Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ÇÖZÜLDÜ]tclientdataset sorgulama
Selamlar arkadaşlar

Serverda bulunan MYSQL de olan datalarımı sorgulayarak, client pc de programımın çalıştığı pcdeki SQLite tablosuna insert ediyordum. Ancak bu süre client olunca çok zaman alıyordu.
Kodu değiştirerek, verileri query aracılığı ile, tclientdataset içerisine aktarıdım. Oluşan verileri herhangi bir cds dosyasına kaydetmeden hafızada bekletiyorum.
Bu Tclientdataset içerisindeki dataları adoquery, uniquery vb. gibi queryler ile nasıl sorgulama yapabilirim acaba?
Query içserisine ' select * from ...? tablo adı ne olarak bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.
İyi çalışmalar dilerim.
Yazılımcı, kahveyi koda çeviren bir organizmadır.
unidac VirtualQuery kullanabilirsiniz.

Select * From ClientDataset1 gibi
(24-11-2019, Saat: 14:36)faktoral Adlı Kullanıcıdan Alıntı: unidac VirtualQuery kullanabilirsiniz.

Select * From ClientDataset1  gibi

denediğimde; no such table hatası aldım
dataset-Virtual.png
(24-11-2019, Saat: 14:21)wiseman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar arkadaşlar

Serverda bulunan MYSQL de olan datalarımı sorgulayarak, client pc de programımın çalıştığı pcdeki SQLite tablosuna insert ediyordum. Ancak bu süre client olunca çok zaman alıyordu.
Kodu değiştirerek, verileri query aracılığı ile, tclientdataset içerisine aktarıdım. Oluşan verileri herhangi bir cds dosyasına kaydetmeden hafızada bekletiyorum.
Bu Tclientdataset içerisindeki dataları adoquery, uniquery vb. gibi queryler ile nasıl sorgulama yapabilirim acaba?
Query içserisine ' select * from ...? tablo adı ne olarak bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.
İyi çalışmalar dilerim.

TClientDataSet'te filter özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik çok gelişkindir ve sizin neredeyse sorgulama için gerektiğiniz tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. Filtrede Filter özelliğini değiştirerek kullanabileceğiniz gibi ayrıca bir de OnFilterRecord gibi bir eventi de vardır. Bu sayede her kaydı alsın mı almasın mı diye kendi Delphi kodunuzla belirleyebilirsiniz. Aslında sorununuz bunu yapabilir mi diye değil, nasıl ya da ne kadar sürede yapar veya hangi yöntem daha hızlı (kabul edilebilir hızda) şeklinde olmalı.
(24-11-2019, Saat: 15:56)faktoral Adlı Kullanıcıdan Alıntı: dataset-Virtual.png
Kodu çalıştırdığım anda hata dönüyor hocam
(24-11-2019, Saat: 20:31)wiseman Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24-11-2019, Saat: 15:56)faktoral Adlı Kullanıcıdan Alıntı: dataset-Virtual.png
Kodu çalıştırdığım anda hata dönüyor hocam

Merhabalar,

Aşağıdaki şekilde deneyin.

Kolay gelsin

Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.
@hi_selamlar , @mustafaozpinar , @faktoral
hepinize çok teşekkür ediyorum ilginiz için. virtualquery bileşeni ile sorunum çözüldü.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Logo Go3 de döviz tablosunda Date_ alanına veri (Çözüldü) yazma cinarbil 4 172 19-04-2024, Saat: 08:25
Son Yorum: cinarbil
  AdoQuery ile ilgili bir sorun. (Çözüldü) Bay_Y 4 171 17-04-2024, Saat: 10:58
Son Yorum: Bay_Y
  Fastreport İçindekiler Sayfası Oluşturma [ÇÖZÜLDÜ] bydelphi 1 247 18-03-2024, Saat: 12:11
Son Yorum: bydelphi
  Çok Satırlı Filtreleme [Çözüldü] bünyamin68 12 1.366 14-02-2024, Saat: 22:42
Son Yorum: mustafaozpinar
  [ÇÖZÜLDÜ] macos işletim sistemine program yazmak shooterman 5 531 02-02-2024, Saat: 09:54
Son Yorum: shooterman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi