Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[GÜNCEL] Firebase GCM Android Bilgi Mesajı (Notification Push Message)
Artık internet her yerde.
Cihaz mobil GSM şebekesi kullananan bir telefon olmayabilir.
Bir tablet ile SMS iş görmez ama Google Cloud Messaging servisi çalışır. Idea

Artık bu tip bir uygulaması olmayana kız vermiyorlar hesabı, nasıl bir WEB sitesi gereklilik ise böyle bir uygulama içeren yapı da kurumsal bir kimlik kazandıracak şeklide gerekliliğe doğru yürüyor. Idea

At Bu nedenle önemsediğim için böyle bir yapı kurguladım ve buradan paylaştım. İlk buradan paylaştım. Fesih bey'in foruma küçük bir katkımız olsun dedim. Hayırlı olsun.

Başka yerde referans vermek şartıyla paylaşınız ki foruma sizin de katkınız olsun.  Idea

Bu tip projeleri paylaşamaya zaman zaman devam edeceğim.

Zaten işimiz ufuk açmak, gerisi sihir ve illüzyona bakıyor Smile

Başarılar dilerim.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

(12-08-2016, Saat: 23:17)G.arkas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(12-08-2016, Saat: 23:02)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Web üzerinden de denemeyi unutma. Onu da seveceksin.

http://gcmarman.esy.es/index.php?action=sendmsg&mesText=ARMAN Deneme&msgId=1973
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Web olayı nefis bişey olmuş. Kullanırken aklıma bir şeyler geldi,

* Bu sistemi kullanarak forumlara takip edilmek istenen konulara cevap geldiğinde bilgilendirme yapılabilir.
 * Uzaktan komutlarla cihazlar çalıştırılabilir.
 * Lokasyon takibi yapılabilir  Cool (Küçük bir ekleme ile)
 * Bilgisayar üzerinde kullanıcılar takip edilebilir.
 * Personel Giriş Çıkışları takip edilebilir
 * Uzaktan bilgisayarlar açılıp kapatılabilir (Bir kaç modifikasyon ile)
 * Haber Servisi amaçlı kullanılabilir
 * Update sistemi olarak kullanılabilir.
 * Casus yazılım olarak kullanılabilir.
 * Akıllı ev otomasyonları hazırlanabilir.

Acayip bir şey geldi aklıma ama bunu şimdi söylemeyeceğim, ki %100 muharrem abinin aklına gelmiştir.  Big Grin bunu toparlayıp bir fikrim var bölümüne açıcam. İsteyen istediği gibi geliştirebilir.

Tekrardan çook teşekkürler abicim. @mrmarman

Fikir jimnastiği fevkalade. Ben de sizi ve sizin vesilenizle tekrardan mrmarman hocamızı tebrik ediyorum. 

Fikirlerinizden;
"Bu sistemi kullanarak forumlara takip edilmek istenen konulara cevap geldiğinde bilgilendirme yapılabilir."
konusu bizim formumuzu doğrudan ilgilendiriyor. 
Formun test aşamasını tamamladıktan sonra (Konu başlıklarımızı kesin olarak belirledikten ve eklentilerimizin tamamını test ettikten sonra) bu fikrinizi formumuza ekleyelim. (Notlarımın arasına ekliyorum, izninizle.) 

Özel fikrinizi merakla bekliyoruz.
İyi çalışmalar.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
@mrmarman hocam elinize sağlık Smile Hem çok güzel bir yazı olmuş hemde forumun bir hatasını yakalamışsınız Smile

Bunlara ek olarak çevrimiçi lisanslama için kullanılabilir. Şuan kullandığım lisanslama çevrimiçi ve bu şekilde çalışıyor.. Kullanıcıda oluşturulan kod servis (SOAP Application) üzerinden hem mail ile hemde bildirim ile telefonuma düşüyor. Gelen bildirimi müşteri hesabı ile ilişkilendirip kaydedince lisans aktif hale geliyor. Aynı şekilde windows da çalışan CRM uygulamama da düşüyor oradan da yine aynı işlemler yapılabiliniyor.
Amatör Küme Bilgisayar Programcısı
Merhaba. Muharrem abi yine imdadıma yetiştiniz. Ellerinize sağlık. Ben önce sizin projeyi derledim siyah ekranda kalıyor yeni bir proje oluşturdum ordada aynı. Uygulama kapanmıyor ama açılmıyorda siyah ekranda durup kalıyor. Sorun çözemedim malesef.
Merhaba,
Makalenizin ilk ve ikinci kısımları için vermiş olduğunuz hostinger linki çalışmıyor.
İlk iki bölümü bir şekilde yeniden paylaşma imkanınız olursa sevinirim.
Paylaşım için tekrar teşekkürler.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Yapıcam yapıcam zaten ona bir sürü ek yazdım. Bir de TTask haline dönüştürdüm TThread.Synchronize ile haberleştiriyorum ki notifications gelsin.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

@mrmarman hocam eline emeğine sağlık konu baya eskiymiş bende şimdi gördüm teşekkürler
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
Son halini ekledim. 

İlk mesajdan güncelleme yaptım, son olarak da tüm kodları açık kaynak platformu GitHub'da yayınladım. Smile

Meraklısına açıklayayım, uygulamadan kaldırılmış olan (veya dönüştürülmüş desek daha doğru olacak galiba) eski sistem (Firebase öncesi) ile büyük oranda örtüşen düzeyde benzer durumda bir yapı var.

Doğru bildiğimiz bir yanlışı fark ettim / deneyimlerim : 

(*) Android projenin Version Info kısmında Package Name'in Firebase Console'da proje ayarlarında belirtilen isim ile aynı olması şartı olmasa da çalışıyor. her cihazın TokenID'lerini PHP ile bir MySQL hesabında tutarak buradan geri besleme alınca cihaza özel mesaj yollandığında bu zorunluluk ortadan kalkıyor. 

(*) Eskiden TokenID hemen aynı proje katmanında geliyorken artık TTAsk ile bir başka Thread üzerinden alınabiliyor olmuş.

Bu iki temel bilgi ile herkese hayırlı olsun dileklerimi kabul edin.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

Elinize sağlık. Teşekkürler
Çok teşekkürler, emeğinize sağlık çok detaylı bir anlatım olmuş çok sağolun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Lightbulb [FMX] Android - Indy ile HTTPS linklerine erişirken OpenSSL kütüphanesi kullanımı mrmarman 0 483 23-02-2019, Saat: 20:07
Son Yorum: mrmarman
  Tüm platformlar (Android, iOS vb.)  için telefon çağrı durumunu yakalamak Fesih ARSLAN 18 5.799 14-04-2017, Saat: 21:17
Son Yorum: quiet1day
  Delphi Firemonkey Android İzin Kontrolü esrehmaan 2 1.678 23-12-2016, Saat: 22:22
Son Yorum: esrehmaan

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi