Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linux Sanal Önerisi
Merhaba,

TCP Socket Server uygulaması için Ubuntu Linux sunucu kiralama hakkında önerileriniz nedir?
  • Sunuyu kendi bünyemizde çalıştırmak mantıklı mı?(Bana mantıklı gelmiyor.)
  • Kiralama yoluna gitsek önerileriniz nelerdir?
  • Yerli hosting mi yoksa Amazon gibi yabancı hosting mi kullanmalıyım.
  • Yabancı hosting seçenekleri ve yerli hosting seçenekleri hangileri.
PostgreSQL - Linux - Delphi, Poliüretan
Merhaba,
Yaklaşık üç yıldır sanal sunucu kullanıyorum. 
Natro üzerinden aldım. Yerli, destek noktasında, oldukça iyiler.

Bana göre fiziksel sunucudan ziyade sanal tercih edilmelidir.
Sunucu üzerine çoğu zaman bir çok uygulama paketi veya geliştirici paketlerini kuruyoruz, yeri geliyor bunların alternatifi olan uygulama paketlerini de kurmak ve test etmek istiyoruz.
Bu gibi durumlarda sanal sunucularla çalışmak zaman ve iş bakımından oldukça kolaylıklar sağlıyor.
Yedekleme ve geri yükleme (clonlama, snapshot vb.) işlemleri daha iyi yönetilebiliyor.
(11-11-2019, Saat: 09:19)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Sunucu üzerine çoğu zaman bir çok uygulama paketi veya geliştirici paketlerini kuruyoruz, yeri geliyor bunların alternatifi olan uygulama paketlerini de kurmak ve test etmek istiyoruz.
Bu gibi durumlarda sanal sunucularla çalışmak zaman ve iş bakımından oldukça kolaylıklar sağlıyor.
Yedekleme ve geri yükleme (clonlama, snapshot vb.) işlemleri daha iyi yönetilebiliyor.

@"Fesih ARSLAN" hocam ürün öneriniz var mı?
İlk başlarda çok kullanımda olmasa da ilerleyen zamanlarda bu Socket Server uygulamasının yoğun kullanımı olacak. Bu nedenle nasıl bir ürün önerirsiniz.
XCloud Server, XServer Eco ürünleri var.

Sizin tecrübeniz dahilinde öneriniz nedir?

Natro yu her ne kadar da sevmesem de. Evet teknik destek telefon iletişim çok hızlı anında destek alıyorsunuz fakat. Şahsen Web/Mail Hosting anlamında bir sürü problemler yaşamıştım.
Merhaba,

4 aydır Contabo VPS server kullanıyorum. (Windows) şimdiye kadar sıkıntı yaşamadım.
+Fiyatlar uygun 
+Dönüşler hızlı
+Alman firması 
+Desteği ingilizce olarak veriyorlar
+Uzun süre kullananlar çok memnun
+ipv6 desteği var.

Fiyatlar ve teknik detaylarada buradan ulaşabilirsiniz.

*Linux sormuşsunuz;  Windows kullanıyorum fakat memnuniyetimden dolayı yazmak istedim.
Y1ExHd.png
(11-11-2019, Saat: 09:28)3ddark Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(11-11-2019, Saat: 09:19)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

@"Fesih ARSLAN" hocam ürün öneriniz var mı?
İlk başlarda çok kullanımda olmasa da ilerleyen zamanlarda bu Socket Server uygulamasının yoğun kullanımı olacak. Bu nedenle nasıl bir ürün önerirsiniz.
XCloud Server, XServer Eco ürünleri var.

Sizin tecrübeniz dahilinde öneriniz nedir?

Natro yu her ne kadar da sevmesem de. Evet teknik destek telefon iletişim çok hızlı anında destek alıyorsunuz fakat. Şahsen Web/Mail Hosting anlamında bir sürü problemler yaşamıştım.

Kişisel görüşüm; en düşük pakette projenizi geliştirin. Bir üst pakete geçmek oldukça kolay. 
Eğer stream işlemi çok yoksa, 2 GB RAM, 20 GB SSD işinizi rahatlıkla görecektir.
Merhaba,
Mümkünse deneyin. Farklı bir amaç için http://www.scaleway.com dan sanal kullanıyorum. Hız testi yaparak seçtim ve çok az kayıp vardı. Zaten çok daha ucuz ve daha donanımlıydı.
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
Cevap veren herkese teşekkürler.

Natro ile farklı sorunlar yaşamam rağmen feshi hocamın 3 yıllık edindiği tecrübeye istinaden tekrardan oradan 1 aylık ürün satın aldık. Denemeleri yapacağız bakalım sonuçlar nasıl olacak.
(13-11-2019, Saat: 08:27)3ddark Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cevap veren herkese teşekkürler.

Natro ile farklı sorunlar yaşamam rağmen feshi hocamın 3 yıllık edindiği tecrübeye istinaden tekrardan oradan 1 aylık ürün satın aldık. Denemeleri yapacağız bakalım sonuçlar nasıl olacak.

Hayırlı uğurlu olsun. Tecrübeler olumsuzluklar yaşanmadan bu şekilde deneyimleyenlerden geçince kazanan hepimiz oluyoruz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mobile Sanal Gerçeklik Uygulaması (Virtual Reality) çalışma yapan varmı. pro_imaj 3 2.538 16-01-2020, Saat: 14:40
Son Yorum: pro_imaj
  Sanal makine de Delphi ? Mr.Developer 9 6.846 14-10-2019, Saat: 00:39
Son Yorum: Aktolgali
  Webinar Duyurusu: Delphi® - ile Linux Uygulama r3n4m3 5 4.057 29-09-2018, Saat: 13:15
Son Yorum: uparlayan
  Sanal Makineler Hakkında adelphiforumz 10 7.059 07-09-2018, Saat: 18:11
Son Yorum: adelphiforumz
  Ticari program önerisi coyistik 10 6.154 16-01-2018, Saat: 10:31
Son Yorum: uparlayan

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi