Çok Yakında Yeni Bir Arayüzle karşınızdayız! http://yeni.delphican.com/

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android Çalıştıramadım
Merhaba Herkeze iyi forumlar ben yeniyim eski bi bir delphici olarak uzun yılllar elime almadım ancak şimdi mobil uygulama geliştirmek için karşısına geçtim ancak biraz delphi bildiğim için bu bana daha cazip geldi delphi indirip kurdum  sdk kurmayı da başardım emulatör nerde bulamadım baştan sona bana bunları tarif edebilecek bi arkadaş varmıdır? şimdiden teşekkür ediyorum.
mümkünse telefon kullan usb den bağla delphi direk görüyor, emulatorler çok yavaş açılıyor kapanıyor çalışıyor vs
bazı durumlarda gerçek telefon gibi sonuçlarda alamazsın.
Anladım Teşekkür ederim ancak şimdilik emulatör kullanmam gerekli birde windows kullanıyorum ios için emulatör gibi bi uygulama var mıdır cahilliğime verin
650px-Win2Mac2.png

windows da çalışan ios emulatörü görmedim, macos içinde ios emulatoru çalıştırabilirsin,
macos u x86 pc ye kuracaksan intel cpu ya ihtiyacın var ve 4 çekirde bile çok ağır çalışıyor,

eğer windows içinde sanal makine vmware ile macos kurup onun içinde ios emulator çalıştıracaksan yapma,
ben yaptım ve yandım sen yanma, bir yerden ios telefon bul onu sanal veya gerçek macos ine bağla.

aşırı yavaş çalışıyor herşey canından bezdirir, o youtube de izlediğin embercadero video larında
herşey hemen çalışıyor gibi görünüyor ama aslında o videolarda sn ler kesilmiş ileri sarılmış halde.

şimdi sen yolunu çiz sorunu tekrar yenile bu durumda, technopat sitesinde macos kurulumu var sanal makine için
orayı uygulayabilirsin. ufak bir programı var pa server adında onu linux a macosx vs kurup windows daki delphi ni bağlıyorsun kısaca.

ios derleme için | windows -> macosx -> paserver -> ios
android derleme için | windows -> android (pa server gerekmiyor)
mac derleme için | windows -> macosx -> paserver
linux derleme için | windows -> linux -> paserver

bu bir örnek link, daha güncel makalleride var, sen kuracağın macosx sürümüne karar vermelisin önce,
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Bende bu konuda yeniyim. Fesih hocamın videoları ile giriş yapmaya başladım. Videolu anlatım için Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız., Görsel için embercaderonun kendiLinkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. kullanabilirsiniz. Emulator alt sürümlerde daha hızlı çalışmakta ben en son 5'e kadar düştüm embercaderonun kendi uyarısı bu şekilde ve daha düşük ram tüketen Galaxy S gibi bir emulator daha hızlı çalışacağını belirtmişler. İkinci husus emulatoru çalıştırınca x86'da daha hızlı çalışacağı hakkında uyarı vermektedir. x86 için'de intelhaxm.exe' yi bilgisayarında bulup kurmanız gerekmektedir. Şimdilik öğrendiklerim bu kadar. 
Bana bişey anlatırsan unuturum. Öğretirsen hatırlarım. Ama beni işe dahil edersen ÖĞRENİRiM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi