Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WinPe ve media player
Çok ilginç hemen inceliyorum . Başarabilirsem tabiki hemen paylaşırım. Fakat ilk incelememde source klasöründeki pas dosyasına baktığımda şu dikkatimi çekti .
Non-DISP interfaces: IID_xxxx  Type Lib: C:\WINDOWS\system32\wmp.dll (1) // IID\LCID: {6BF52A50-3

Tam emin değilim ama sanırm buda media player dosyalarını kullanıyor. o yüzden çalışmama şansı var gibi. İnceleyip bilgi veririm. Teşekkürler
Ayrıca şöyle bir ifade var:

Multimedia:
 all file types supported by MS Windows Media Player: AVI MPEG WMV MP3... 
 File is shown using WMP ActiveX control.

Sad

Yine de denemekten zarar gelmez Smile
There's no place like 127.0.0.1
(28-12-2016, Saat: 11:09)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ayrıca şöyle bir ifade var:

Multimedia:
 all file types supported by MS Windows Media Player: AVI MPEG WMV MP3... 
 File is shown using WMP ActiveX control.

Sad

Yine de denemekten zarar gelmez Smile

şimdi ümidimi dahada yitirdim ama deniyorum hala sadece tek bir dll yeterli olursa onada razıyım Smile))))))))))
Peki neden WinPE ile yapmak istiyorsun?
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
(28-12-2016, Saat: 23:12)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki neden WinPE ile yapmak istiyorsun?

Kullanılacak makina sayısı çok fazla ve iş mp3 olunca haliyle sisteme virus giriyor sistemi formatla kur haliyle işleri zorlaştırıyor.  45  makinada şuan aktif çalışıyor. Usb den çalışan işletim sistemi yaparsam usb değiştirip çıkıcam veya yeniden başlattığında düzelicek bu yüzden.
Malesef düşündüğüm gibi oldu çalışmadı , windowsta media player yoksa access violation at address hataları veriyor. Media player yüklü windowsta çalışıyor.
(29-12-2016, Saat: 22:51)Lord_Ares Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Malesef düşündüğüm gibi oldu çalışmadı , windowsta media player yoksa access violation at address hataları veriyor. Media player yüklü windowsta çalışıyor.

ATViewer'ı test etme imkânınız oldu mu?
Bence VLC (libVLC) kullanın:
Delphi ile kullanım örneği:  https://wiki.videolan.org/Using_libvlc_with_Delphi/
Burada da ActiveX şeklinde kullanım örneği var: http://pastebin.com/m0XRwKvx
There's no place like 127.0.0.1
Windows 7 ve üzerini USB flasha kurma anlatımları var. Alternatif olarak Sandisk'in bazı flash diskleri harddisk olarak görülüyor.
Media Player haricinde bir araç kullanacaksan Wine yardımı ile Linuxta kullanabilirsin. Linuxta deneme amaçlı bir kaç programımı çalıştırmıştım ve bir sıkıntı yaratmamıştı. Linux ile lisans sıkıntısı da yaşamazsın.

Bu arada bildiğim kadarıyla; Gom Player, KMPlayer ve Daum Pot Player aynı kaynak koddan türedi ve Delphi ile geliştiriliyorlar. Acaba asıl proje açık kaynak mıydı? Bilgisi olan var mı?
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
(30-12-2016, Saat: 12:29)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Windows 7 ve üzerini USB flasha kurma anlatımları var. Alternatif olarak Sandisk'in bazı flash diskleri harddisk olarak görülüyor.
Media Player haricinde bir araç kullanacaksan Wine yardımı ile Linuxta kullanabilirsin. Linuxta deneme amaçlı bir kaç programımı çalıştırmıştım ve bir sıkıntı yaratmamıştı. Linux ile lisans sıkıntısı da yaşamazsın.

Bu arada bildiğim kadarıyla; Gom Player, KMPlayer ve Daum Pot Player aynı kaynak koddan türedi ve Delphi ile geliştiriliyorlar. Acaba asıl proje açık kaynak mıydı? Bilgisi olan var mı?
Usb ye kurulum yaptığımızda, kaçmaya çalıştığım (virüslere)  yine maruz kalmış oluyorum. Fakat benim dediğim şekilde virüs bulaşmıyor. Usb den çalışan sistemlerede, media playerı veya diğer programları kurmuş olanlar var fakat nasıl yaptıklarını defalarca sormama rağmen cevap alamadım. Genelde hep portable media player eklenişini gösteriyorlar. Bende mecburen projemi değiştirme yoluna gitmek istedim. 

Alıntı:[b]Fesih ARSLAN[/b] buddy_online.png 

ATViewer'ı test etme imkânınız oldu mu?
Delphi7 kurup denedim sonuç olumsuz. Ayrıca media playerdan da zor kontrolleri var.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Windows Media Player ikurt07 1 697 04-09-2021, Saat: 09:43
Son Yorum: forumcuali
  Windows Media Player ikurt07 1 1.732 13-01-2020, Saat: 15:44
Son Yorum: serdar
  Media Player Hatası ikurt07 0 1.170 09-10-2019, Saat: 11:36
Son Yorum: ikurt07
  vlc media player arsl01 12 9.027 20-07-2018, Saat: 12:16
Son Yorum: arsl01
  VLC Player şarkı ismi Lord_Ares 4 4.022 19-03-2018, Saat: 15:46
Son Yorum: TescilsizUzman