Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hindistanda Yazılım Sektörü Büyür mü ?
Bu hindistan nasıl bir ülke inanın şaşırıyorum artık.

Nelerle uğraşıyoruz.
Yazılımcı adama reklam yapıyorlar.

İnsan mail atmadan önce bir bakar, araştırır.

c0baad27eb.png
One of the major software engineering challenges is managing change.
Tek kelimeyle Çin usulü. 
Globalleşen dünyamızda nasıl ki tüm markalar artık bir çok ürününü Çin'de geliştiriyorsa (kendilerinin üretme kabiliyeti olmasına rağmen); e-mail'i gönderen de o niyetle göndermiştir. Smile
Yani; siz de yazabilirsiniz, fakat benden daha ucuza yazamazsınız demek istiyor bence.
Hindistanlıların Adı duyulmuş kaliteli yazılımlarına hiç rastlamadım

Bildiğim kadarıyla genelde taşeron işleri yapıyorlarmış
Yakın zamanda aldığım bir domain için 40 civarında hindistandan mail aldım, adamlar işlerini takip ediyorlar, çok çalıştıklarına şahit oluyorum.

Çağlar bey dediğinize katılmıyorum, çok büyük firmalar var biraz araştırırsanız ulaşabilirsiniz.

*Dünya eğitim kongresi tarafından Dünyanın en iyi sanal sınıf sağlayıcı firmaya rastladım yüz binlerce müşterisi var (adamlara telefonumu bırakmıştım almayana kadar çok uğraştım) çok iyi yazılımlar geliştirmesinin ötesinde satış ve pazarlamaya için de çok iyi bütçeler ayıran firmalar var.

*En büyük avantajları eski bir İngiliz sömürge devleti olmasıdır. Adamlar çok iyi İngilizce konuşurken bizde master yapmış kişiler bile İngilizce konuşamayan var.
(03-01-2017, Saat: 22:37)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yakın zamanda aldığım bir domain için 40 civarında hindistandan mail aldım, adamlar işlerini takip ediyorlar, çok çalıştıklarına şahit oluyorum.

Çağlar bey  dediğinize katılmıyorum, çok büyük firmalar var biraz araştırırsanız ulaşabilirsiniz.

*Dünya eğitim kongresi tarafından Dünyanın en iyi sanal sınıf sağlayıcı firmaya rastladım yüz binlerce müşterisi var (adamlara telefonumu bırakmıştım almayana kadar çok uğraştım) çok iyi yazılımlar geliştirmesinin ötesinde satış ve pazarlamaya için de çok iyi bütçeler ayıran firmalar var.

*En büyük avantajları eski bir İngiliz sömürge devleti olmasıdır. Adamlar çok iyi İngilizce konuşurken bizde master yapmış kişiler bile İngilizce konuşamayan var.

Hocam bende daha önce ne var ne yok diye windows azure hesabı açmıştım.Sonra kurcalarken üyelik pasif hale dönmüştü.
Problemi çözmeleri için mail gönderdim.Sonrasında bir hintli mail trafiğinde problemi çözene kadar demo süresi dolmuştu.

Yukarıda Fesih beyin de bahsettiği gibi işleri ucuza yapmaları, internette ki platformlarda aktif olmaları insanlarda çok iyi yazılım geliştiriyor/çok iyi yazılımcılar olduğu algısı oluşturmuş olabilir belki...

Bu mail, internet sitelerinden mail adreslerinin ayıklayıp, sonrasında mail atan bir yazılım vasıtası ile gönderilmişde olabilir belki.

Böyle bir maili doğrudan bilinçli bir şekilde yazılımcıya gönderiyorlarsa zaten, ne kadar iyi olduklarının hiçbir önemi yok.  Smile
One of the major software engineering challenges is managing change.
1.33 MİLYAR insan hakkında genelleme yapmak ne kadar doğru  Big Grin
"Muhakkak çok iyileri de vardır, çok kötüleri de vardır" deyip bu "infinity loop"u sonlandırmaya çalışsam  Tongue
There's no place like 127.0.0.1
Belki filmlerden aklıma yerleşti belki zamanında XDA sitesinde muhatap olduğum tüm android geliştiriciler hintti ordan yerleşti ama sanki bana en iyi mühendisler hindistandan çıkıyor gibi geliyor, Hatta doğru mu bilmiyorum Hindistan mühendislik okullarında her sene intihar olurmuş okulu bitirememe kaygısından vs.
(03-01-2017, Saat: 21:39)CaglarCoskun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hindistanlıların Adı duyulmuş kaliteli yazılımlarına hiç rastlamadım

Bildiğim kadarıyla genelde taşeron işleri yapıyorlarmış

MSN Messenger hindistandan çıkmadır.. 6 ayda 3 milyon kullanıcıya ulaşınca miki amca hemen satın alıyor Smile
Amatör Küme Bilgisayar Programcısı
Bizden çok ileride oldukları kesin.
insanları veya milletleri olumlu olumsuz karşılaştırmak pek de doğru bir yaklaşım olmasa gerek, aşağılık koplesi de kendine çok güvenmede iyi birşey değil.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi Yazılım Dilleri Sıralamasında 20.'ten 14.'e yükselmiş pro_imaj 11 3.603 09-01-2024, Saat: 13:31
Son Yorum: nguzeller
  Yazılım Geliştirmeye İlk Adım Hakkında mahone 5 1.855 30-03-2022, Saat: 14:10
Son Yorum: RAD Coder
  Covid-19 farkındalık ve bir yazılım haz. mfidan 5 3.253 26-03-2020, Saat: 18:28
Son Yorum: shooterman
  Meslek Hikayeleri | Çağın Mesleği: Yazılım, Burak Selim Şenyurt engerex 1 1.676 07-11-2019, Saat: 21:52
Son Yorum: sadettinpolat
  Yazılım Dillerinin Teknoloji Atakları TescilsizUzman 18 11.232 19-04-2019, Saat: 14:22
Son Yorum: FiRewaLL

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi