Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: Form üzerindeki component ti bulma
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
İyi günler.

Form üzerinde PageControl buna bağlı 3-5 sayfa her sayfada birkaç panel panellerde birçok edit lbl v.s  (100-200 adet)    var.

bunların ismini bilince (edit_isim)  kod bölümünde arayıp bulabiliyoruz.

aynı işlemi form üzerinde nasıl bulabiliriz.
Structure bölümünde tüm eklenenleri görüyorum burada arama yapabilir miyiz.
sorma nedeni edit eklendiğini düşünün  name edit_isim yazdığımızda bu isimde var mesajı geliyor.

bu edit_isim adlı  bileşeni nasıl bulabilirim

Object Inspector bolume yazılınca aranan komponent bulunuyor.
@cinarbil Structure kısmında form kısmını seçip direkt nesnenin adını yazarsanız bulması gerekiyor
Ayrica nesnenin üzerinde iken Shift+Alt+F11 basarsanızda direkt structure üzerinde nesneye konumlanır

Delphi IDE sinde kullanılan tüm kısa yolların linki
http://docwiki.embarcadero.com/RADStudio..._Shortcuts
Object Inspector'un en üstündeki açılan listede tüm nesnelerin isimleri var. Ben genelde oradan buluyorum.

Ayrıca gerekirse form üzerinde Alt+F12 ile tüm tasarım koduna ulaşılabilir.
(25-01-2019, Saat: 16:28)adelphiforumz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]@cinarbil Structure kısmında form kısmını seçip direkt nesnenin adını yazarsanız bulması gerekiyor
Ayrica nesnenin üzerinde iken Shift+Alt+F11 basarsanızda direkt structure üzerinde nesneye konumlanır

Delphi IDE sinde kullanılan tüm kısa yolların linki
http://docwiki.embarcadero.com/RADStudio..._Shortcuts

Emeğin için teşekkür ederim Structure de arama sonuç alamadım. Aşağıdaki resimdeki yere yazınca buluyor.

(25-01-2019, Saat: 16:36)ssahinoglu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Object Inspector'un en üstündeki açılan listede tüm nesnelerin isimleri var. Ben genelde oradan buluyorum.

Ayrıca gerekirse form üzerinde Alt+F12 ile tüm tasarım koduna ulaşılabilir.

ssahinoglu mesajı sonradan gördüm sizin belirttiğiniz yerde rahatlıkla bulunuyor. İlginiz için Teşekkür ederim
@cinarbil ben berlin kullanıyorum ve onda dediğim yöntem çalışıyor
yalnızca adını yazarken biraz hızlı yazmak gerekiyor
daha eski bir sürüm kullanıyorsanız belki onlarda olmaya bilir