Konuyu Paylaş : facebook gplus twitter

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Sürüme geçişler hakkında bir haber
#1
Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol
January 24th, 2018 Posted by Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol, Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol No Comment yet
Atanas Popov, the GM of Embarcadero, has Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol. If you haven’t already read it I encourage you to do so, but I wanted to follow up with a post of our own.
When I first heard of this plan, I was more than a little surprised. Traditionally the Upgrade version was our biggest seller! Why would they end that?
However when I dug into the data over the last few years it became much less surprising. With our customer base now dominated by people on Update Subscription, the Upgrade versions are now a very low percentage of sales.
Probably the most common question at this point is “Does this affect me?”
If you’re on Update Subscription, then no, it doesn’t. You’re already getting all releases that come out during your subscription, and your renewal is not affected by this.
If you’re not on Update Subscription, then yes, you could be affected:
  • If you’re on a recent version (XE7, XE8, 10 Seattle, 10.1 Berlin) you can still Upgrade but only until the end of March.
  • If you’re on an older version, then Embarcadero are running an Upgrade Amnesty until the end of March, meaning you can get onto Update Subscription at the Upgrade price, even if you’re currently on Delphi 1! (Don’t laugh, just within the last 2 weeks I’ve been talking to someone about helping to move their Delphi 1 code over to a mobile app and a REST server in the cloud. That’s a 23 year jump in one go!)

Some of you at this point might be saying “They run Amnesty several times per year. They’ll do it again in a few months”, and yes, they have run them fairly regularly over recent years. That’s a big part of the reason so many people are now on Update Subscription.
However, if you think about it, after March this won’t be possible. The Amnesty is the ability to register an Upgrade version, even without a qualifying recent version registered on your account. If you can’t even buy an Upgrade version, by definition there is no Amnesty.
If you’re on an older version and not sure about an upgrade, have a look at our Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Olpage to get a high-level overview of additions that you might not be aware of. You can also Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol to have a chat with someone about what you’re doing and what you might be able to take advantage of in a more recent version. We also have technical Migration Workshops you can attend to see what’s involved in upgrading your projects. The most common feedback we get from people who’ve upgraded from older versions is “It wasn’t as hard as I thought it was going to be”, so I’d encourage you to reach out to us if you’re not sure.
If you’re keen to Upgrade, then you can see Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol. Otherwise, if you’ve any questions about this, again, Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol and we can talk it through.
Cevapla
#2
Ben pek birsey anlamadim, yani Update politikasi degisiyor, ama suan update yapanlar icin bir degisiklik olmayacak ama yapmayanlar icin ne gibi degisiklikler gelecek ?? bu yazmiyor yada ben anlamadim Sad
Cevapla
#3
Merhaba,

Kullanıcıları en güncele çekmek, aktif kullanıcıları tespit etmek, bu ürüne yatırım yapanları görmek için yapılan güzel bir pazarlama yöntemi. Delphi 1 bile kullanıyorsanız gelin sizi hemen 23 yıl sonraya taşıyalım diye latife ediyorlar. Güncel sürümlerden birisini kullanıyorsanız Mart ayının sonuna kadar güncelleme yapabileceğinizi, ve sonrasında sanırım her seferinde tekil satışa yada kiralamaya geçecekler. Bu kadar büyük maliyetlerle telif ve lisans masraflarını gidermek için ideal bir yönteme geçecekler.

Tek bir kullanıcı için belki kabul edilebilir ancak birkaç geliştirici adedi ve üstüne çıktığında, tüm dil, çevre, geliştirenler, yardım ve çözüm bulma, yeni güncellemelere erişme gibi birçok sorunsal ortaya çıkıyor. Delphi'nin daha önce yapması gereken bir adım olarak görüyorum. Her ne kadar bu bildiride kiralama yada subscription dememiş olsalar da, vaziyetin bu olduğu çok aşikar.
{ talk is cheap show me the code. }
Cevapla
#4
Profesyonel sürümünün bile upgrade ucreti TOTAL: €2,024.00
Cevapla
#5
(25-01-2018, Saat: 14:44)klavye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlProfesyonel sürümünün bile upgrade ucreti TOTAL: €2,024.00

Architect hiç kullanmadım. Böyle bariz avantaj sağlayan farkları nelerdir? Kendimi bildim bileli Professional sürümünü kullanıyorum.
{ talk is cheap show me the code. }
Cevapla
#6
Bende Profesyonel surumunu kullanıyorum. Bu surumu örnek gostermemin sebebi en ucuz surum olmasiydi. O surumun bile update ucreti 2 bin euro dan fazla. Yanlis okumadiysam her yeni surumde de yeniden bu odeme yapilacak. Cunku guncelleme 1 yili kapsiyor.
Cevapla
#7
Delphi 10 Seattle çıktığında bir kampanya yapmışlardı, En eski sürümü bile kullanıyor olsanız eğer lisansınız varsa o sürümden upgrade edebilirsiniz, böylece sıfır fiyatı yerine upgrade fiyatından alırsınız diye bizi kandırmışlardı. O zamanlar bizde lisanslı Delphi 7 vardı, biz de onun sayesinde upgrade ettik. Sanırım bu tip uygulamaları da artık yapmayacaklar.

@Abdullah ILGAZ, Enterprise/Architect sürümlerinde profesyonel sürüme ek olarak ER/Data Studio isimli veritabanı modelleme için kullanılabilecek bir yazılım ile DB Power Studio isimli SQL Server Management Studio benzeri bir uygulama da hediye ediliyor. FireDAC için ek veritabanlarına bağlantı desteği de var. Bir de RAD Server var tabi, onu unutmamak lazım.
Dmitry Kouzmenko ve Dmitry Yemanov ile çalışmış , Eski IBSurgeon personeli, Kıdemli Firebird Kurtarma Uzmanı, Firebird Foundation bağışçısı...
Cevapla

Konuyu Paylaş : facebook gplus twitterKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sanal Makineler Hakkında adelphiforumz 10 337 07-09-2018, Saat: 18:11
Son Yorum: adelphiforumz
  Derleme hatası hakkında adelphiforumz 11 347 07-09-2018, Saat: 12:40
Son Yorum: adelphiforumz
  Yeni kitap: BT Sözleşmeleri csunguray 0 188 09-07-2018, Saat: 18:01
Son Yorum: csunguray
  SQL Server Eğitimi Hakkında adelphiforumz 7 469 06-06-2018, Saat: 23:30
Son Yorum: FiRewaLL
  SQL Server Bağlantı Şekilleri Hakkında adelphiforumz 1 221 21-05-2018, Saat: 17:45
Son Yorum: DelphiCanKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi