,
Bugün, kullandığım Android cihaz için bir güncelleme geldi ve güncelledim.
Android sürümü 8.1 den 9'a yükseldi. 
Eğitimlerde birlikte geliştirdiğimiz AlGitsin mobil uygulamasını test edeyim dedim; şifre ekranında iken giriş yaptığım anda "jav.io.IOException: Cleartext HTTP traffic to ....... not permitted" hatası ile karşılaştım. 

Uzun bir araştırma sonucunda, önceki sürümlerde varsayılan olarak etkin olan Cleartext özelliği, Android 9 (API level 28) SDK sürümünde false edilmiş.

Android 9 SDK sürümüne sahip cihazlarda bu sorunun çözümü için AndroidManifest.template dosyasına küçük bir eklenti yapmak yetiyor.

Bir ihtiyaç sahibine lazım olur belki.  Wink
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Çok sağolun hocam.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Bilgi paylaşımı için teşekkürler
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
Teşekkürler bilgilendirme için
Fesih hocam aslında bi ara bu manifest dosyasıyla ilgili bir makale yayınlasanız çok makbule geçicek.. her and versiyonunda farklı farklı eklentiler yada parametreler vermek gerekiyor.. gerektikçe de farklı yönelimlere ve abuk subuk saçma sapan uğraşlara ve dolayısı ile çok uzun zaman kayıplarına neden oluyor..

Ben de bir dönem bayağı bir sorun yaşamıştım buradaki parametrelerden dolayı Smile

Buyrun:
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

(23-10-2019, Saat: 10:35)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,
Bugün, kullandığım Android cihaz için bir güncelleme geldi ve güncelledim.
Android sürümü 8.1 den 9'a yükseldi. 
Eğitimlerde birlikte geliştirdiğimiz AlGitsin mobil uygulamasını test edeyim dedim; şifre ekranında iken giriş yaptığım anda "jav.io.IOException: Cleartext HTTP traffic to ....... not permitted" hatası ile karşılaştım. 

Uzun bir araştırma sonucunda, önceki sürümlerde varsayılan olarak etkin olan Cleartext özelliği, Android 9 (API level 28) SDK sürümünde false edilmiş.

Android 9 SDK sürümüne sahip cihazlarda bu sorunun çözümü için AndroidManifest.template dosyasına küçük bir eklenti yapmak yetiyor.

Bir ihtiyaç sahibine lazım olur belki.  Wink
Zamanında bende yaşamıştım hocam dediğiniz gibi baya aramıştım.
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi 10.3.3 firebird ve android bağlantısı boreas 1 92 27-11-2019, Saat: 18:48
Son Yorum: nguzeller
  Firemonkey Android Uygulama Kapanıyor coderlego 8 236 20-11-2019, Saat: 17:49
Son Yorum: SimaWB
Question Delphi 10.3 Rio ile Firebird veritabanına android üzerinden erişim budanur 13 1.016 23-10-2019, Saat: 15:48
Son Yorum: cihankoca
  Delphi 10.3 Android Servis Çalışma Sorunu Halil Han Badem 15 1.825 23-10-2019, Saat: 08:31
Son Yorum: malitutuncu
  Listview argument out of range hatası elixir84 7 288 03-10-2019, Saat: 14:41
Son Yorum: elixir84

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi