Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Veritabanı Güncelleme
Merhaba arkadaşlar. Ben Accsess veri tabanında kayıtlı bilgilerimi tekrardan düzenlemek istiyorum. Bir program yazdım Programda UrunAd ve UrunMarka var. Örneğin Ürünadı: Monitör Markası: LG... Ben Ürünadı mönitör olanların markalarını Samsung olarak düzenlemek istiyorum. 

Kullandığım kod ise bu ; 

ADOQuery1.SQL.Text:='Update KafeUrunler Set UrunMarka="'+UrunMarka.Text+'" Where UrunAd="'+UrunAd.Text+'"';

Ama hata alıyorum. Nerede düzenleme yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?
Don't fear the try!
Merhaba,
Hatayı da paylaşma imkanınız var mı?
http://docwiki.embarcadero.com/Libraries....QuotedStr

QuotedStr

“Do. Or do not. There is no try.”
ADOQuery1 deki sql komutunu çalıştırmak için "ADOQuery1.ExecSql" kullanıyorsunuz dimi ?
Yeni Nesil Yazılımcı
Linkedin: https://tr.linkedin.com/in/barisatalay07
(19-12-2016, Saat: 15:10)barisatalay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ADOQuery1 deki sql komutunu çalıştırmak için "ADOQuery1.ExecSql" kullanıyorsunuz dimi ?

Tabi kullanıyorum

(19-12-2016, Saat: 14:57)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Hatayı da paylaşma imkanınız var mı?

Geçerli sağlayıcı, tek yürütmeden birden çok kayıt dizisi döndürmeyi desteklemiyor. Hatası alıyorum.

Hatayı çözmüş bulunmaktayım arkadaşlar. Güncelleme ve kayıt işlemlerini tek bir AdoQuery de yapıyormuşum... Farklı bir query ekledikten sonra ve Update işlemini yeni query de yaptıktan sonra hatam düzeldi. Yardımınız için teşekkür ederim. ^^
Don't fear the try!
Her Query için farklı bir AdoQuery eklemenize gerek yok. Bir tane Adoquery kullanıp, SQL yazacağınız zaman ADOQuer1.SQL.Clear; yazdıktan sonra kendi sql cümlenizi ekleyip ondan sonra çalıştırabilirsiniz.Her seferinde CLEAR metodu ile Adoquery'nin içini temizlediğiniz müddetçe sorun yok. Sorununuzu çözmüşsünüz ama bu da aklınızda bulunsun diye yazdım.

E.O.F.  (End Of Fun )
Rolleyes

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Veritabanı dönüştürme & kopyalama emozgun 1 1.067 11-04-2021, Saat: 16:23
Son Yorum: mcuyan
  Delphi'de Veritabanı İle Kullanıcı Giriş Ekranı Halil Han BADEM 8 9.280 06-04-2021, Saat: 17:53
Son Yorum: mr.irregularr
  Database Event Listen Notify ile GUI güncelleme 3ddark 4 3.948 03-01-2020, Saat: 17:22
Son Yorum: fatihablak
  Tek Seferde İlişkili Tüm Tablolarda Güncelleme Sorunu [ÇÖZÜLDÜ] SenayAkgun 15 10.570 22-02-2019, Saat: 21:14
Son Yorum: adelphiforumz
  Dat veritabanı yhackup 6 5.878 17-07-2017, Saat: 08:56
Son Yorum: yhackup

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi