Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Image click
Delphi ile yapılmış Android bir uygulamada bir Image üzerine çok hızlı bir şekilde arka arkaya seri tıklamalar yaptığımızda Image click olayına yazmış olduğum kodlar çalışmayabiliyor. Örneğin Image click olayına bir bip sesi ekledim ve her tıkladığımda bu sesin çıkmasını sağlıyorum. Ancak arka akaya çok seri yapılan tıklamalarda Image nesnesinin donduğunu farkettim. Yani yapmış olduğumuz uygulama istenilen hıza cevap veremiyor.
Playstore da bulunan bir çok uygulama veya oyunda ise böyle bir sıkıntı olmamakta. Bu neden kaynaklanmaktadır? Nasıl düzeltebilirim?
(28-03-2017, Saat: 23:08)dnzmobile Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Delphi ile yapılmış Android bir uygulamada bir Image üzerine çok hızlı bir şekilde arka arkaya seri tıklamalar yaptığımızda Image click olayına yazmış olduğum kodlar çalışmayabiliyor. Örneğin Image click olayına bir bip sesi ekledim ve her tıkladığımda bu sesin çıkmasını sağlıyorum. Ancak arka akaya çok seri yapılan tıklamalarda Image nesnesinin donduğunu farkettim. Yani yapmış olduğumuz uygulama istenilen hıza cevap veremiyor.
Playstore da bulunan bir çok uygulama veya oyunda ise böyle bir sıkıntı olmamakta. Bu neden kaynaklanmaktadır? Nasıl düzeltebilirim?

İyi akşamlar. FMX ile küçük mobil oyunlar yapılıyor ama ne kadar başarılı bilemiyorum. Denemedim açıkçası. Bu takılma ses fonksiyonları çalışmasında oluyorsa jni kodlar ile bip sesini test edin.
AliZairov hocam, ses fonksiyonunu sadece örnek olarak verdim, basit bir label ile sayaç yaptığınızda da aynı durum olmakta.. Biraz araştırdım flash v.b programlarda bu tür bir sıkıntı olduğunda, yani tıklama olaylarından geç cevap aldıklarında şöyle bir çözüm bulmuşlar.
Xml'den cihazın grafik işlemcisini CPU'dan GPU yapmışlar sorunu bu şekilde çözmüşler. Yani uygulama cihazın GPU'sunu kullanınca sorun çözülüyor.
Ayrıca kodları Click olayı yerine kodları MouseDown olayına yazarak daha iyi bir performans sağlamışlar.
Ancak ben xml dosyalarında yada başka bir yerde böyle bir işlemci ayarı bulamadım. Grafik işlemciyi nereden değiştirebilirim?
Anahtar kelimeler: Blocking, Thread, Senkron/Asenkron
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  FMX Listview Image Sorunu [ÇÖZÜLDÜ] Mesut 1 330 20-10-2023, Saat: 15:03
Son Yorum: Mesut
  Tıklanılan Image'yi Android Galeride Açmak kajmerantime 7 926 06-10-2023, Saat: 09:10
Son Yorum: kajmerantime
  Image Kalite Nasıl yükseltilir? barissagir 1 302 28-09-2023, Saat: 18:52
Son Yorum: hi_selamlar
  Notification Action click emrahozten 2 377 27-09-2023, Saat: 16:18
Son Yorum: emrahozten
Photo Rest Serverdan androide image download etmek serifaliyagci 6 1.195 17-07-2023, Saat: 09:55
Son Yorum: serifaliyagci

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi