Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android Emülatöre windows ortamından ulaşmak
Merhaba,
Yaptığım Windows uygulaması ile usb den bağlı telefonda,  ADB Shell komutları çalıştırıyorum. ( Örneğin Cihaz bilgisini, modelini almak, yeniden başlatmak vs gibi ) 
Fakat nedenini bilmiyorum komutlar her telefonda çalışmıyor. Test etmek için ise elimde çok sayıda gerçek cihaz olmadığı için emülatör kullanabilirmiyim ? Farklı cihazlarda denemenin bir yolu var mı ?

Teşekkürler
Nox player kullanıyorum Rad St. ile uyumlu çalışıyor, bakabilirsiniz örnek videolar youtube üzerinde mevcut
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..
(01-12-2019, Saat: 12:54)CesuR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Yaptığım Windows uygulaması ile usb den bağlı telefonda,  ADB Shell komutları çalıştırıyorum. ( Örneğin Cihaz bilgisini, modelini almak, yeniden başlatmak vs gibi ) 
Fakat nedenini bilmiyorum komutlar her telefonda çalışmıyor. Test etmek için ise elimde çok sayıda gerçek cihaz olmadığı için emülatör kullanabilirmiyim ? Farklı cihazlarda denemenin bir yolu var mı ?

Teşekkürler

Merhaba,
Emulatorler de bu ihtiyacınıza cevap vermeyebilir.
Çünkü birçoğunda her ne kadar farklı model tercihi olsa da, bu modellerin tümü aynı Linux kerneli ve Android SDK'ları kullanıyor. Tümünden aynı sonuçları alırsınız.
Bu mekanizmayı Google Play ve Apple Store etkin bir şekilde kullanıyor. Google Play, 13.000'e yakın sanal cihaz üzerinde uygulamaları test ediyor.
Apple Store da her cihaz modeli ve SDK’sı için bir sanal cihaz oluşturarak, uygulama testleri yapıyor.
Buna benzer ücretli sistemler de var. Fakat onlardaki cihaz çeşitliliği hakkında bir fikrim yok.
Teşekkürler üstadım, birşey farkediyor ama ney bende çözemedim. Lenovo telefonda denediğimde bilgiler gelirken , aynı uygulamayı samsungta denediğimde hiç bilgi alamadım. Emülatör de nerden aklıma geldi ?  Delphi IDE si yazdığımız uygulamayı,  emülatöre  shell kullanarak gönderiyor olabilir diye düşündüm. Eğer Windowsta çalışan Delphi emülatöre ulaşabiliyorsa, yazdığımız windows uygulamasıda ulaşabilir diye düşündüm.. Malesef araştırmalarımda kaynak bulamadığım için eminde olamadım. Gerçi bulsam bile dediğiniz gibi emülatör tek bir kernel ve adb kullanacağı için, emülatörde çalışan gerçek teste geçtiğimizde farklı kernel sürümleri yüzünden çalışmayabilir. Sonuç dibsiz bir kuyu Big Grin Telefoncuların kullandıkları boxların bunu nasıl yaptıklarını şimdi daha çok merak ettim Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android Platformunu Tekrar Kurma erkankurtaga 7 420 12-03-2024, Saat: 09:12
Son Yorum: RAD Coder
  Windows XP; Win32 uygulaması geçerli değil! delphi.developer 1 223 24-01-2024, Saat: 22:32
Son Yorum: enigma
  apk android 7 ustu version calismiyor kemal.1968 1 271 07-01-2024, Saat: 11:41
Son Yorum: mcuyan
  Windows API kodu çözümlemesi parlakcuma 1 658 23-09-2023, Saat: 05:29
Son Yorum: parlakcuma
  Windows Hizmet Listesi barissagir 0 211 13-09-2023, Saat: 10:55
Son Yorum: barissagir

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi