Tüm Platformlar için Hızlı Uygulama Geliştirme Kitabı... Delphi
Ön Sipariş Talebinde Bulunan Üyelerimiz
Sipariş Talebinde Bulunan Üyelerimiz

Konuyu Paylaş : facebook gplus twitter

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toplu Konu Silme
#1
Gençler , yazılımcı adayları olarak,

Kendimizi geliştirirken çok basit soruları forumlara yöneltiyoruz, belki şu an bie göre basit ama soran için zor.

Günler aylar geçtikce dönüp kendi konusuna bakarak "ne kadar saçma soru sormuşum" benim hakkımda "bilmiyor, bilgisiz" vs derler diye sanırım geriye dönük forumdaki mesajları silme gişirimleri oluyor. en azından ben buna bağlıyorum belkide farklı sebebleri vardır.

Eğer söylediklerimde haklı isem yapmayın bunu.. Saçma sorularınızdan utanmayın.

İnsan yapısı gereği sorarak araştırarak öğrenir.

Benim her platformda nickim aynıdır yüzlerce binlerce forumda görebilirsiniz, for döngüsü nedir diye bile bir sorumla karşılaşabilirsiniz , tornavida nedir diye belki sorumla karşılaşabilirsiniz.

Forumlar bilgilenmek için varlar.

(Lafım hazırcılardan dışarı Wink )
Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol
Kuvvete dayanamayan adalet aciz, 
Adalete dayanamayan kuvvet zalimdir.
WWW
Cevapla
#2
Merhaba,
Sözüm meclisten dışarı;
Geçmișten utanma yerine, o günleri anımsayıp geleceğin (şu anki durumun) şükrünü yapmak gerekiyor. Geçmiş, güçlü bir geleceğin yapı taşlarını barındırır. Geçmişte sağlam bir taşınız yoksa, gelecekte ufak bir sarsıntı yok olmanıza yetecektir.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
WWW
Cevapla
#3
aslında açılan konuya yorum yapılmış ise konuyu silmek admin yetkisinde olması lazım, atığın konuya yorum ve paylaşımları silme hakkı olmaması gerekiyor
Cevapla
#4
Forumda işler adamına göre gittiği içindir o, konulara cevap verenlerin birçoğu moderatör veya yönetici onlarda çoğu zaman görmezden geliyor konular ölüyor cevaplar alınamıyor konuları silen arkadaş benim merak edip bakarsanız çoğu konumda çözüm üretilememiştir kendim bulmuşumdur, bazılarında sabit isimler var değerli arkadaşlar onlar yardımcı olmuştur. Forumdaki son konulara bakın cevap verenler şaşmaz birbirini tekrar eden isimler. Bunlardan biriside bilgisi ve ilgisi ile çok değerli Muharrem Beydir. Kendisini özel mesajla bile rahatsız etmişimdir. Kendisine buradan birkez daha teşekkür ediyorum. Şahıslar bir şey kaybetmez, kaybeden forum olur. A gider B gelir. Alternatifler her zaman bulunur. Ben günde 9 saat Delphi ile kod yazan biriyim, yaptığınız işler çoğu zaman kendi kütüphaneniz üzerinden gider, bir standartınız vardır,ara ara argeler gelir araştırırım,çok vaktimi alacak bir şey İse yoğunluktan dolayı foruma yazar tecrübelerden yararlanırım toplulukta bundan faydalanmış olur.
Cevapla
#5
Konu silmem, silersem de ya cevap verilmemiştir ya da çözümü bulmuşumdur onun hakkında makale yazmışımdır sonrada. Bir yazılımcı adayı olduğum için söz bir daha yapmam Smile
Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol
Cevapla
#6
Döndüm ve konulara baktım sorun olarak yazılan ve cevap beklenen 13 konu var 10 tanesi yeterli gelmemiş ve kendim çözmüşüm farklı yöntemlerle 3 tanesi forumdaki arkadaşların yardımıyla çözülmüş, yeterince açıklayıcı olmuştur.
Cevapla
#7
Sorun sorular ve verilen cevaplar bir çok kez ben sormadığım halde faydalanmışınım, siz istifade etmiyorsanız ona birşey diyemem
Cevapla
#8
(07-04-2018, Saat: 20:30)delphium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlDöndüm ve konulara baktım sorun olarak yazılan ve cevap beklenen 13 konu var 10 tanesi yeterli gelmemiş ve kendim çözmüşüm farklı yöntemlerle 3 tanesi forumdaki arkadaşların yardımıyla çözülmüş, yeterince açıklayıcı olmuştur.

Kendi ifadenize göre 3 tanesini çözmenize tam olarak yardım edilmiş, diğer 10 taneye de insanlar yardımcı olacağını düşündükleri önerilerde bulunmuşlar. Daha ne bekliyordunuz ki...13 tane sorudan bir tanesi bile buradaki insanlar tarafından çözülmüş olsa yine forumun üzerinizde hakkı var demektir.

Forumun tüm üyelerine;
Bir hikaye var, birçoğunuz biliyorsunuzdur. Adam her sabah sahile gidip, karaya vuran istiridyeleri denize atıyormuş. Biri, burada binlercesi var ne farkedecek dediğinde, adam bir tane daha istiridye almış ve denize fırlatmış. Sonra da "Bunun için farketti ama" demiş. Şunu demek istiyorum, yukarıdaki kişinin yaptıklarını düşünüp de şevkiniz kırılmasın, siz birisinin sorununu çözmesine yardım ettiğinizde emin olun o kişi için "çok farkedecek". Hem ne demişler "Balık bilmezse Halik bilir".
Cevapla
#9
Konu silme yetkisi üyelerin kendi inisiyatifine kaldıysa ister siler ister silmez etik olarak yanlış olsa da sonuçta bu yetki üyelerin inisiyatifine bırakılmış. Yetkili arkadaşlar bunun yanlış olduğunu düşünüyorlarsa üyelerin kendi konularını düzenleme ve silme yetkisini kaldırır sorun çözülmüş olur.

Konu hakkındaki kişisel yorumum Açtığım konuya cevap gelmedi sorunuma çözüm bulunmadı veya kendim buldum düşüncesi ile konuyu silmek bence yanlış sonuçta aynı sorun ile ileride bir başkasıda karşılaşabilir kendin bile bulmuş olsan altına kendi bulduğun çözümü yazabilirsin konu başlığınıda çözüldü olarak editleyebilirsin.
Cevapla

Konuyu Paylaş : facebook gplus twitterKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Trend bir Konu Blockchain; Delphi and the Blockchain pro_imaj 0 346 13-01-2018, Saat: 21:56
Son Yorum: pro_imajKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi