Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Non-Visual Component Paleti (Component Tray)
Merhaba,
Component Tray, projeye eklenen Non-Visual component'leri barındıran, açık kaynak kodlu bir bileşendir.
Kullanan veya kullanacak olan arkadaşlar yorum yazarsa, kalite ve kullanılabilirliği daha iyi anlaşılacaktır.

687474703a2f2f692e696d6775722e636f6d2f44...522e676966

Desteklenen sürümler: RAD Studio 10 Seattle - 10.1 Berlin
Proje Kaynak Dosyası: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
component'lerin form üzerinde kalabalık görünmemesi amacıyla yapılan bir şey mi bu ?
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(28-11-2016, Saat: 14:44)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.component'lerin form üzerinde kalabalık görünmemesi amacıyla yapılan bir şey mi bu ?

Evet.  (Visual Studio'da da böyle bir yapı var) görsel olamayan nesnelerin yerleştirildiği harici bir panel diyebiliriz.
Form üzerindeki kalabalıklığı önlemek için genellikle Ctrl+H kullanıyorum.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
10.1 Update 2 de denedim.. Genel anlamda güzel görünse de üstüne tıkladığımız da Object Inspector kısmında ayarlarını getirmiyor..

Düzenleme : Eski projeyi açınca saçmalıyor.. Yeni proje oluşturunca problem yok..
Amatör Küme Bilgisayar Programcısı
(28-11-2016, Saat: 15:08)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(28-11-2016, Saat: 14:44)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.component'lerin form üzerinde kalabalık görünmemesi amacıyla yapılan bir şey mi bu ?

Evet.  (Visual Studio'da da böyle bir yapı var) görsel olamayan nesnelerin yerleştirildiği harici bir panel diyebiliriz.
Form üzerindeki kalabalıklığı önlemek için genellikle Ctrl+H kullanıyorum.

Evet Visual Studio'dan delphiye geçince bu olaya sinir olmuştum ama neyseki dediğin gibi CTRL + H var
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Visual LiveBindings Tasarımcısı hk. barutali 4 1.329 07-04-2019, Saat: 14:16
Son Yorum: malitutuncu
  Form üzerindeki component ti bulma cinarbil 4 656 25-01-2019, Saat: 16:45
Son Yorum: adelphiforumz

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi