Çok Yakında Yeni Bir Arayüzle karşınızdayız! http://yeni.delphican.com/

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MSSQL Saldırı ve Savunma Yöntemleri hakkında
hepiniz bir programın parçasını geliştiriyor ve hepiniz aynı db ye erişiyorsanız mecburen program kodları ve şifreleride arkadaş vermiş oluyorsunuz,
o yüzden "ik" şahsın kişilik analizi iyi yapmalı, güvenliği en başda sağlamakda yarar var, tabi "ik" bunun farkındamı?

size karakterlimi bilgili adammı lasım, ben hiç deneyim şartı ararken karakter şartı arayan iş ilanı görmedim
ve mümkünse arkadaşı 1 hafta deneyin ana projeye bağlamayın sonra tonlarca yeden şifre ayar değiştirmek zorunda kalırsınız,

tonlarca muhasebe programı entegrator arabirimi gibi şifresiz ve nete açık duruyor, json formatı biliyorsanız kafanıza göre takılabilirsiniz nette şirketlerin db leri üzerinde,

yazılımcı adayının karakterini test edin, tabi karakterini test edecek olanında karakterini test etmek lasım Smile)

bilgisi iyi değilse, siz oo ne güzel çalışıyor derken, arkanızdan güvenlik delikleride açıyor olabilir oralar başka risk, inceleme kalksak tonlarca zaman israfi,

hele birde bunları tr de uygulamak paha biçilemez...

aslında bu konu çok derin ve uzun konu, günümüz şartlarında bizde pek dikkate alındığını sanmıyorum, buradanda allaha emanet iş yapıyoruz,

sorun çıkmıyorsa herşey okeydir sonucuna varabiliriz. Smile))

bence buraya birde bir iş yapılırken izlenecek algoritmik yol forum alt konusu açılmalı, örneğin bir programcı işe alacağız neler yapacağız neye bakacağız, her alanıyla vs..

şurasınıda unutmamak lasım, her ne kadar personel çalıştığı yerden ayrıldığında iş kanuna göre şirket sırlarını gizli tutması ve aynı sektörde çalışamaması gibi durumlar olsada

real de kimse bunları takmaz, ispat etmekde gerçekden zordur, o arkadaşda canı sıkılırsa istediği gibi takılabilir dişaridan ruhunuz duymaz, bu sebeple yapısal olarak işleyiş

konusunda bilgisiz bırakmak gerekir.

ilk işime şirkette girdiğimde ozaman ilkokul mezunu idim(ortaokul), asgari ücretin 2.2 katına anlaşmıştık, kimse bana diploma sormadı sadece oturduk ve konuştuk.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sql Server Veritabanı Bozulmaları Tespit ve Önleme Yöntemleri adelphiforumz 4 500 7 saat önce
Son Yorum: Bay_Y

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi