Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Devexpress Firemonkey için Kolları Sıvadı mı?
(14-12-2017, Saat: 11:50)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(14-12-2017, Saat: 11:26)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.DevExpress'in FMX desteği verebilmesi için, görsel nesnelerin native olması icap ediyor. Bir kısım görsel native oldu, diğerleri de yolda. Kayda değer native görsel bileşenden sonra, Devexpress desteğinin de geleceğine inanıyorum.

03.png

Sizin de belirttiğiniz gibi bir FireMonkey ekibi kurulmuş ve hedef platformlar için ihtiyaç duyulan bileşenler tespit edilip, yeniden yazılıyor.

Yangın Maymunu Big Grin Blush 

Hocam gözümüz aydın inşallah. Bu gidişle bir gece DXFMX paketiyle karşılaşabiliriz.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(14-12-2017, Saat: 13:06)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Umarım DevExpress componentlerini görebiliriz, harika bir gelişme olur FMX adına.

Dört gözle bekliyorum Smile
Merhaba,
İlk konuyu açtığım günden bu güne kadar yaklaşık iki buçuk yıl geçmiş. O günlerde FireMonkey için kolları sıvayan Devexpress ara ara bir kaç anket yaparak bu mimariye eğilim oranlarını aldı. Olumlu bir sonuç elde etmiş olmalı ki, Devexpress VCL 18 sürümü ile birlikte FMX mimarisi için bir kaç bileşen üreteceklerini de bir kaç defa duyurdular.

Nihayet; geçen ay yayınladıkları VCL bileşen seti tanıtımında FMX çalışmalarından bir örnek gösterdiler. 

While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Yavaş olsada, umut verici gelişmeler.

Kendi görüşüm olarak; Visual studio tarafında multi platform geliştirmeye göre çok daha iyi olduğunu gözlemliyorum.
Hadi hayırlısı olsun. Bu güzel bir adım.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
Herhangi bir gelişme var mı?
İnşallah yakın zamanda bununla ilgili güzel haberler duyarız.
Daha önce Devexperss satın almış arkadaşlar, Devexperss yol haritası yorum olarak FMX istiyoruz diye yorum eklerse iyi olur bende ekledim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi 10.3.2 için BTG Türkçe Webinar 3ddark 13 668 03-09-2019, Saat: 15:27
Son Yorum: pro_imaj
  DevExpress gjamesbond 0 273 19-06-2019, Saat: 23:16
Son Yorum: gjamesbond
  Toplu sms hizmeti için tavsiye sadettinpolat 3 382 29-03-2019, Saat: 15:00
Son Yorum: KUNTAY
  Delphi 10.3 Firemonkey; APK ve IPA Dosya Boyutları pro_imaj 1 490 24-01-2019, Saat: 09:17
Son Yorum: Bay_Y
  Sıfırdan Delphiye Başlayanlar İçin Önerileriniz ? Mandriva 2 443 19-11-2018, Saat: 20:30
Son Yorum: SercanTEK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi