Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Edit elemanına focus yapınca ekran siyahlaşıyor
Question 
Merhaba ,

forma 2 adet edit elamanı 2 adet label ve 1 speedkbuton ekleyip çalıştırdım. edit elemanlardından birine focus yaptığımda ekran siyah şekilde flash gibi kararıp geri geliyor bunu çözmek için bir yol var mıdır ??

2 Adet ek ekledim siyah ve normal halinde iken ekran görüntüsü almıştım

Ek Dosyalar Resimler

Merhaba,
kodsuz olarak benzerini yaptım, seninkine benzer bir sorun olmadı.
herhangi bir kod yazdıysan koddan kaynaklanan bir sorun olabilir.
Formla ilgili bir özelliği açıp kapatmayı unutmuş olabilirsin. Yeni oluşturduğun projelerde de aynı problem varmı? Yoksa aradaki farklara bir bak istersen.
Ekran kartı sürücüsünden yapıyor olabilir. Nvidia ekran kartlarında böyle bir probleme şahit olmuştum.
Amatör Küme Bilgisayar Programcısı
(24-04-2017, Saat: 08:49)meko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
kodsuz olarak benzerini yaptım, seninkine benzer bir sorun olmadı.
herhangi bir kod yazdıysan koddan kaynaklanan bir sorun olabilir.

Herhangi bir kod yok sadece elemanlar var projede

(24-04-2017, Saat: 09:54)witalihakko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Formla ilgili bir özelliği açıp kapatmayı unutmuş olabilirsin. Yeni oluşturduğun projelerde de aynı problem varmı? Yoksa aradaki farklara bir bak istersen.

denemek için yeni projeler oluşturup denedim ama sorun devam etti.Form üzerinde herhangi bir değişiklik de yapmadım ama anlamadım bir anda böyle yapmaya başladı

(24-04-2017, Saat: 11:42)barutali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ekran kartı sürücüsünden yapıyor olabilir. Nvidia ekran kartlarında böyle bir probleme şahit olmuştum.

bende ekran kartı diye düşündüm ama emin olamadım tekrardan driver yükleyip deneyeceğim şimdi

Ekran kartını güncelleyince sorun düzeldi. (nvidia)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Webbrowser Focus Değeri barissagir 0 96 04-03-2024, Saat: 11:08
Son Yorum: barissagir
  Mapview üzerinde splash ekran logo sorunu arsl01 4 917 05-12-2023, Saat: 23:00
Son Yorum: arsl01
  Smart TV için Ekran Yansıtma - Screen Mirror nehirnnn 3 411 27-11-2023, Saat: 06:24
Son Yorum: Master_Crazy
  Edit otomatik tamamlama ahmetb 6 4.007 24-03-2023, Saat: 10:19
Son Yorum: sunbeki
  Delphi Edit OnKeyDown Enter Olayı Hk sadoal351 5 1.575 07-11-2022, Saat: 15:53
Son Yorum: mcuyan

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi