Çok Yakında Yeni Bir Arayüzle karşınızdayız! http://yeni.delphican.com/

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Firemonkey - RestFull - Get - Put İşlemleri
ben yapamayacağınız kanısındayim, deneyin isterseniz, tcpview den screen atarsanız,

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

hesap yanlış değilse;

SQL Server 2008 için,

When using multiple active result sets is enabled, the user connection is approximately (3 + 3 * num_logical_connections) * network_packet_size + 94 KB.

((3+3*16çekirdek)*(4000byte+94000byte)*70000) = 349.860.000.000 byte / memory
(04-12-2019, Saat: 15:41)emre21 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.ben yapamayacağınız kanısındayim, deneyin isterseniz, tcpview den screen atarsanız,

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

hesap yanlış değilse;

SQL Server 2008 için,

When using multiple active result sets is enabled, the user connection is approximately (3 + 3 * num_logical_connections) * network_packet_size + 94 KB.

((3+3*16çekirdek)*(4000byte+94000byte)*70000) = 349.860.000.000 byte / memory

Bu rakam 350GB demektir. Eğer 2TB memory koyarsanız kaldırır. Benim 398GB memory koyduğum mikro sunucu vardı (HP 980, buna bağlı iki 3PAR storage, herbirinin disk kapasitesi 40TB.). Tabii ki buna rağmen sistem zorlanacaktır. 

MSSQL olarak düşündüğümüzde benim bildiğim load balance anlamında çok da fazla bir seçenek yok. En çok cluster oluşturma olabilir. Ancak bu da high availability (arızi durumlardaki backup sistemi) vazifesi görecektir. MSSQL'in daha hızlı çalışmasını sağlayacak fazla bir opsiyon yok. 

MSSQL 2012 ile birlikte gelen Load Balancing 2016'da AlwaysOn yapısı getirilmiş. Ancak bu replika sunuculara gereksinim duyuyor. MSSQL Server Replika sunucularını yönetmekse son derece zor. Çünkü birbirleri arasındaki senkronizasyonu sağlayabilmek için her tabloda ayrı bir ID alanı kullanıyorlar bu alandaki rakamların birbiriyle (replikalar arasında) karışmaması gerekiyor vs. Tabii bu sistem hız için değil high availability için getirilmiş bir sistem öncelikle.

Elbette burada öncelikle yazılımlara çok iş düşüyor. Özellikle DB'den veri çekerken, her türlü optimizasyonu yapması gerekiyor. Bunu zaten yadsımıyorum. 

Özellikle Web yazılımcılarının (Soap ve Rest de buna dahil) bu konularda çok hassas olması gerekiyor. İşlem süresi ve aradaki bilgi alışverişinin minimize edilmesi şart. Hatta dediğiniz gibi bağlantı sayılarının bile. Belki araya bir cache katmanı yazıp (cache sunucularını kullanan) bununla da sunucuyu desteklemek gerekebilir.
(03-12-2019, Saat: 22:49)ikurt07 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Konu gelmişken fikrinizi almak istiyorum...
DataSnap uygulamasından program açılışında SQLConnection sürekli açık kalsa nasıl sorun yaşarız
yoksa verileri çektikçe açık kapatsak daha uygun olur mu

Tebrikler @ikurt07; konuyu başlığından fena saptırmışsın  Undecided
There's no place like 127.0.0.1

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Firemonkey Android Uygulama Kapanıyor coderlego 8 237 20-11-2019, Saat: 17:49
Son Yorum: SimaWB
  Firemonkey WebBrowser Dosya Seçimi narkotik 0 118 14-10-2019, Saat: 00:17
Son Yorum: narkotik
  Firemonkey Android Uygulama ile Barcode Okuma coderlegobilisim 1 220 19-09-2019, Saat: 18:27
Son Yorum: Mr.Developer
  Firemonkey edit ve memo da @ karakteri beklentili 9 1.437 28-08-2019, Saat: 16:51
Son Yorum: seydigozegir@gmail.com
  Firemonkey MessageDlg Türkçeleştirmek narkotik 14 1.748 21-08-2019, Saat: 13:03
Son Yorum: SimaWB

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi