Konuyu Paylaş : facebook gplus twitter

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Kaynak Kitap Tamamlanan Kısımlar
#1
Merhaba,
Kitabın mizanpaj işlemleri devam ediyor.
Tamamlanan kısımların içerik başlıkları (%85 oranında, kod kısmı devam ediyor, diğer kısımlara ekleme olabilir) aşağıda verilmiştir.
Sayfa sayısının yaklaşık 700 olduğunu düşünürsek, aşağıdaki sayfa sayısından tamamlanma yüzdesini ortaya çıkarabilirsiniz.

01.png

02.png

03.png

04.png

05.png

Kitap ile ilgili paylaşım ve reklamlarımla canınızı sıktığımın farkındayım. Özel mesajla yada konu açarak bilgi isteyen çok kişi oluyor. Hatta doğrudan bir çok arkadaşımın bu konu ile ilgili sorularına maruz kalıyorum. Bir (ay) süre daha idare edin. Blush
Son bir husus;
Sonlara doğru bölüm numaraları X olarak devam ediyor. Bir çok işimde DelphiCan'ların yardımından faydalandım. (Tekrardan bu vesile ile doğrudan veya dolaylı olarak yardımcı olan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.) Bu kapsamda son bir ricada daha bulunmak istiyorum.
Ana bölüm sıralamasını yapabilecek, alanında tecrübe veya deneyim sahibi, askerliğini... Smile (çokça bilişim kitabı okumuş demek istedim) 
Özetle bölümleri sıralamada bir karara varamadım. Bu konuda gönüllü arkadaşlara ihtiyacım olacak.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
WWW
Cevapla
#2
Ne sıkılması, kitapla ilgili her paylaşımınız bizi heyacanlandırıyor Fesih Bey!

Kitap içeriği aslında tek bir kitap olamayacak kadar zengin. Bu kitabı alanlar, tek kitap fiyatına bir çok kitap almış olacaklar Smile
There's no place like 127.0.0.1
WWW
Cevapla
#3
Estafrullah Fesih bey, asil bilgi alamadigimiz zaman tereddüt e düsüyoruz. Bu tür bilgiler ile herseyin yolunda gittigini hatta suanki asamanin nerede oldugunu ögrenebiliyoruz sayenizde.
Cevapla
#4
Estağfurullah Fesih bey, sıkılmak ne demek... Biz en kötü bundan memnun oluruz, gönlünüz rahat olsun.

Bölümlerin sıralamasını konuların birbirine olan bağlantısı üzerinden yapabilirsiniz. Yani "A" konu, bir "B" konunun öğrenilmesi için gerek şart oluşturuyorsa önce "A" konusunu anlatmanız daha anlamlı olur, böylece kolaydan zora doğru konuları da sıralamış olursunuz.

Eğer bölümler arasında anlam açısından bir bağlantı yoksa önce basit olanlar, sonra kısa olanlar ve sonra uzun ve karmaşık olanlar diye sıralama yapabilirsiniz.
Peyami Safa: "Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır". 
Can Yücel: "Toprak gibi olmalısın! Ezildikçe sertleşmelisin! Seni ezenler sana muhtaç kalmalı! Hayatı sende bulmalı."
Cevapla
#5
hergün kitap için yeni konu varmı açıklama varmı diye bakıyorum bir an önce kitap çıksada bu hasret bitse
Cevapla
#6
İçim rahatladı biraz. Samimi görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. 

(12-01-2018, Saat: 21:15)Mandriva Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Olhergün kitap için yeni konu varmı açıklama varmı diye bakıyorum bir an önce kitap çıksada bu hasret bitse

Sona doğru yaklaştık, mizanpaj ve rötuşlar devam ediyor.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
WWW
Cevapla
#7
Hocam ne demek. 2 ay daha bekleriz. Smile Yeter ki içinize sinsin...
Cevapla
#8
(13-01-2018, Saat: 22:03)mad85 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlHocam ne demek. 2 ay daha bekleriz. Smile Yeter ki içinize sinsin...

Teşekkür ederim.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
WWW
Cevapla
#9
Merhabalar, kitap için hazırladığınız web sitesinde içindekiler bölümünde bir şey fark ettim; Bölüm 18'de veritabanına giriş ve veritabanı temel kavramları olarak adlandırılan bölüm dışında, veritabanı için ayrılmış başka bir bölüm yok mu acaba ? Çünkü gerek masaüstü/web uygulamalarında gerekse de mobil'de veritabanı kullanımı yoğun olacaktır diye düşünüyorum.
Dmitry Kouzmenko ve Dmitry Yemanov ile çalışmış , Eski IBSurgeon personeli, Kıdemli Firebird Kurtarma Uzmanı, Firebird Foundation bağışçısı...
Cevapla
#10
(22-02-2018, Saat: 09:00)rmzgenius Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlMerhabalar, kitap için hazırladığınız web sitesinde içindekiler bölümünde bir şey fark ettim; Bölüm 18'de veritabanına giriş ve veritabanı temel kavramları olarak adlandırılan bölüm dışında, veritabanı için ayrılmış başka bir bölüm yok mu acaba ? Çünkü gerek masaüstü/web uygulamalarında gerekse de mobil'de veritabanı kullanımı yoğun olacaktır diye düşünüyorum.

Merhaba, 
Dikkatiniz ve ilginiz için teşekkür ederim.
18. Bölümde veri tabanını hiç bilmeyen birine göre; tablo, alan, kayıt, index ve diğer veri tabanı obje yapıları ile temel SQL bilgileri anlatılmıştır. 
Bu bölümde SQLite veritabanı temel alınmış ve anlatılan konular ve örnek uygulamalar da tamamen bu yönde olmuştur. 
Bunun sebebi tüm platformlarda sorunsuz ve ortak çalışan tek veri tabanı olmasıdır. 

19. Bölümde (Linux Sunucu Uygulamaları); 
Linux Ubuntu Sunucu üzerinde Firebird kurulumu, veri tabanı ve tablo oluşturma, SQL sorgusu yapma, sunucu uygulaması ile veri tabanına bağlantı kurma ve JSON veri üretme, Client ile bağlanma ve JSON veri alma 
Linux Ubuntu Sunucu üzerinde MySQL kurulumu, veri tabanı ve tablo oluşturma, SQL sorgusu yapma, sunucu uygulaması ile veri tabanına bağlantı kurma ve JSON veri üretme, Client ile bağlanma ve JSON veri alma 
örneklerle anlatılmıştır.   

Sizin de belirttiğiniz gibi geliştirilen uygulamaların yüksek bir çoğunluğu veri tabanı odaklıdır. Bu anlamda bir veri tabanı nasıl oluşturulur (Kitapta SQLite, Firebird ve MySQL olmak üzere 3 veri tabanı ayrı ayrı anlatılmıştır), bağlantı nasıl sağlanır, sorgulamalar nasıl yapılır ve sorgu sonucu kullanıcı arayüzüne nasıl yansıtılır gibi konular kitabın bir çok yerinde anlatılmış ve bolca örneklendirilmiştir. 

Uygulama örnekleri ayrıca ekran görüntülü (bazıları videolu) ve kaynak kodlu olarak  Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol bölümünde yayınlanmıştır. (Eklemeye devam ediyorum)
Farklı bir eser olduğu kanaatindeyim.
Çok farklı konuları barındıran, adım adım öğretme prensibine dayanan, basit, sade anlatımın yanında bolca ekran görüntüsü ve örnek uygulama içeren, tüm platform konfigütrasyonları ile birlikte uygulama mağazalarında, uygulamaların dağıtım için gerekli olan tüm bilgilerin yer aldığı nadide bir kaynak oldu.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
WWW
Cevapla

Konuyu Paylaş : facebook gplus twitterKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kitap - İçindekiler Fesih ARSLAN 4 312 18-07-2018, Saat: 12:28
Son Yorum: Fesih ARSLANKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi