Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SQL Server Management Studio Nasıl Onarılır ?
Merhaba arkadaşlar,

Bu konuda, hepimizin çok sık kullandığı SSMS (SQL Server Management Studio) arabirimi bozulduğunda ne yapabiliriz, onu anlatacağım. Bugün sırf bu yüzden bir arkadaşımın sistemden komple SQL Server'ı kaldırıp yeniden kurmaya çalıştığını görünce bu konuyu anlatmak farz oldu dedim Smile

Şimdi, bazı zamanlar SSMS' i açtığımız zaman "SQL Server Management Studio Stopped Working..." diye bir hata verip atabilir, ya da normal açılıp kullanırken birden bire hata oluşturup programdan atabilir. Bu konuda yapılabilecek şeyler ise şöyle,

Öncelikle, Eğer .NET Framework Kaynaklı bir hatadan dolayı sorun yaşama ihtimaline karşı aşağıdaki adresten .NET framework REPAIR TOOL'u indirerek, çalıştırıp .NET framework'ümüzde bir eksiklik vb. varsa düzeltmesini sağlıyoruz :
https://www.microsoft.com/en-us/download...wsignin1.0

İkinci olarak, Denetim masasından Program Ekle/Kaldır'a girerek aşağıdaki ekranda olduğu gibi SSMS' i seçip, üstünde çift tıklıyoruz, ya da enter tuşuna basıyoruz :

KAtsP.png

Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek, burada "Repair" düğmesine tıklıyoruz :

YGQOuj.png

Repair dediğimizde, aşağıdaki gibi bir ekran gelecek ve bazı paketleri gözden geçirip bazı paketleri de yeniden yükleyecek :

iVaoK2l.png

İşlem tamamlandığında aşağıdaki gibi bir ekran bizi karşılayacak :

rjUzpJ8P2l.png

Bu adımdan sonra sistemi yeniden başlattığımızda SQL Server Management Studio'nun sorunsuz çalışıyor olması gerekir.

Çok daha vahim durumlarda, SQL Server Management Studio'nun en güncel sürümünü indirip kurmayı deneyebilirsiniz. Ben bugün kendim de güncelleme yaptım, şu anda 17.0 sürümü çıkmış ve SQL Server 2008'den SQL Server 2016'ya kadar tüm sürümleri destekliyor. Aynı zamanda bu sürümü indirmek için sayfaya gittiğinizde şu ibareyi göreceksiniz :

Alıntı:SSMS 17.X is the latest generation of SQL Server Management Studio and provides support for SQL Server 2017.

Yani diyor ki, indirmek istediğiniz 17.0 sürümü yakında çıkacak olan SQL Server 2017 sürümünü de destekliyor !

SQL Server Management Studio'nun en son sürümünü de indirmek için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz : (SSMS ücretsiz bir yazılımdır )
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/mt238290.aspx

Faydalı olması dileğiyle.

E.O.F.  (End Of Fun )
Rolleyes

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Uzak Sunucuya (Server) Lokalden Veri Tabanı Oluşturma Hk. glagher 5 142 Dün, Saat: 16:19
Son Yorum: frmman
  MS SQL Server - Arama Yaklaşık Değerleri Bulma hi_selamlar 5 530 17-01-2024, Saat: 22:53
Son Yorum: Mr.X
  Trew View yapısında olan veriden Root kaydına nasıl ulaşılır adelphiforumz 9 902 25-12-2023, Saat: 08:06
Son Yorum: adelphiforumz
  Sql Server Otomatik Kurulum narkotik 11 7.858 21-12-2023, Saat: 14:25
Son Yorum: Bay_Y
  Tarihin ayın kaçıncı haftası olduğu nasıl bulunur (Çözüldü) adelphiforumz 3 571 19-10-2023, Saat: 12:27
Son Yorum: serdar

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi