Çok Yakında Yeni Bir Arayüzle karşınızdayız! http://yeni.delphican.com/

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DataSnap Uygulama Geliştirme Teknikleri - 2
(09-01-2020, Saat: 16:48)serdar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba arkadaşlar
Eğitimden sonra "data snap" ve  "Rad Server Module" uygulaması oluşturup ıncelemek istedim ama
"Rad Server Module"  file-new-other-radserver altında bulamadım.Lisansım da var sorun ne olabılır?

Merhaba,
paylaştığınız ekran görüntüsünde RADServer paketi aktif görünüyor. 
Bu paketi seçip, işlem adımlarını geçtikten sonra RADServer package uygulamanız oluşacaktır.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(09-01-2020, Saat: 16:51)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(09-01-2020, Saat: 16:36)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba.
Datasnap ile Web Server Application arasında bir fark varmı, arkadaş aynı işi bununlada yapabilir.

Web server, IIS, Apache veya benzer bir HTML, asp, asp .net, php veya benzeri bir web sayfasını (uygulamasını) yayınlayan geniş bir yelpazeyi ifade ediyor. Client-Server mimarisi yoktur. İstemcilerin büyük bir yoğunluğu kendi özel uygulamaları (web browser gibi) ile bu sunucuya erişirler. Genellikle genele açıktır.
DataSnap, RADServer veya Web Broker gibi REST mimari yapıları ise yine IIS, Apache veya benzer bir servis ile uygulamalarınızı API olarak genele açar. Fakat sizin izin verdiğiniz izinler ölçüsünde yapar.
Biri tam erişimli bir arayüz sunarken, diğeri (REST) bir çok metodu izole edilmiş hizmetler sunar. 
Anladığım kadarıyla @adelphiforumz, bir web uygulamasından ziyade, REST mimarili bir yapı üzerinde çalışmak istiyor.

@Fesih ARSLAN hocam düşündüğünüz gibi benim amacım birçok yerde kullandığım işleri bir araya getirerek bunları tek yapı altında ve yetkilendirilmiş bir şekilde yapmaktı. En basitinden lisans kontrol gibi.... 

Fakat bendeki Professional sürüm olunca zaten sonuç baştan çöp oldu. 
Ne yapalım bu durumda MicroPsoft ürünlerine el mahkum Smile
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
(09-01-2020, Saat: 16:57)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.[quote='serdar' pid='33976' dateline='1578577732']
Merhaba arkadaşlar
Eğitimden sonra "data snap" ve  "Rad Server Module" uygulaması oluşturup ıncelemek istedim ama
"Rad Server Module"  file-new-other-radserver altında bulamadım.Lisansım da var sorun ne olabılır?

Merhaba,
Bu paketi seçip, işlem adımlarını geçtikten sonra RADServer package uygulamanız oluşacaktır.
[/quot

@Fesih ARSLAN hocam sizin eğitim videodanızda anlatırken "rad server module" asagıdakı ekranda  cıkıyordu. "rad server package" var ama "rad server module" yok

Ek Dosyalar Resimler

(09-01-2020, Saat: 17:11)serdar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(09-01-2020, Saat: 16:57)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(09-01-2020, Saat: 16:48)serdar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba arkadaşlar

Merhaba,
[/quot

@Fesih ARSLAN hocam sizin eğitim videodanızda anlatırken "rad server module" asagıdakı ekranda  cıkıyordu. "rad server package" var ama "rad server module" yok
Modül, RADServer paket bağımlılığı olduğu içindir.
Yani önce bir RADServer package proje oluşturup, daha sonra file > new > other > Delphi > RADServer sekmesine bakın.

While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(09-01-2020, Saat: 17:44)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Modül, RADServer paket bağımlılığı olduğu içindir.
Yani önce bir RADServer package proje oluşturup, daha sonra file > new > other > Delphi > RADServer sekmesine bakın.

Aynen dediğiniz gibiymiş tesekkurler @Fesih ARSLAN hocam

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ücretsiz Eğitim - Delphi ile Android Mobil Geliştirme - Süper Kahraman Geliştirici Ol Abdullah ILGAZ 13 4.158 11-12-2018, Saat: 23:21
Son Yorum: Bay_Y
  Delphi ile Web Uygulama Çözümleri - WebSemineri Fesih ARSLAN 5 2.059 11-12-2018, Saat: 15:56
Son Yorum: Bay_Y
  Delphi Android ve Linux ile Chrome OS Platformuna Uygulama Geliştirme Webinarı Abdullah ILGAZ 2 1.542 21-07-2017, Saat: 09:23
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  Mobil Uygulama Web Seminerleri Fesih ARSLAN 4 1.697 10-06-2017, Saat: 13:04
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  Mobil Uygulama Web Semineri DelphiCan 1 1.259 01-03-2017, Saat: 13:42
Son Yorum: DelphiCan

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi