Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UniSF Component
Arkadaşlar, uniSF hakkında kısaca bazı düşüncelerimi paylaşmak istiyorum, ( ileride lisanslı olarak almak isteyenler çıkarsa diye ) :

uniSF, normalde açık kaynak JQuery bileşeni olarak kullanabileceğiniz ücretsiz bazı kütüphaneleri, unigui üzerinde kullanabilmeyi sağlıyor. Temelde yaptıkları iş bu. Ama bu da küçümsenecek bir şey değil, mesela DelphiCanR isimli üyenin bahsettiği şekilde SweetAlert kütüphanesini kullanabilmeniz için, projenin içine tüm dosyaları import etmeniz, ServerModule'de eklemeler yapmanız, ve daha bir çok yere Jquery kod parçaları koymanız gerekir. Sonra da bir yerde hata olduğunda arayın ki bulasınız. Herkesin de bunlarla uğraşacak zamanı olduğunu sanmıyorum. O yüzden hız kazandırdığı gerçeği çok bariz şekilde ortada.

Eğer ihtiyacım yok diyerek CHART bileşenini almazsanız (ki o ayrı olarak da alınabiliyor ) ürünün fiyatı 45$, CHART paketi dahil fiyatı 80$ , değer mi derseniz, projenize kattığı görsellikler bakımından evet değer ve kanaatimce çok da pahalı bir ürün değil. Chart paketinin zaten mobil cihaz desteği de yok. O tarafta gol yedik maalesef, ama geri kalan bileşenler, özellikle ticari program kodlayan arkadaşlar tarafından çok beğenilecektir. Özellikle bildirim yapmanız gereken durumlarda kullanabileceğiniz çok güzel bileşenler var. Zaten geliştiren firma da, aslında kendi ERP yazılımlarını geliştirirken bu tip şeylere ihtiyaç duyduklarını, ve bu ihtiyacı görerek bunu bir paket haline getirdiklerini söylüyor. Yani ticari web uygulamarında kullanımı normal bir durum ve uygulamayı gerçekten güzelleştiriyor.

Mesela, ben geliştirdiğim portal uygulamasında, bayinin o gün ödenecek kaç tane çeki olduğunu "Bugün Ödenecek Çekler" düğmesinin üzerinde BADGE bileşeni ile rakam ile gösteriyorum.
Sunucuya dosya gönderilecek yerlerde ReCaptcha, işlem onay bildirimlerinde iGROWL bileşenlerini kullanıyorum. SweetAlert zaten hep kullanacağınız bir mesaj penceresi. ComboBox'u bir kere kullandıktan sonra zaten unigui'nin kendi combobox'unu bir daha kullanmazsınız , o kadar başarılı. Kısaca normalde uzun süreler javascript kodları ile uğraşıp da yapabileceğiniz şeyleri, sadece forma sürürkle bırak ile ekleyip kullanabilmek büyük konfor.

Eksi olarak söylenebilecek tek şey, demo veya trial sürümleri yok. İndirip deneyemiyorsunuz. Kendi sitelerinden ürünü inceleyip ,satın alma kararını vermiş olmanız gerekiyor. Web sitesinde Online sohbet alanı var, oradan merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Türkiye saati ile 15:00'dan sonra sürekli online oluyorlar. Ödemeyi PayPal üzerinden Dolar ile veya brezilya bölgesi para birimleri ile yapabiliyorsunuz. Ödeme ve sonrasında ürünün teslimi sırasında bir sorun yaşanmıyor.

İncelemek isteyenler şu adresten girip inceleyebilirler : (zaten hem demo hem de satış için aynı sayfayı kullanıyorlar )
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

UniGui 0.9x Beta sürümleri ve 1.0.0xxxx sürümleri ile sorunsuz olarak çalışıyor. Unigui'nin şu anda üzerinde çalıştığı 1.0.2 sürümü ile uyumlu değiller, ama çok yakında onunla da uyumlu olacaklarını söylüyorlar.

Faydalı olması dileğiyle.
Dmitry Kouzmenko ve Dmitry Yemanov ile çalışmış , Eski IBSurgeon personeli, Kıdemli Firebird Kurtarma Uzmanı, Firebird Foundation bağışçısı...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi Eksik Component ve Browser Değişikliği m2ert 0 590 04-06-2018, Saat: 12:33
Son Yorum: m2ert

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi