Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uygulamanızdan Whatsap'a Mesaj Yollama
Merhaba Arkadaşlar,

Lazım oldu az araştırıp deneyip sonrada sizler için lazım olur bir gün diye  paylaşmak istedim.

var
  Intentyolla: JIntent;

begin

Intentyolla:= TJIntent.JavaClass.init(TJIntent.JavaClass.ACTION_SEND);
   Intentyolla.setType(StringToJString('text/plain'));

Intentyolla.putExtra(StringToJString('jid'),StringToJString('905555555555@s.whatsapp.net'));
   Intentyolla.putExtra(TJIntent.JavaClass.EXTRA_TEXT,  StringToJString(mensagem + #13));
 Intentyolla.setPackage(StringToJString('com.whatsapp'));
 SharedActivity.startActivity(Intentyolla);
end;
bu direk gönderiyor mu ?
yoksa whatsappı açıp ekrana mesaj yazıyor gönderme işlemini sana mı bırakıyor ?
Ekranı açıp yazıyı yazıp bekliyor.

Direk yollaya bilen var mıdır ?
(16-01-2017, Saat: 12:03)esrehmaan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ekranı açıp yazıyı yazıp bekliyor.

Direk yollaya bilen var mıdır ?

Yok ona izin vermez de

Intentyolla.putExtra(StringToJString('jid'),StringToJString('905555555555@s.whatsapp.net'));

bura kafamı karıştırdı acaba delphide var mı dedim Wink

Ben AS'da böyle yapıyorum, kişi hangi uygulamayla atacaksa kendi seçiyor,
 Intent sendIntent = new Intent();
sendIntent.setAction(Intent.ACTION_SEND);
sendIntent.putExtra(Intent.EXTRA_TEXT, NUMARA +"Bu Numara "+İSİM+" İsmine ait. \n\nArayani Bil uygulaması ile Bulundu.. https://play.google.com/store/apps/detai...hn.yhackup");
sendIntent.setType("text/plain");
startActivity(sendIntent);
Telefonun icadından sonra, ABD Başkanı Rutherford Hayes'e telefonla ilk görüşmesi yaptırılır..
'Bu şaşırtıcı bir buluş. Ama bunu kim, niye kullansın ki ? ' der..

Bu soru bir yarışmada sorulmuştu.
Ama çoğu kimsenin bilmediği gerçek: görüşmenin aşırı parazitten dolayı çok kötü geçmesi idi.
Nedense aklıma bu olay geldi..
StringToJString('jid')

Buradaki Jid Ne oluyor tam olarak ?
Merhaba,
Android ve iOS platformlarında ortak kullanılan bir metodla, WhatsApp üzerindeki bir kişiye nasıl mesaj gönderileceğini anlatan yeni bir eğitim videosu yayınlanmış.

(07-09-2018, Saat: 08:58)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Android ve iOS platformlarında ortak kullanılan bir metodla, WhatsApp üzerindeki bir kişiye nasıl mesaj gönderileceğini anlatan yeni bir eğitim videosu yayınlanmış.

O videoda Tıklama yokki. 
Kodları incelerseniz sadece deger gönderiyor. Ben istediğim bir butona tıklamak istiyorum. Hani  windowsta handle  numarası ile  işlem yapıyorduk ya onun gibi. 
veya. veya  butonu active  konumuna getirip  presskey yapmak gibi.  Aslında Olay whatsapp değil olay  tıklama vs işlemler .
(07-09-2018, Saat: 10:54)nurah Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07-09-2018, Saat: 08:58)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

O videoda Tıklama yokki. 
Kodları incelerseniz sadece deger gönderiyor. Ben istediğim bir butona tıklamak istiyorum. Hani  windowsta handle  numarası ile  işlem yapıyorduk ya onun gibi. 
veya. veya  butonu active  konumuna getirip  presskey yapmak gibi.  Aslında Olay whatsapp değil olay  tıklama vs işlemler .

Sizin cevabınıza binaen bir paylaşımda bulunmamıştım. Bu konu başlığının daha çok pekişmesi ve kaynak olması açısından eklemiştim.
Belirttiğiniz yöntemin mümkün olacağını sanmıyorum (hele ki iOS'ta). Mobil uygulamalar, yazılımsal ve donanımsal özellikleri kullanmadan önce mutlaka bir izin talebinde bulunurlar. 
Uygulamanın verdiği güven doğrultusunda bu izinler verilir ve kullanılır. 
Bu anlamda bir ara yazılımın farklı bir uygulamanın özelliklerini kullanması o platform için ciddi bir zafiyet ve güvenlik açığı oluşturacağı aşikardır.
Örneğin, arka planda bir banka uygulamasının açık olup olmadığı kontrol edilir. Açıksa şu hesaba bir EFT yap denilebilir. Benzer şekilde Twitter, WhatsApp veya FaceBook uygulamalarında kişi adına hareket ederek, sosyal çevresinden nemalanmak isteyebilir.
(07-09-2018, Saat: 11:04)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07-09-2018, Saat: 10:54)nurah Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O videoda Tıklama yokki. 

Sizin cevabınıza binaen bir paylaşımda bulunmamıştım. Bu konu başlığının daha çok pekişmesi ve kaynak olması açısından eklemiştim.
Belirttiğiniz yöntemin mümkün olacağını sanmıyorum (hele ki iOS'ta). Mobil uygulamalar, yazılımsal ve donanımsal özellikleri kullanmadan önce mutlaka bir izin talebinde bulunurlar. 
Uygulamanın verdiği güven doğrultusunda bu izinler verilir ve kullanılır. 
Bu anlamda bir ara yazılımın farklı bir uygulamanın özelliklerini kullanması o platform için ciddi bir zafiyet ve güvenlik açığı oluşturacağı aşikardır.
Örneğin, arka planda bir banka uygulamasının açık olup olmadığı kontrol edilir. Açıksa şu hesaba bir EFT yap denilebilir. Benzer şekilde Twitter, WhatsApp veya FaceBook uygulamalarında kişi adına hareket ederek, sosyal çevresinden nemalanmak isteyebilir.

Açıkçası o amaçla kullanım söz konusu değil. Yetkileri zaten hepsini veriyorum sorun değil. 
En son  çare rdp ile mobile  bağlanmak olacak gibi görünüyor fakat  ondada yoktur şimdi  pc  to android  yönüne. Geriye  teamviever kalıyor gibi gözükmek.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  whatsapp otomatik mesaj gönderme kornakamil 20 6.895 16-08-2023, Saat: 18:35
Son Yorum: enigma
  [ÇÖZÜLDÜ] Delphi iOS Mesaj Sorunu Halil Han BADEM 10 5.920 12-05-2020, Saat: 13:09
Son Yorum: Halil Han BADEM
  Mesaj gönderme brs 12 13.521 07-09-2016, Saat: 17:50
Son Yorum: erdogan

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi