Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ms sql ile çalışan masaustu program baglantı kesilmesi hk.
Kolay gelsin arkadaşlar
MS SQL ile çalışan on muhasebe masaüstü program yazdım. Program ve database serverda bulunuyor clientlara kısa yolunu attım. program çalışıyor fakat bazen kayıt butonuna basıldıgında veya sorguda bekleme moduna geçip mause ımleci kumsaati şeklini alıp hata koduna düşüyor. bunu nasıl cözebilirim. mssql baglantısını hantı sekilde yapmalıyım. tşk.
Uygulamayı clientlere at bence her uygulama açılışında clent uygulama exesini temp'e kopyalıyor bu durumda
Bu durumda her güncellemede exeleri yeniden kopyalanması gerekir,
Belirli periyotlarda select 'x' şeklinde sorgu ile kopmalarda yeniden bağlanmasını deneyin
Yinede kopuyorsa bu sorun sizle ilgili değilde ağ ile ilgili bir problemdir
Teşekkürler. Sanırım ağla alakalı.
ADO ile maalesef bu problem var.. Ben Unidac a geçtikten sonra kurtulmuştum..
Amatör Küme Bilgisayar Programcısı
birde Unidac deneyim inşallah benimkide çözülür. teşekkürler.
(12-01-2017, Saat: 14:24)barutali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ADO ile maalesef bu problem var.. Ben Unidac a geçtikten sonra kurtulmuştum..

14 yıldır Ado ile çalışıyorum ilk defa sizden duydum, sanırım teşhisi yanlış koymuşsunuz.

(07-01-2017, Saat: 13:34)meteyus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kolay gelsin arkadaşlar
MS SQL ile çalışan on muhasebe masaüstü program yazdım. Program ve database serverda bulunuyor clientlara kısa yolunu attım. program çalışıyor fakat bazen kayıt butonuna basıldıgında veya sorguda bekleme moduna geçip mause ımleci kumsaati şeklini alıp hata koduna düşüyor. bunu nasıl cözebilirim. mssql baglantısını hantı sekilde yapmalıyım. tşk.

Sorunuzun cevabı kendi içinde aslında;
1-"hata koduna düşüyor" cümlenizdeki hata kodunuzu yazarsanız çözülmüş olur.
(13-01-2017, Saat: 20:43)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12-01-2017, Saat: 14:24)barutali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ADO ile maalesef bu problem var.. Ben Unidac a geçtikten sonra kurtulmuştum..

14 yıldır Ado ile çalışıyorum ilk defa sizden duydum, sanırım teşhisi yanlış koymuşsunuz.

(07-01-2017, Saat: 13:34)meteyus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kolay gelsin arkadaşlar

Sorunuzun cevabı kendi içinde aslında;
1-"hata koduna düşüyor" cümlenizdeki hata kodunuzu yazarsanız çözülmüş olur.

14 Yıldır ADO' yu hangi RDBMS ile kullandınız? 
ADO belli bir süre sonra boşta kaldıktan sonra ilk işlemde MSSQL "Communication Link Failure" hatası veriyor ve MSSQL sizi havuzdan atıyor.. 
Siz her DataSet de tekrar tekrar bağlantı isteği gönderiyorsanız ve/veya Connection nesnenizin bağlantı durumunu kontrol ediyorsanız bu hatayı almamış olmanız çok doğal.. 
Sunucuya erişimle alakalı hiç bir problem yokken bu hatayı yerel ağda bulunan sunucum da alıyordum.. Bir çok çözüm önerisi denemiştim fakat havuzun zaman aşımı süresini değiştircek bir yer bulamamıştım.. 

O dönem kullandığım Delphi sürümü 2010 Veritabanı MSSQL 2005' di.
Amatör Küme Bilgisayar Programcısı

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  MSSQl üzerinde çalışan bir sorgunun durumu hakkında bilgi almak. Bay_Y 5 2.026 21-09-2021, Saat: 11:26
Son Yorum: Bay_Y
  sqlserver 2014 te çalışan ancak 2017 de çalışmayan program hk. delhici 8 3.877 03-03-2021, Saat: 22:05
Son Yorum: sabanakman
  MSSQL Backup Listesi (FULL -> DIFF Bağlantı bilgileri ile) adelphiforumz 7 4.521 01-02-2020, Saat: 19:34
Son Yorum: adelphiforumz
  Missing Connection or Connection String (BAĞLANTI HATASI) harezmi 20 13.990 31-05-2019, Saat: 14:09
  FireDAC ile MS SQL Bağlantı Problemi adelphiforumz 9 6.927 13-09-2018, Saat: 09:37

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi