Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: App Store Unigui Gömülü Proje Yayınlama Hk
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhaba,

App store kuralları direk web sitesi çağıran uygulamaları yayınlama konusunda çok katı hatta yakın yakın zamanda direk web sitelerini çağıran uygulamaları sildiğini söyleyenler var. 

Mobil bir proje geliştirmeden önce sizlerin bu konudaki deneyimini öğrenmek istedim.

1-Var olan unigui projesini FMX olarak yeniden geliştirip öyle yayınlamak.
2-Var olan unigui projesini mobil için sadece görselleri üzerinde değişlik yapmak.

Yukarıdaki 2. seçenek daha hızlı sonuç verecek bir durum, fakat app store tarafında da yayınlansın isteniyor, sizce nasıl bir yol izlemek daha mantıklı olur.
(14-05-2019, Saat: 17:47)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba,

App store kuralları direk web sitesi çağıran uygulamaları yayınlama konusunda çok katı hatta yakın yakın zamanda direk web sitelerini çağıran uygulamaları sildiğini söyleyenler var. 

Mobil bir proje geliştirmeden önce sizlerin bu konudaki deneyimini öğrenmek istedim.

1-Var olan unigui projesini FMX olarak yeniden geliştirip öyle yayınlamak.
2-Var olan unigui projesini mobil için sadece görselleri üzerinde değişlik yapmak.

Yukarıdaki 2. seçenek daha hızlı sonuç verecek bir durum, fakat app store tarafında da yayınlansın isteniyor, sizce nasıl bir yol izlemek daha mantıklı olur.

Merhaba,
App Store ‘un uygulama yayınlama politikaları konusunda haklısınız. İnce eleyip sık dokuyan bir yapıya sahip. Bununla beraber duyduğunuz söylentiler konusunda bahsi geçebilecek uygulamalardaki sorunların iOS sistemlerindeki ATS ( Apple Transport Security ) özelliği ile alakalı olabileceğini düşünüyorum.

Bu özelliği kısaca açıklamak gerekirse iOS uygulaması içinden HTTP ( arka plan servisleri, rest gibi ) tabanlı erişimlerde sadece SSL bağlantılarına izin verilmesini sağlıyor. Böylece sadece dijital sertifikası geçerli olan siteler ile bağlantı kurabiliyorsunuz. iOS 9 sürümünden itibaren getirilmiş olan bu özelliği uygulama geliştiricilerin kapatmasına izin veriliyordu. Fakat Apple daha sonra bu özelliğin artık varsayılan olarak aktif olarak geleceğini ve değiştirilemeyeceğini açıkladı. İlginçtir ki bu açıklamadan bir süre sonrada bu kararı ertelediğini söyledi. Tüm bunlar ışığında iOS üzerinde WebView içerisine gömülmüş bir şekilde uygulama oluşturmanın gelecekte sorun yaratıp yaratmayacağını kestirmek zor görünüyor.

Eğer mobil uygulama geliştirmek istiyorsanız her zaman yerel kod üzerinde çalışmanın faydalarının daha fazla olacağına inanıyorum. Belki zaman bakımından (başlangıç için) biraz süre kaybedebilirsiniz ama sonuç kanaatimce daha tatminkar olacaktır.
Merhaba,
Uygulamayı FMX mimarisi ile geliştirmeniz daha uygun olacaktır. FMX ile geliştirdiğimiz uygulamalarda, Apple tarafından şu ana kadar ciddi bir red cevabı gelmedi. Gelen red cevapları ise genellikle kodlama ve sunucu kaynaklı oluyor.
En büyük avantajı ise aynı kod ve tasarıma sahip bir projeyi hem Google Play'e hem de Apple Store'a gönderebilmektir.