Çok Yakında Yeni Bir Arayüzle karşınızdayız! http://yeni.delphican.com/

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Token API Servisi
#1
Merhaba,
Bir konu başlığında (Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.) DelphiCan'ların gündemine gelen Token konusu bende bir proje fikri uyandırdı.
Her mobil veya servis tabanlı uygulamanın ihtiyacı olan Token'ları üreten bir uygulama oldukça popüler olur gibime geliyor. 

Tıpkı ödeme işlemlerinde kullandığımız 3D Securty gibi; bir metot üzerinde işlem yapmak (GET, POST vb.) isteyen uygulama/user bizim sunucudan (yapan kişi veya kişilerle ortak olacağız, çünkü fikiri bu konu başlığını açarak tescillemiş oldum.  Rolleyes  ) 
Nasıl fikir?
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
WWW
Cevapla
#2
Fesih bey merhaba ,
Goolge ın "Authenticator" adında bir uygulaması var, uygulama üreticileri buraya üye oluyor ve yazılımlarına anlık token üretimiyle giriş imkanı sağlıyorlar, bahsettiğiniz proje böyle bir şey mi?
Cevapla
#3
Güzel fikir üstad. Oauth gibi bir protokol haline gelebilir. Ben desteklerim.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Cevapla
#4
(31-10-2019, Saat: 17:47)vkamadan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Fesih bey merhaba ,
Goolge ın "Authenticator"  adında bir uygulaması var, uygulama üreticileri buraya üye oluyor ve  yazılımlarına anlık token üretimiyle giriş imkanı sağlıyorlar, bahsettiğiniz proje böyle bir şey mi?

Evet.
Bunun benzerleri, facebook, google+(şu an kapandığı için kullanılmıyor pek), twitter hesapları ile uygulamalara login olmayı sağlıyordu. 
Google'ın Authenticator'ı hakkında fazla bilgim yok ama; düşündüğüm yapıda bir token alıyorsunuz ve son kullanım zamanına kadar bu token'ı her metod isteğinde kullanıyorsunuz.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
WWW
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi