Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi 10.3.3.
Arkadaşları 
Delphi 10.3.3 te
Android Compile ederken 

"[DCC Error] E2597 d:\\my_project\\embarcadero\\studio\\20.0\\lib\\Android\\Release\libmidas.a(dsxmlfld.o): In function `DSXML_W::ReadSINGLE(char*, float*, unsigned int, int*)':
  C:\Builds\tp\runtime\data\dsnap\midas\dsxmlfld.cppSad.text._ZN7DSXML_W10ReadSINGLEEPcPfjPi+0x70): undefined reference to `atof'
  d:\\my_project\\embarcadero\\studio\\20.0\\lib\\Android\\Release\libmidas.a(dsxmlfld.o): In function `DSXML_W::ReadFLOAT(char*, double*, unsigned int, int*)':
  C:\Builds\tp\runtime\data\dsnap\midas\dsxmlfld.cppSad.text._ZN7DSXML_W9ReadFLOATEPcPdjPi+0x70): undefined reference to `atof'
  d:\\my_project\\embarcadero\\studio\\20.0\\lib\\Android\\Release\libmidas.a(bcd.o): In function `bcdToLongDouble':
  C:\Builds\tp\runtime\data\dsnap\midas\bcd.cppSad.text.bcdToLongDouble+0x114): undefined reference to `atof'"
[/ars]
hatası alıyorum konu hakkında bilgisi olan varmı
eski sistemin tam kaldırmadıysanız yapabilir, kaldırın ve eski ayarları sil seçip tekrar kurup denermisiniz, ben üstünü kurmuştum garip hatalar veriyordu silince düzeldi.
(29-11-2019, Saat: 15:04)nguzeller Adlı Kullanıcıdan Alıntı: eski sistemin tam kaldırmadıysanız yapabilir, kaldırın ve eski ayarları sil seçip tekrar kurup denermisiniz, ben üstünü kurmuştum garip hatalar veriyordu silince düzeldi.

Teşekkür ederim.
Eski Sistemi tamamen kaldırınca sorun çözüldü..

Şimdi ise bazı kütüphanelerde 
64 Bit Compile ederken Bad Format Unit Format hatası alıyorum....
Özellikle OrangeUI ' de

(30-11-2019, Saat: 14:46)ikurt07 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29-11-2019, Saat: 15:04)nguzeller Adlı Kullanıcıdan Alıntı: eski sistemin tam kaldırmadıysanız yapabilir, kaldırın ve eski ayarları sil seçip tekrar kurup denermisiniz, ben üstünü kurmuştum garip hatalar veriyordu silince düzeldi.

Teşekkür ederim.
Eski Sistemi tamamen kaldırınca sorun çözüldü..

Şimdi ise bazı kütüphanelerde 
64 Bit Compile ederken Bad Format Unit Format hatası alıyorum....
Özellikle OrangeUI ' de
Merhaba,
OrangeUI in Delphi 10.3.3 için yeni bir sürümü çıktı.
Bu sürümü kurup test edin. Muhtemelen sorununuz çözülecektir.
(30-11-2019, Saat: 14:56)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Hocam Allah razı olsun 
iyi ki varsınız

Çok olmaz isem bir sorum daha olacak

Android projesini Debug olarak build edersem DataSnap Connect oluyor ancak Release olarak build edersem connect te sorun yaşıyorum
(01-12-2019, Saat: 16:09)ikurt07 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30-11-2019, Saat: 14:56)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Hocam Allah razı olsun 
iyi ki varsınız

Çok olmaz isem bir sorum daha olacak

Android projesini Debug olarak build edersem DataSnap Connect oluyor ancak Release olarak build edersem connect te sorun yaşıyorum

Merhaba,
Birbirimize destek olmak için buradayız, sizden de Allah razı olsun.
Bunu detaylı olarak farklı bir konu başlığı altında sorarsanız daha iyi olur.
(29-11-2019, Saat: 15:01)ikurt07 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşları 
Delphi 10.3.3 te
Android Compile ederken 

"[DCC Error] E2597 d:\\my_project\\embarcadero\\studio\\20.0\\lib\\Android\\Release\libmidas.a(dsxmlfld.o): In function `DSXML_W::ReadSINGLE(char*, float*, unsigned int, int*)':
  C:\Builds\tp\runtime\data\dsnap\midas\dsxmlfld.cppSad.text._ZN7DSXML_W10ReadSINGLEEPcPfjPi+0x70): undefined reference to `atof'
  d:\\my_project\\embarcadero\\studio\\20.0\\lib\\Android\\Release\libmidas.a(dsxmlfld.o): In function `DSXML_W::ReadFLOAT(char*, double*, unsigned int, int*)':
  C:\Builds\tp\runtime\data\dsnap\midas\dsxmlfld.cppSad.text._ZN7DSXML_W9ReadFLOATEPcPdjPi+0x70): undefined reference to `atof'
  d:\\my_project\\embarcadero\\studio\\20.0\\lib\\Android\\Release\libmidas.a(bcd.o): In function `bcdToLongDouble':
  C:\Builds\tp\runtime\data\dsnap\midas\bcd.cppSad.text.bcdToLongDouble+0x114): undefined reference to `atof'"
[/ars]
hatası alıyorum konu hakkında bilgisi olan varmı

Her ne kadar probleminiz cozulmus olsada, OrangeUI 1.77 ve Delphi 10.3.3 ile çalışırken bu hata sorununu yasayan biri olarak, sorunun asıl kaynagı Andorid NDK versiyonun 19 ya da 22 gibi eski olması diyebilirim. Delphi SDK manager kısmından  "NDK api location ve altindaki ilgili diğer pathleri"  Android-27 ya da Android-28 e yukseltirseniz sorun cozuluyor

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi FMX Enter tuşu (dpad_center) yakalama tarkancengiz 8 206 20-03-2024, Saat: 15:54
Son Yorum: tarkancengiz
  Delphi 12 Boş Form Derleme Hatası [Çözüldü] codder71 4 471 21-02-2024, Saat: 22:09
Son Yorum: codder71
  Delphi 12 IOS Simulatorde Uygulama Çalışmıyor elixir84 3 923 07-02-2024, Saat: 17:05
Son Yorum: elixir84
  CTRL + D delphi versiyon farkı Altıner 5 626 16-01-2024, Saat: 11:15
Son Yorum: yhackup
  Delphi 12 için XCode ve IOS Sürümü nedir? Mr.X 12 979 24-12-2023, Saat: 10:59
Son Yorum: burakb44

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi