Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: Fastreport koşullu rapor hazırlama
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Merhabalar,
Aşağıdaki gibi bir tablom mevcut.
Turu      urunadi    miktari   ....
Meyve    elma          2  
Meyve    armut        5 
Sebze     Lahana      1
Meyve    muz           3

Bu tablodan rapor olusturuyorum. "Tur" verileri karışık sırada geliyor. Kullanıcı istedigi sekilde siralamayı degistirebiliyor.

Çıktıda her "tur" alanı icin ayri bir formatta sayfa olmasi gerekiyor. Yani listedeki satir Meyve ise meyve ye ozel tasarim sebze ise sebzeye ozel tasarim gelmesi gerekiyor. Her kaydı 1 sayfada gösteriyorum.

2 gundur aklima gelen her yontemi denememe ragmen bu sekilde cikti almayi berecemedim. 

Teşekkürler.
(07-02-2018, Saat: 15:52)klavye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhabalar,
Meyve    elma          2  
Meyve    armut        5 
Sebze     Lahana      1
Meyve    muz           3

Bu tablodan rapor olusturuyorum. "Tur" verileri karışık sırada geliyor. Kullanıcı istedigi sekilde siralamayı degistirebiliyor.

Çıktıda her "tur" alanı icin ayri bir formatta sayfa olmasi gerekiyor. Yani listedeki satir Meyve ise meyve ye ozel tasarim sebze ise sebzeye ozel tasarim gelmesi gerekiyor. Her kaydı 1 sayfada gösteriyorum.

2 gundur aklima gelen her yontemi denememe ragmen bu sekilde cikti almayi berecemedim. 

Teşekkürler.

Merhabalar,

Aklıma ilk gelen,
Türü sahası için raporda Group band kullanıp, group band için her grup yeni sayfada başla seçeneği ile işleminizi yapabilirsiniz sanırım.

Her sayfa için özel tasarım konusuna gelince, onun içinde Türü sahanız sabit ise, rapor içeriğinde kod yazarak çözümleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.
Saygılar.
(07-02-2018, Saat: 16:09)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
Meyve    elma          2  
Meyve    armut        5 
Sebze     Lahana      1
Meyve    muz           3

Teşekkürler.

Merhabalar,

Aklıma ilk gelen,
Türü sahası için raporda Group band kullanıp, group band için her grup yeni sayfada başla seçeneği ile işleminizi yapabilirsiniz sanırım.

Her sayfa için özel tasarım konusuna gelince, onun içinde Türü sahanız sabit ise, rapor içeriğinde kod yazarak çözümleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.
Saygılar.

Cevabınız için tesekkurler. Gruplama yaparsam bu defa da veriler kullanıcının istedigi sirada gelmeyecektir. listelenen sira nasilsa aynı sirada da cikti olmasi gerekiyor.
Fastreportu bilmiyorum ama şöyle bir şey vardır diye tahmin ediyorum. Her tür için ayrı sectionlar oluşturup gelen tür değişkenine göre diğer sectionlar görünmesin diyebiliyorsundur diye tahmin ediyorum.
Eğer yanlış anlayıp yorumlamadıysam
Gruplar dinamik ise bu istediğini yapman nerdeyse mümkün değil
Eğer grupların sabit ise ozaman grup kadar sayfa oluştur ve beforeprint kısmına kod yaz sonrada her sayfa içine beforeprintlere gir ve kendi grubu için filter yap
böylece istediğin olur diye düşünüyorum
Sayfa olusturmayi denedim. 2 sayfa ekledim. Her sayfaya master bant ekledim. Bu masterbant i sayfa kadar genislettim. 1.sayfanin Master bant in beforeprint olayina kod yazarak eger kaydin turu meyve ise bu sayfayi gosterme dedim. Bu sekilde oluyor ama once Meyveler sonra Sebzeler seklinde listeleniyor. Karisik sekilde listelenmiyor.

Bir cozum buldum. Tek bir sayfaya 2 masterdata bant ekleyip her master bant a ayri bir tasarim yapip ve bunlarida beforeprint olayinda filtreleyince calisiyor. Ama sorunun ikinci bir kismi var o da bu listenin bir de detay tablosu mevcut Sad ve Masterbantta oldugu gibi detay da da 2 tur alt grup mevcut. Bunlarda da yine iki ayri tasarim var. Aynı sayfadaki her masterbant in altına 2 tane detay bant ekleyip ikisine de ayri tasarim yaparsam sorunsuz calisiyor. Sayfada 2 master bant 4 tane de detay bant olmus oluyor. Sayfa da cok asiri kalabaliklasiyor. zaten sigmiyor sayfa da degisiklik yapacagim da sayfa boyutunu devasa hale getirmem gerekiyor anca o zaman uzerindeki nesneleri gorebiliyorum.
(07-02-2018, Saat: 16:51)klavye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Sayfa olusturmayi denedim. 2 sayfa ekledim. Her sayfaya master bant ekledim. Bu masterbant i sayfa kadar genislettim. 1.sayfanin Master bant in beforeprint olayina kod yazarak eger kaydin turu meyve ise bu sayfayi gosterme dedim. Bu sekilde oluyor ama once Meyveler sonra Sebzeler seklinde listeleniyor. Karisik sekilde listelenmiyor.

Bir cozum buldum. Tek bir sayfaya 2 masterdata bant ekleyip her master bant a ayri bir tasarim yapip ve bunlarida beforeprint olayinda filtreleyince calisiyor. Ama sorunun ikinci bir kismi var o da bu listenin bir de detay tablosu mevcut Sad ve Masterbantta oldugu gibi detay da da 2 tur alt grup mevcut. Bunlarda da yine iki ayri tasarim var. Aynı sayfadaki her masterbant in altına 2 tane detay bant ekleyip ikisine de ayri tasarim yaparsam sorunsuz calisiyor. Sayfada 2 master bant 4 tane de detay bant olmus oluyor. Sayfa da cok asiri kalabaliklasiyor. zaten sigmiyor sayfa da degisiklik yapacagim da sayfa boyutunu devasa hale getirmem gerekiyor anca o zaman uzerindeki nesneleri gorebiliyorum.

Sorunu çözdüysen sende dizayn şeklinde bırak 
Code kımının ilk başlangıcına sayfa page değerlerini ata çalıştığında kimse farkına varmaz
sende her seferinde uğraşmamış olursun
aklıma gelen şimdilik bu
Evet hallettim tesekkurler.
Meyve    elma          2  
Meyve    armut        5 
Sebze     Lahana      1
Meyve    muz           3

Teşekkürler.

Merhaba bu soruna çok benzer bir sorun yaşıyorum 

Silo_No      MalzemeAdı
1                Malzeme 1
3                Malzeme 2 --------> SİLO NUMARASINA GÖRE ASLINDA MALZEME 3 GELMELİ FAKAT MALZEME İSİMLERİNİ KENDİNCE SIRALIYOR 
2                Malzeme 3              FASTREPORT  VE BU MALZEMEADI COLUMN U DÜZELTEMEDİM Bİ TÜRLÜ.
4                Malzeme 4              FASTREPORT A SQL SORGUSUNU ÇEKERKEN SİLO NO YA GÖRE ÇEKİYORUM VE VERİTABANINDA DA ZATEN 
                                               İSTEDİĞİM ŞEKİLDE SIRALANIYOR İSİMLER AMA BURAYA GELİNCE BÖYLE BİR HAL ALIYOR. YARDIMCI OLUR MUSUNUZ
(17-09-2019, Saat: 09:11)Selen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
Meyve    elma          2  
Meyve    armut        5 
Sebze     Lahana      1
Meyve    muz           3

Teşekkürler.

Merhaba bu soruna çok benzer bir sorun yaşıyorum 

Silo_No      MalzemeAdı
1                Malzeme 1
3                Malzeme 2 --------> SİLO NUMARASINA GÖRE ASLINDA MALZEME 3 GELMELİ FAKAT MALZEME İSİMLERİNİ KENDİNCE SIRALIYOR 
2                Malzeme 3              FASTREPORT  VE BU MALZEMEADI COLUMN U DÜZELTEMEDİM Bİ TÜRLÜ.
4                Malzeme 4              FASTREPORT A SQL SORGUSUNU ÇEKERKEN SİLO NO YA GÖRE ÇEKİYORUM VE VERİTABANINDA DA ZATEN 
                                               İSTEDİĞİM ŞEKİLDE SIRALANIYOR İSİMLER AMA BURAYA GELİNCE BÖYLE BİR HAL ALIYOR. YARDIMCI OLUR MUSUNUZ

Merhabalar,

1. SQL kod örneğinizi paylaşırmısınız?
2. Rapor tasarım ekran görüntüsünü ve var ise raporda ki kod parçacıklarını paylaşırmısınız?

Kolay gelsin.
Sayfalar: 1 2