Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: Not Responding Durumu
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhabalar,
işlemler listesindeki uygulamalardan Not responding durumunda olan var mı yok mu anlayabileceğim bir api var mıdır ?
(11-07-2019, Saat: 14:45)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhabalar,
işlemler listesindeki uygulamalardan Not responding durumunda olan var mı yok mu anlayabileceğim bir api var mıdır ?

IsHungAppWindow ve SendMessageTimeout API'lerini kullanabilirsin.
(11-07-2019, Saat: 15:39)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(11-07-2019, Saat: 14:45)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhabalar,

IsHungAppWindow ve SendMessageTimeout API'lerini kullanabilirsin.

teşekkürler deneyip bilgi vereceğim.

IsHungAppWindow işe yaradı teşekkürler.
(12-07-2019, Saat: 12:19)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(11-07-2019, Saat: 15:39)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]IsHungAppWindow ve SendMessageTimeout API'lerini kullanabilirsin.

teşekkürler deneyip bilgi vereceğim.

Merhaba,

MSDN'den okudunuz mu bilmiyorum ama şöyle bir uyarı yazılmış:
[This function is not intended for general use. It may be altered or unavailable in subsequent versions of Windows.]

Çevirisi:
Bu fonksiyon genel kullanım için tasarlanmamıştır. Windows'un sonraki sürümlerinde değiştirilebilir veya kullanılamayabilir.

Bu yüzden ikinci alternatifi değerlendirmenizi tavsiye ederim.
İyi çalışmalar
(12-07-2019, Saat: 12:36)Bahadir.Alkac Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(12-07-2019, Saat: 12:19)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]teşekkürler deneyip bilgi vereceğim.

Merhaba,

MSDN'den okudunuz mu bilmiyorum ama şöyle bir uyarı yazılmış:
[This function is not intended for general use. It may be altered or unavailable in subsequent versions of Windows.]

Çevirisi:
Bu fonksiyon genel kullanım için tasarlanmamıştır. Windows'un sonraki sürümlerinde değiştirilebilir veya kullanılamayabilir.

Bu yüzden ikinci alternatifi değerlendirmenizi tavsiye ederim.
İyi çalışmalar

ikinci apinin de ileride kapatılmayacağının bir garantisi yok ki , uyarı için teşekkürler
SendMessageTimeout' lu örnek:
http://delphidabbler.com/tips/124
(12-07-2019, Saat: 14:16)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]SendMessageTimeout' lu örnek:
http://delphidabbler.com/tips/124

Teşekkürler abi, ama ben c# tarafındayım Smile yine de uygulama içerisine not aldım Smile